FJ Cruiser - namiot dachowy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Bardzo wazna techniczna uwaga - postaraj sie azeby poprzeczki konczyly sie na rowno z krawdedziami namiotu, tak azeby stanowily swego rodzaju podpore w momencie kiedy siadziesz na krawedzi.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: taran »

cenna uwaga, tym bardziej, że bagażnik właśnie zaczyna powstawać :)

czyli miodzio, wszystko jak zaplanowałeś. cieszę się. będę następny.

JT

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Kilka słów i wrażeń po 2 tygodniowym korzystaniu na Korsyce :

- wybór szczękowca był jak najbardziej słuszny - duża wysokość w środku daje możliwość swobodnego przebierania się, wygodnego siedzenia itp..
- długość 225 pozwala na swobodne wyciągnięcie się i uniknięcie sytuacji spania z podkurzonymi nogami.
- otwieranie i rozkładanie - genialne. Odpiecie jednego zamka i w 5 sek możemy już spać.
- otwory z 3 stron ( tył i 2x bok ) daje możliwość wejścia z różnej strony w zależności od zaparkowania auta i sutacji wokół. To samo w połączeniu z moskitierami dostarczanymi w standarcie zapewnia swobodny przepływ powietrza i brak efektu szklarniowego.
- drabina dostarczona w standarcie lekka i łatwa w rozkładaniu i składaniu. Co ważne dołączony do niej pokrowiec skutecznie chroni wnętrze przed zabrudzeniem.

Jeszcze jedna fajna sprawa : ponieważ byliśmy z dziećmi to równolegle korzystaliśmy z namiotu 2 sec. Rano kiedy zwijaliśmy spanie nie musieliśmy pakować śpiworów, karimat i kocy z namiotu tylko po prostu wrzucaliśmy wszystko na dach i tyle - sporo czasu i miejsca w aucie zaoszczędzonego.

Patent z gniazdami zapalniczkowymi w platformie sprawdził sie w 100%. Dzięki temu na dachu miałem oświetlenie , jak i nie było problemu w podłaczeniu compa itp.

Reasumując opocz dodatkowego zbiornika to była najlepsza inwestycja w to auto.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: taran »

dzięki Bekon za informacje.
ja zaraz montuję zawieszenie (niestety nie uda się na Camp :? ) a namiot już leży zaklepany w Italii. jak dobrze pójdzie to za 3-4 tygodnie go odbiorę.
do zobaczenia na TLCC

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: milczacy »

A w jakiej "konfiguracji" spaliście z dziećmi? Kto na dachu a kto na ziemi?

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Raz my a raz dzieci na dachu, tak wiec na zmiane. Corki moje maja po 17 i 9 lat , tak wiec nie ma kłopotu żeby spały same. Sam namiot spokojn ie przyjmie 2 osoby dorosle + dziecko. Ale to jest wersja medium a jest jeszcze szersza Xl.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: milczacy »

My rok temu na spaliśmy właśnie w dachowym z żoną i 5-latkiem, córka 10-lat na tylnej kanapie w Hilu. Ale w tym roku to już raczej nie da rady - więc też trzeba będzie kupić 2-osobową 2-sekundówkę.
Ale jak znam życie to na glebie wyląduję ja - a żona z dzieciakami w dachowym :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Kwiatec »

milczacy pisze:....................w dachowym :mrgreen:
chyba pakowym w twoim przypadku.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: milczacy »

w rzeczy samej - właściwe określenie powinno brzmieć "pakowym" - ale to jakoś śmiesznie wygląda
pakowy mi się kojarzy z papierem :mrgreen: :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: consigliero »

Moja baza wygląda tak

Obrazek

PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: Bekon »

Jakiej szerokosci masz poprzeczki i jaki namiot zamowiles ? Ze zdjecia wyglada na to ze powinno byc OK , ale ja u siebie mam szerokosc namiotu 145 cm, a poprzeczek 140 i jest idealnie.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: consigliero »

Reszta już tutaj http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 228#p99228" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

roger87
Posty: 41
Rejestracja: 08 sie 2014, 21:28
Auto: kzj 95
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: roger87 »

Szukałem odpowiedniego tematu żeby zadać kilka nurtujących mnie pytań dotyczących namiotu dachowego. Czy lepiej śpi się w zwykłym namiocie czy w namiocie dachowym? Jakie zalety ma taki namiot w porównaniu ze zwykłym namiotem? Jedną zaletę namiotu dachowego już wyczytałem na forum: drobne żyjątka nie włażą ci do namiotu kiedy śpisz. Drugą z zalet jest zapewne oszczędność miejsca w środku auta poprzez wyniesienie namiotu na dach. Z drugiej strony jak tak sobie myślę to zwykły namiot na przykład typu iglo nie jest aż tak duży żeby nie zmieścił się w bagażniku auta. A zatem jak to z tym jest, pytam teoretyków i doświadczonych kolegów i koleżanki?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: milczacy »

Poczytaj dywagacje o namiotach dachowych tu ->
http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=35&t=95505" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: FJ Cruiser - namiot dachowy

Post autor: kylon »

Jak się chwile ogarnę to wrzucę fotki namiotu Jamesa Barouda na FJ Cruiserze

ODPOWIEDZ