Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Moderator: luk4s7

klipper_007
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2010, 23:42
Auto: FJ Cruiser

Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: klipper_007 »

WIEM!!!! :D do dnia dzisiejszego było nas 92. Ja jestem 93!!!! ale :mrgreen: IT'S TRUE !!!!! 8)
A tak ogólnie: chcę zmodyfikać profila a NIE MOGĘ napisać, żem nabył w drodze kupna swoje SZCZĘŚCIE!!!! :(

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: Vacky »

No ZUCH! :mrgreen:
Jak wersje kupiles? i jakie masz pomysly na przerobki? :?: :?:
fajnie - nastepny.. hehee.

klipper_007
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2010, 23:42
Auto: FJ Cruiser

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: klipper_007 »

Vacky pisze:No ZUCH! :mrgreen:

fajnie - nastepny.. hehee.
Czyżbyś był niezadowolony ze swego autka :shock:

Ale: mogę co jakiś czas aktualizować liczbę offficjalnie zarejestrowanych FJ w Bullandowni :D cobyśmy (i btw: Kylon dla rozwoju f-my i przyszłych dla mnie rabatów) wiedzieli jak rośniemy w siłę (temat będzie jak najbardziej wiarygodny).

Co do Twojego pytania:

1) furę kupiłem przyszłościowo bo zamierzam wybyć ze "stolycy" na górską wioskę. Póki co, nie będę mojego szczęścia poprawiał - chcę poznać "jego" (jak Cruiser to chyba samiec :) )możliwości. Na pewno poczynię niezbędne zakupy, żeby w lightowym terenie nie obudzić się w :!: - zaczynam od opon. Nie mam dużego doświarszczenia jeśli chodzi o teren. Mam nadzieję, że przy okazji klubowych bojów spotkaniowych :wink: będę modernizował furę i mój pomyślunek. Data I rejestracji to początek 09.07 więc "opcjonalnie" mogę na "front and back of my car" zainstalować nawet nosorożca :twisted:
Póki co, wymieniam WSZYSTKIE płyny infuzyjne i przednie klocki. Po 36kkm robię bilans otwarcia.
MARTWI mnie tylko jedno: kupiłem z shitowo zainstalowanym LPG - wali mi "żółte motorki" regularnie co stokilkadziesiąt km przy jeździe only PB (kody 00420 00430) . Sadzę, że delikwent nie przejechał więcej niż 10kkm w tej konfiguracji, ale mimo to jestem :twisted: Spróbuję to wyprowadzić - póki co to jest mój główny problem :(

2)kompletancja ... (chcę upgrdować profil ale: albo jestem niewyuczalny i nie potrafię znaleźć w profilu odpowiednich opcji, albo JEST TO NIEMOŻLIWE....)
co do szczegółów: gear box manual, convenience package with GY 8) , upgarade package #2 with C7 :D JEDNYM SŁOWEM: KAWAŁ FURY :evil:

Dzięki za pochwałę, za to że nabyłem bezkompromisowe autko :)

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: Vacky »

To, że fajnie to nie byl sarkazm tylko szczera radość, że nowy dolaczyl do grupy FJotów.

Kupiłeś w manualu, więc jak bedziesz ostro poczynał w dżungli to pomyśl o sprzegle HD :lol:

Co do błedu przy LPG, to na 90% jest to błąd odpowietrzania zbiornika paliwa.
Dzieje sie to w każdym FJ z lpg jakie znam.
Jak masz chwilę to podjedź do mnie na Forty Mokotów, to ci to sprawdzę.
Napisz na prv.

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: Bekon »

U mnie tez zaczely takie bledy sie pojawiac po zainstalowaniu dodatkowego zbiornika. Z poczatku kasowalem je poprzez odlaczanie akumulatorow ale bylo to upierdliwe rozwiazanie. W koncu kupilem na allegro prosty komputer diagnostyczny za cale 200 pln, i teraz jak sie cos pojawi to w mniej niz minute mam diagnostyke i wykasowanie. polecam.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: Jureq »

Jesli komuś brakuje gadgetów w FJ to może kupić połączenie "komputera pokładowego" ze skanerem OBD2 http://cgi.ebay.co.uk/ScanGauge2-Trip-c ... 588454338c

całkiem fajnie toto działa, ma możliwość dopasowania kolorów wyświetlacza jeśli che się zamontować na stałe i zajmuje mało miejsca

a przy okazji, @klipper_007 te felgi o które pytałeś pasują ?? :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: consigliero »

Jureq pisze:Jesli komuś brakuje gadgetów w FJ to może kupić połączenie "komputera pokładowego" ze skanerem OBD2 http://cgi.ebay.co.uk/ScanGauge2-Trip-c ... 588454338c

całkiem fajnie toto działa, ma możliwość dopasowania kolorów wyświetlacza jeśli che się zamontować na stałe i zajmuje mało miejsca
A kolega to ma to urządzenie i działa ? Bo ja mam do sprzedania po dzisiejszej próbie podłączenia , musiałem jechać do serwisu aby uaktywnić ponownie kontrolę trakcji . Co do dopasowania wyświetlacza to i owszem mamy do wyboru R lub G lub B a u mnie jest amber. Jak ktoś chce wiedzieć jaka jest temperatura powietrza wtłaczanego do silnika to może się dowiedzieć. W moim przypadku nie zdołał się ten skaner dogadać z samochodem a w następstwie komputer ASO też nie do momentu zlokalizowania przyczyny braku kontroli trakcji(spalony bezpiecznik) .
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: Jureq »

Działa bez problemu, a tryb RGB pozwala na precyzyjne dobranie koloru, dodatkowo jest opcja regulacji jasności

Obrazek

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: Vacky »

ja wlasnie nabylem od naszego kolegi i dziala znakomicie
da sie nawet ustawic pomiar spalania LPG! i zsetupowac wielkosc butli - i wtedy dziala pomiar ile gazu zostalo (cenne)


:mrgreen:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: plum76 »

hej,
A gdzie umieściliście zbiornik w bagażniku czy pod nim?
narazie spalanie mi nie doskwiera ale w przyszłości kto wie może pokuszę się o założenie gazu.
pawel

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: plum76 »

hej

jak ktoś poszukuje komputera diagnostycznego ScanGauge to przetestowałem jedno źródełko, podobno oficjalny przedstawiciel na europę:
http://www.telematicagroup.co.uk/compan ... &view=list
urządzenie doszło po 3 dniach (przesyłka DHL), pocztą jest za darmo.
przy aktualnym kursie zakup wydał mi się rozsądny.

Paweł

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: Jureq »

Gdyby ktoś chciał od ręki ScanGauge II to oddam swojego za 500 PLN - mój FJ już go nie bedzie potrzebował :mrgreen:

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: taran »

gratuluję zakupu. oby dobrze się prowadził i dawał dużo radości.

z LPG nie mam doświadczenia ale jakoś mi "nie po drodze". raczej myślę o założeniu superchargera :twisted:

ScanGauge II kupiłem w Amazonie za nie cale 100 USD. przyjechał po 4 dniach. spokojnie dogadał się z OBD w efjocie. i jest przydatny. pięć stowek to trochę przesada :)

to może jakiś zimowy grill efjotów? gdzieś w pobliżu W. taki dla lokalesów :)

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: Kto pytał ILU NAS FJ w BULANDA?

Post autor: jackswan »

Witaj i gratulejszyn,


Skad wiecie ze jest nas 93-ch.

Tak pewnie 2/3 nie lata tylko szuka chetnych na sprzedaż.

Pzdr,

Jac

ODPOWIEDZ