FJ Cruiser - namiot dachowy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: taran »

cześć,

- aerodynamika : namiot jest dosc ciezki i niezbyt mi sie go chce zdejmowac po kazdym wyjezdzie . Z tego co widze bede raczej jezdzic z nim na codzien. Chodzilo mi zeby byl jak najbardziej aerodynamiczny ze wzgledu na zurzycie paliwa i dobrze sie komponowal z calym autem. Nie podobaja mi sie tzw"klocki" na dachu, ale to moje subiektywne odczucie.

masz rację, ściąganie tego często to może być mordęga. opory aerodynamiczne wszystkie modele mają podobne. czy piramida, czy klocek- nie ma co dyskutować. ja chyba jednak wybiorę "klocek". nie oczekiwałem, że w środku będę się mógł wyciągać :) włażę i śpię.

- szybkosc otwierania: zwalnia sie zamek i w trakcie 5 sekund mozesz juz byc na gorze. Nie trzeba rozstawiac zadnych nozek, zdjemowac pokrowcow itp...To samo przy skladaniu - ciagniesz sznurek i namiot juz zamkniety.

generalnie to chyba nie ma się co ścigać z otwieraniem takich namiotów. byle sprawnie i bez zbędnych zabiegów.

- szerokosc do spania : 145 daje naprawde duzy komfort.

145 to spory komfort a i namiot na Twoim FJ wygląda dobrze. tak patrząc to ma się wrażenie, że wręcz to tego auta zrobiony :) . kawał dobrej pracy wykonałeś.

bardzo napaliłem się na ten namiot lecz dla mnie teraz są ważniejsze sprawy. najpierw zawieszenie. później będziemy myśleć i zmieniać auto pod moje zachcianki.

pzdr

-[/quote]

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Pamietaj zeby sie nie spieszyc - ja czekalem prawie 2 lata zanim wiedzialem w 100 % czego chce i co bedzie spelnialo moje oczekiwania. Zapraszam na wizje lokalna przy okazji najblizszego spotkania.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: taran »

Bekon pisze:Pamietaj zeby sie nie spieszyc - ja czekalem prawie 2 lata zanim wiedzialem w 100 % czego chce i co bedzie spelnialo moje oczekiwania. Zapraszam na wizje lokalna przy okazji najblizszego spotkania.
oczywiście :) zresztą wybieram się do Ciebie na słówko w sprawie FJOTA

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Pyrka »

Konkurencyjne rozwiązanie z Maggiolina + ARB Rack Fit Kit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: kylon »

Chyba nawet chłopaki się na tym wzorowali chowając belki poprzeczne w światło poprzeczek.

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Dokładnie, to był jeden ze wzorów na którym się wzorowaliśmy.

Awatar użytkownika
Izzy
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2008, 00:31
Auto: TLC FZJ 80 40th Anniversary
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Izzy »

Swietnie sie prezentuje na twojej FJ-cie. Bardzo schludne wykonanie - pasuje do tego auta :D . Zycze ci zeby dobrze sie tez sprawował na wielu wyprawach.

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Za kilka dni pierwszy test na Korsyce :)

Awatar użytkownika
Izzy
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2008, 00:31
Auto: TLC FZJ 80 40th Anniversary
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Izzy »

Wiem. Załuje ze nie moge dołączyć. Trzymam kciuki.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: consigliero »

Mam pytanie dotyczące mocowania na dachu , czy też na relingu. Odpakowałem dziś namiot z zamiarem zapakowania go na oryginalne belki relingu. Po dostaniu się do uchwytów oczom moim ukazało się 6 sztuk mocowań które są zrobione z 2 płaskowników do jednego śruba jest dospawana i ten wchodzi w szynę zamontowaną w namiocie , drugi płaskownik jest luźny i służy do złapania belki poprzecznej od dołu. Pierwszy problem to ilość mocowań czyli 6 sztuk , co sugeruje że potrzebujemy 3 poprzeczek , a u mnie są tylko 2. Drugi problem jest poważniejszy bo okazało się że mocowania są zrobione na raczej wąskie poprzeczki , a moje są szerokie podobnie jak szerokie poprzeczki Aero Thule. Wychodzi na to że muszę dorobić mocowania , ale czy wystarczy zamocować tylko na 2 poprzeczkach , czy też zamontować jest tak jak sugeruje producent.
PozdrawiaM
Załączniki
mm.png

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Pyrka »

Coś dziwnie zmodyfikowaną maskę i błotniki ma ten 4R, ale coś widać i na dachu i pod namiotem w tym ujęciu.

http://www.toyota120.com/forum/showthre ... 128&page=2

Obrazek

http://www.toyota120.com/forum/showpost ... stcount=11

Obrazek

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: consigliero »

No niestety już wiem że te fabryczne poprzeczki można sobie wsadzić i ponownie muszę zainwestować w belki do relingu chyba nawet takie jak na obrazku .Każda poprzeczka Thule ma nośność 100kg podczas gdy wersja OEM tylko 54 kg.Dla komfortu psychicznego wezmę 2 komplety . Ponieważ już zdołałem zagubić jeden z tych dedykowanych uchwytów sygnowanych przez JB to dorobię sobie 3 sztuki, aha na belki aero też uchwyt nie wejdzie , zresztą same belki mam za krótkie .
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Jak uporasz sie z klopotami i zamontujesz to wrzuc kilka fotek, bo jestem ciekawy koncowego efektu.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: taran »

Bekon, a opiszesz wrażenia z używania namiotu na ostatnim wyjeździe? ciekaw jestem.
pzdr

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: consigliero »

Jutro już się za to zabiorę koło południa . Znalazłem mocowanie leżało na ziemi tam gdzie namiot został złożony. Z grubsza to będzie wyglądać tak jak na zdjęciach pokazanych przez kolegę Pyrka, jedynie u mnie będą 3 poprzeczki i o długości 135 cm a nie 150 cm. Aby 150 cm mogło się zejść na relingu wymagałoby to powiększenia otworu w poprzeczce a na to nie miałem czasu i w sklepie nie mieli 2 kompletów 150 cm.
PozdrawiaM

ODPOWIEDZ