FJ Cruiser - roleta przeciwdeszczowa/przeciwsłoneczna

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

FJ Cruiser - roleta przeciwdeszczowa/przeciwsłoneczna

Post autor: Bekon »

No i nadeszedł kolejny etap modyfikacji - ostatnio był to namiot dachowy, a teraz brakujący element tzw roleta/daszek zewnętrzny.
Długo szukałem i w końcu wybór padł na produkt firmy Fiamma model F35 pro. Cena do zaakceptowania, jakość super a efekt końcowy wygląda tak jak poniżej.
Wymiary to 220x220 cm . Sprawdzobne przy 120km/h - brak dodatkowego żródła hałasu.
Następna będzie zabudowa wewnętrzna, zamontowana już jest lodowka Bushmann na pełnym wysuwie ale nie nadaje się jeszcze do publikacji foto - szybki montaż na 5 min przed wyprawa. Jak całośc będzie gotowa to zamieszczę foty.
Załączniki
2011-06-28_20-35-33_217.jpg
2011-06-28_20-35-26_648.jpg
2011-06-28_20-24-22_497.jpg

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - roleta przeciwdeszczowa/przeciwsłoneczna

Post autor: Tuco »

Bardzo elegancka konstrukcja.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - roleta przeciwdeszczowa/przeciwsłoneczna

Post autor: consigliero »

Pytanie bardzie prozaiczne , gdzie kupiona?
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - roleta przeciwdeszczowa/przeciwsłoneczna

Post autor: Bekon »

Fiamma jest sprzedawana przez kilka firm w polsce , które handluja sprzętem campingowym, off roadowym lub camperami. Ja znalazlem taką niedaleko od siebie kolo Góry Kalwarii. Jeśli wrzucisz w google to z pewnością znajdziesz coś kolo lub niedaleko siebie.
Model F35 pro jest przeznaczony do mniejszych aut, terenówek i busów. Z reguły wszyscy wiedzą o F45 a o F35 mało kto słyszał. Czas realizacji zamówienia - ja dostałem po 5 dniach.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - roleta przeciwdeszczowa/przeciwsłoneczna

Post autor: taran »

cześć, bardzo ładna ta Fiamma. wygląda solidnie a cena jak mówisz jest ok.

powiem tak- fajnie, że masz efjota. bardzo mi odpowiada kierunek Twoich modyfikacji :D

kupiłem za Twoją radą columbusa w IT, w bardzo dobrej cenie :D nie miałem tylko jak przywieźć i odbieram za 5-6 tygodni gdy będę znów w okolicy.

pzdr

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - roleta przeciwdeszczowa/przeciwsłoneczna

Post autor: Bekon »

A jaki wymiar Columbusa ? Jeśli zdecydujesz się na podobna ub inna roletę ale w podobny sposob montowaną to zwróć uwagę na szczelinę pomiędzy namiotem a obudową rolety - jeśli będzie za blisko to jedno z drugim będzie się ocierać bo całość pracuje w trakcie jazdy i potrafi wydawać nieprzyjemne odgłosy. Jeśli natomiat odsuniesz za daleko jedno od drugiego to powstanie szpara przez którą w trakcie opadów będzie leciala woda. Z tego co słyszalem to można dokupić specjalne uszczelki wypelniające przestrzeń pomiędzy.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - roleta przeciwdeszczowa/przeciwsłoneczna

Post autor: taran »

225 cm. średni. te szczeliny będzie trzeba ogarnąć. zobaczymy jak to będzie wyglądać jak zamontuję namiot a później roletę. roleta jest fajnie wykonana, podoba mi się opcja ze ścianami, choć one same są za bardzo campingowe :)

mój efjot za tydzień jedzie do Dawida. robić będziemy duperele w środku (uchwyty, mocowania, gniazda, etc.) oraz osłonę z przodu. no i bagażnik. CB na drzwi i myślę o kratownicach cargo macpack. szukam też pomysłu na opakowanie siedzeń. jest z tym jeszcze sporo pracy. myślę, że na 2 lata spokojnie.

pzdr

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - roleta przeciwdeszczowa/przeciwsłoneczna

Post autor: plum76 »

Hi Taran
co do pokrowców to ruszałem ten temat ale na 2 dni trzeba zostawic u Pana samochód aby uszył na miare bo jakurat FJota jeszcze nie robił. temat tutaj był opisany http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=6387.

a co to jest kratownica cargo macpack?

Dawid wspominał że bedzie robił zabudowe bagażnika to do Twojego?

Paweł

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - roleta przeciwdeszczowa/przeciwsłoneczna

Post autor: taran »

cześć,
z tymi fotelami to muszę się sprężyć. najbardziej odpowiada mi cordura, gruba i mocna, trochę kieszeni. trzeba je tak zrobić aby działały boczne poduchy. jest taka firma w usa, która robi fajne pokrowce do samochodów bojowych. można podpatrzeć, kupić chyba nie bo za bardzo militarne :wink:

pomylilem się. to się nazywa mpack rack
http://www.springtailsolutions.com/subpage2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
prosty patent na duperele w torbach, a i jeszcze gaśnicę większą przyczepię. dobrze pasują torby taktyczne z systemem mole a i inne się podczepią. torby i uchwyty wieszasz jakie chcesz. ważne są kratownice.

zabudowę bagażnika to chyba Bekon planuje. ja jestem za Wami na razie w tyle :wink:

ODPOWIEDZ