H amerykańskie radio - zmiana rastra

Moderator: luk4s7

klipper_007
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2010, 23:42
Auto: FJ Cruiser

H amerykańskie radio - zmiana rastra

Post autor: klipper_007 »

Witam :)
mam pytanie do posiadaczy FJ: Czy wiecie może jakiego producenta radio znajduje się w FJ m.y. 2007? Bo Toyota na pewno nie zrobiła mojego "radio compact disc player'a with XM satellite radio controler" :lol: . Pogrzebałem googlami w necie, ale nie bardzo znalazłem cokolwiek użytecznego :( . Wiem, że niektóre radia radia można uzdatnić palcologią, niektóre trzeba pruć i przelutowywać elektronikę, a niektóre nie są podatne na perswazję nic a nic. Więc zanim zacznę pruć :evil: zapytowywam Szanowne Koleżeństwo, czy ktoś boksował się z tym problemem?
PZDR :mrgreen:

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: H amerykańskie radio - zmiana rastra

Post autor: Vacky »

ja sciagnalem juz ze zrobionym audio
tez mam problem z przestrojeniem Pioneera Avic-D3
dodatkowo jeszcze przydalo by sie zrobic dvd
bylem w serwisie autoryzowanym w wawie i powiem szczerze ze wiekszych leni i leserow dawno nie spotkalem
eeee mozna by ale by trzeba poszukac itd.......
szukalem troche w necie i wiem ze radio zrobic sie da - z dvd gorzej ale mam troche bajek z usa wiec luz..
oczywiscei o Sirius Satelite Radio - zapomnij
tzn. pamietaj ze Bolanda to 3ci sfiat i tu tego nie mamy...
tez mialem - lezy w garazu
powodzenia w poszukiwaniach - jak znajdziesz jakis szpeniow od tematu daj znac.

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: H amerykańskie radio - zmiana rastra

Post autor: jackswan »

Witam,

W moim FJ mam radio Toyoty i nie narzekam. Słucham tylko 2-3 maksymalnie 3 stacji radiowych- rzecz gustu- za dużo badziewnych polityków albo tandetna muzyka . Zawsze jest zmieniarka na 6 płyt i miejsce podłączenia dodatkowego sprzętu. W moim modelu nie ma radia satelitarnego bo nie zamawiałem tej opcji.Ogólnie wszystko zgodnie z instrukcją- spox.

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: H amerykańskie radio - zmiana rastra

Post autor: Bekon »

Mam u siebie standardowe radio wraz ze zmieniarka na 6 plyt. Szczerze mowiac nie widze glebszego sensu przestrajania - jezdze autem po Polsce i lapie wiekszosc stacji. Jedyny problem ktory obserwuje to brak RDS i sledzenia stacji - ale wowczas wystarczy magiczny przycisk ze strzalka i na innej czestotliwosci wskakuje z reguly zadana stacja. Jesli to nie pomaga to zawsze w odwodzie jest jeszcze Ipod :)

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: H amerykańskie radio - zmiana rastra

Post autor: Jureq »

Większość samograjów Toyoty robione jest przez koncern Matsushita - czyli po naszemu Panasonic.
Jak słusznie zauważył Bekon nie ma najmniejszego sensu zmiana czegokolwiek (o ile muzyka w tańcu nie przeszkadza) gdyż nawet jeśli znudzi nam się zmiana stacji w radiu to 6 płyt wystarczy na rozsądnie długą trasę.

Najprostszą a zarazem najtańszą metodą przestrojenia radia na 1CD jest zakup europejskiej wersji radia z RAV4 II generacji lub starszego Avensisa Verso.

Można też bez problemu zamontować dowolne radio 2DIN po zastosowaniu adapterów usupełniających boczne luki i redukcji ISO/Toyota (koszt akcesoriów ok. 100PLN) - wybór firmowych rozwiązań jest spory, od radyjek z CD za ok. 500 PLN np. JVC XR411,611,811 do kombajnów nawigacją, BT i DVD jak Alpine, Clarion, Pioneer czy np. Sony XNV-770BT za 5 kPLN (do tych droższych można podłączyć sterowanie z kierownicy).

A jak komuś mało to można tak:

Obrazek

ODPOWIEDZ