FJ Cruiser - namiot dachowy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Od dawna nosilem sie z zamiarem kupna i montazu namiotu dachowego. Po ponad roku poszukiwan, porownan w necie i na zywo, przymiarek, itp moj wybor padl na Autohome wersja Columbus. Rozmiar medium ( 145 cm szerokosci ) i wersja XL co do dlugosci ( 220 cm ).Największym problemem był montaż całości na dachu - standardowy bagażnik odpada ze względu na jego wysokość - po dodaniu namiotu całośc pracowałaby jak żagiel. Nie było wyboru i trzeba było sklecić coś tailor made.Fora amerykażskie przyszły jak zawsze z pomocą i z 2 - 3 koncepcji urodziła się ta jedna końcowa. Przy okazji byłem zmuszony do wymiany halogenów. Na miejsce poprzednich zawitała Hella. A koncowy efekt wygląda następująco :
Załączniki
6.JPG
8.JPG
7.JPG

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Zadko zamieszczam zdjecia na forum i chyba jestem cos nie kumaty bo system mi nie pozwala zamiescic wiecej niz 3 fotki. A wiec kolejne :
Załączniki
1.JPG
2.JPG
Do tej fotki mały komentarz : halogen tylni w wersji LED, napis FJ Cruiser wycięty laserowo, a na prawo od niego widoczne gniazdo wodoszczelnej zapalniczki. Drugie znajduje sie symetrycznie po drugiej stronie. Całość podłączona do oddzielnego obwodu z napięciem załączanym oddzilnym przełącznikiem z kabiny.
Do tej fotki mały komentarz : halogen tylni w wersji LED, napis FJ Cruiser wycięty laserowo, a na prawo od niego widoczne gniazdo wodoszczelnej zapalniczki. Drugie znajduje sie symetrycznie po drugiej stronie. Całość podłączona do oddzielnego obwodu z napięciem załączanym oddzilnym przełącznikiem z kabiny.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: milczacy »

Super! Zgrabnie, estetycznie, pomysłowo.

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Jeszcze kilka fotek lepiej pokazujacych zapalniczke , halogen oraz wycięcie.
Kilka technicznych danych : cały namiot jest połączony z belkami, które można w każdej chwili odkręcić, zdjąć razem z namiotem i wówczas uzyskujemy platformę pod normalny bagażnik.
Załączniki
13.JPG
12.JPG
10.JPG

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Cooder »

Bekon, gratulejszyn! Bardzo zgrabnie to wygląda na FJ-cie! Kiedy mówiłeś mi o zamiarze zakupu szerokiej wersji, byłem sceptyczny, bo widziałem jak z tym namiotem wygląda 120-ka – jak Bretończyk w za dużym berecie, albo radziecki oficer w gali :mrgreen: Rezultat jak najbardziej pozytywny!

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Miło mi to słyszeć bo dużo pracy zarówno koncepcyjnej jak i fizycznej zostało w to włożone. Najlepsze to to , że do ostatniej chwili nie wiedziałem jak wszystko wyjdzie i będzie wyglądać, ale rzeczywiście chyba jest nieżle :)

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: hashid »

pełna kultura, to gotowy bagażnik czy robiony u nas?
sporo miejsca zostało z tyłu między dachem a namiotem aż przydałoby się coś tam upchnąć...
a trapy na jakiejś szynie nie weszłyby pomiędzy?
bardzo estetycznie

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Bagażnik jest robiony u nas na zamówienie konkretnie pod FJC albowiem auto ma "półokrągły " dach opadający w dół w tylnej części i trzeba było w jakiś sposób wypoziomować namiot. Miejsca z tyłu pod namiotem nie ma zbyt wiele - to tylko tak wygląda na zdjęciu przy dużym zbliżeniu, chociaż będę musiał spróbować z trapami jak je zakupię :) dzięki za pomysł.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: kylon »

Faktycznie wyszło bardzo ładnie. Widzę, że mój patent się przyjął z montażem namiotów do J120 :wink:
Patent z wtyczką rewelacyjny.

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Dokładnie było m.in wzorowane na znajomej 120-tce :)

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: rico69 »

Super wykonanie i pomysł, ja w tym sezonie też mam zamiar nabyć i wybór padł także na Columbusa.
Patent z gniazdem zapalniczki muszę podpatrzeć :mrgreen:
Muszę tylko zastanowić się jaka szerokośc będzie dobrze wyglądała na 90'tce - 130 cm czy 145 cm.
Powiedz mi, jaka jest różnica w cenie za 10 cm wersji XL ?

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Szczerze powiem ze nie wiem jaka jest roznica w cenie bo od samego poczatku chcialem miec wersje XL - taki sam namiot ma Gors na swojej 120-tce to moze u niego podpatrzysz jak wyglada na węższym aucie aniezeli FJC. Jak sie zdecydujesz na zakup to pamietaj srednio o 2 tygodniowym terminie dostawy, a jak dasz znac na priva to powiem Ci w ktorej firmie zamowic zeby byc profesjonalnie obsluzonym i miec poczucie dobrze wydanej kasy - niestety caly czas w Polsce spotykam sie z sytuacja ze gosc ktory chce wydac kilka tysiecy na namiot jest natretem w sklepie a nie klientem...chwała bogu nie dotyczy to wszystkich firm.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: kylon »

Ale lepiej sobie zostawić 4 tygodnie luzu. Ostatnio zamawiałem też Maggiolinę i powstał mały stres bo namiot przyjechał na dwa dni przed wyjazdem na wyprawę. Robi się sezon na namioty i bogata Europa czyści magazyny.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: taran »

Bekon, wygląda naprawdę świetnie. podoba mi się a jak wiesz trochę go podglądałem :). świetnie się prezentuje a już logotyp FJ na bokach to majstersztyk. będę podążał podobną drogą.

ja za miesiąc będę w Autohome w Italii. chcę porozmawiać o namiocie dla siebie. powiedz- rozważałeś namiot w wersji Airlander lub Airtop? nie mam w tym doświadczenia ale osobiście te mi się podobają. czym się kierowałeś wyborem swojego modelu?

pzdr

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Oto kryteria ktorymi sie kierowalem :

- aerodynamika : namiot jest dosc ciezki i niezbyt mi sie go chce zdejmowac po kazdym wyjezdzie . Z tego co widze bede raczej jezdzic z nim na codzien. Chodzilo mi zeby byl jak najbardziej aerodynamiczny ze wzgledu na zurzycie paliwa i dobrze sie komponowal z calym autem. Nie podobaja mi sie tzw"klocki" na dachu, ale to moje subiektywne odczucie.

- wysokosc auta z namiotem : po zamontowaniu wysokosc jest prawie identyczna z ta kiedy byl zamontowany oryginalny bagaznik- dla mnie bardzo wazne ze wzgleduna wjazd do garazu.

- szybkosc otwierania: zwalnia sie zamek i w trakcie 5 sekund mozesz juz byc na gorze. Nie trzeba rozstawiac zadnych nozek, zdjemowac pokrowcow itp...To samo przy skladaniu - ciagniesz sznurek i namiot juz zamkniety.

- wysokosc w srodku : w porownaniu z Magiolina o wiele wyzszy w srodku. Magiolina ma tylko 90 cm po otwarciu i nie mozna sie swobodnie wyprostowac.

- szerokosc do spania : 145 daje naprawde duzy komfort.

-

ODPOWIEDZ