www.trdusa.com - jak zamawiac

Moderator: luk4s7

xjanekx
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2010, 13:51
Auto: FJ Cruiser
Kontakt:

www.trdusa.com - jak zamawiac

Post autor: xjanekx »

Witam szanownych forumowiczów :)

Czy ktoś z Was robił lub próbował zrobić zakupy na http://www.trdusa.com" onclick="window.open(this.href);return false; ?? w jaki sposób mogę się skontaktować z nimi na stronie nie znalazłem maila na który mógłbym napisać zapytanie ofertowe, jest tylko numer telefonu ale niestety nie wiem czy da się na niego zadzwonić z Polski jakiś 800....

Może ktoś ma doświadczenie z tym serwisem, czy jest w ogóle możliwość zakupu u nich części i wysyłki do Polski ??

Przyznam szczerze ze jestem laikiem w tych sprawach, może jest podobny serwis w Polsce ?? Chodzi o tuning silnika oraz zwiększenie prześwitu w samochodzie.

dzieki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: www.trdusa.com - jak zamawiac

Post autor: LEX »

Odpowiedziałem na ten post, ale widzę, że odpowiedź gdzieś wcięło...

To jest tylko pokazowa strona tego co ma Toyota. Mają to zresztą w regulaminie napisane. Oglądasz co się podoba, spisujesz numer seryjny i idziesz z tym do ASO, negocjujesz cenę (bo można) i kupujesz. W Polsce jest dupASO więc wątpię, że mają te części. A nawet jeśli mają co ceny pewnie pomnożone x4.

Import obsługiwany przez jakieś firmy czy sklepy internetowe pewnie cena x3. Niestety pozostaje tylko kupno poprzez Ebay (mają tam też nowe części) albo bezpośrednio z ASO w USA (tak też się da). Cena jest wtedy dobra, ale weź pod uwagę koszt transportu, cło parę procent, VAT 22% i bardzo słabą złotówkę. Ogólnie wyjdzie nieciekawa cena.

xjanekx
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2010, 13:51
Auto: FJ Cruiser
Kontakt:

Re: www.trdusa.com - jak zamawiac

Post autor: xjanekx »

Dzieki wielkie za odzew :)

Czyli pewnie pozostaje ebay, teraz pytanie czy trzeba mieć kogoś na miejscu tj. USA aby on kupił rzeczy a następnie wysłał do Polski czy istnieje możliwość bezpośredniej wysyłki z ebay do Polski i czy to jest bezpieczne ??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: www.trdusa.com - jak zamawiac

Post autor: LEX »

Nie wiem czy to jest bezpieczne, ludzie mają różne doświadczenia... Ja kupuję wiele rzeczy z ebaya od wielu lat i wszystkie docierają. Nie trzeba mieć nikogo na miejscu. Jeśli ktoś wysyła za granicę to od razu widzisz koszt wysyłki, a więc kupujesz, płacisz paypalem i czekasz...

Niebezpiecznie to jest w Polsce, gdzie celnicy na służbie naszego durnego państwa pchają łapy w paczki, rozpakowują, każą się tłumaczyć, pokazywać dowody zakupu i z sadystyczną lubością naliczają kolejne podatki. Paczka leci z USA jakieś 2-3 dni i potem następuje jej 'zaginięcie' w Polsce na tydzień. Dopiero potem trafia do adresata. Mam tak zawsze gdy coś kupuję i mam opcję śledzenia paczki. Na terenie USA mam podaną nawet dokładną godzinę i minutę przyjęcia paczki na poczcie, potem co do minuty dostarczenie jej na lotnisko, potem godzinę wylotu i na końcu godzinę przylotu do Polski. No i tu następuje czarna dziura i śledzenie się kończy. Paczka potrafi przelecieć 10tys.km w 2 dni a następnie 25km w Polsce trwa ponad tydzień. Zasrany polski bajzel (musiałem się wyżalić). Jednak nic mi nie zginęło, zwłaszcza, że za ubezpieczenie dopłacasz jakieś grosze.

xjanekx
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2010, 13:51
Auto: FJ Cruiser
Kontakt:

Re: www.trdusa.com - jak zamawiac

Post autor: xjanekx »

Tak to już jest w naszym pięknym kraju niestety :)

Chodzi mi dokładnie o takie cudeńko :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/TRD-SUPE ... ories#shId" onclick="window.open(this.href);return false;

Niestety wszędzie pisze że wysyłka tylko USA i Kanada muszę do nich napisać czy byłaby możliwość ewentualnej wysyłki do Polski. Czy muszę jeszcze o czymś wiedzieć ? czegoś się wystrzegać ??

wielkie dzieki

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: www.trdusa.com - jak zamawiac

Post autor: LEX »

A w ogóle to nie wiem czy się przywitałeś na forum. Jest taki dział, gdzie się to robi. Lepiej zdążyć zanim mod zauważy :twisted:

W aukcji gość pisze, żeby się skontaktować w sprawie wysyłki międzynarodowej. Gdybym ja to miał kupić to bym najpierw sam obliczył koszt w USPS (mają kalkulator online) i prosił o wysłanie w ten sposób. Wysyłka kurierem UPS czy FedEx wyjdzie zabójczo. Generalnie nie ma czego się wystrzegać: gość jest top seller, przyjmuje wszelkie sposoby płatności itd. Nie zdziw się jak nie zgodzi się a przesyłkę USPS: oni mają umowy z kurierami i generalnie nie chce im się iść na pocztę tylko dlatego, że jakiś gość z trzeciego świata chce mieć graty do samochodu.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: www.trdusa.com - jak zamawiac

Post autor: Rafi »

Janku, jakoże od lat współtworzę pewien portal o amerykańskiej motoryzacji znam pewnego goscia, który ma kogoś w USA, ten ktoś robi mu zakupy dla klientów, a następnie wysyła. Z reguły w kontenerach z klasycznymi Cadillacami :wink: Nigdy nie korzystałem z jego usług i go nie poznałem, ale naprawdę wielu moich znajomych korzystało i go gorąco poleca. I za uczciwość i za ceny. Jak chcesz podeślę Ci namiary i temat z tegoż forum z opiniami o tym gościu.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: www.trdusa.com - jak zamawiac

Post autor: fobos »

LEX pisze:A w ogóle to nie wiem czy się przywitałeś na forum. Jest taki dział, gdzie się to robi. Lepiej zdążyć zanim mod zauważy :twisted:
Mody widzą wszystko :wink: :mrgreen: , tylko czasami nie chce im się po raz setny pisać:

Witamy się tu: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=33&t=24" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapoznajemy się z regulaminem tu: http://tlc.org.pl/forum/viewforum.php?f=33" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: www.trdusa.com - jak zamawiac

Post autor: Gladzio »

Nie jest to tanie rozwiązanie ale pewne (a możliwe że wszystkie) elementy z katalogu TRD można kupić poprzez ASO. Mają swoje numery katalogowe i są ściągane ze stanów wraz z innymi częściami do aut produkcji na rynek zza oceanu...

ODPOWIEDZ