TLC V8 skrzynia automatyczna

Moderator: luk4s7

Kalab
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2018, 11:33

TLC V8 skrzynia automatyczna

Post autor: Kalab »

Toyoty Land Cruiser J200 4.5 D4D z 2009 roku, przebieg 290 KKm. Problem przy temperaturze -20^C i postoju 4 godzinnym lub postoju np. 3 dniowym w temperaturze dodatniej. Po wrzuceniu w pozycję D lub R, samochód rusza dopiero po około 5 sekundach. Spotkał się Ktoś z podobnym przypadkiem ? Od czego rozpocząć działania?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
maq
Posty: 80
Rejestracja: 02 lis 2014, 19:05

Re: TLC V8 skrzynia automatyczna

Post autor: maq »

A kiedy był wymieniany olej w skrzyni?

Kalab
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2018, 11:33

Re: TLC V8 skrzynia automatyczna

Post autor: Kalab »

Jestem właścicielem samochodu od trzech lat. Zrobiłem nim około 20 tyś. km ( 3 samochód w rodzinie). Za moich czasów nie wymieniałem, a i poprzedni właściciel też pewno nie wymieniał. Stare zwyczaje- w skrzyniach automatycznych się nie wymienia!!!!
Zacząć od wymiany oleju, filtra?czy objawy wskazują na pompę czy inne. Nie jestem biegły w tych sprawach,
pozdrawiam

Awatar użytkownika
maq
Posty: 80
Rejestracja: 02 lis 2014, 19:05

TLC V8 skrzynia automatyczna

Post autor: maq »

W skrzyniach automatycznych olej się wymienia, tylko producenci jakoś dziwnie o tym nie wspominają. Nawet co 60 tys km. Niektóre firmy podają interwał 180 tys lub wcale. Potem są kłopoty. W Subaru jest co 60 i się nic nie sypie.
Mój samochód zaczął szarpać przy zmianie biegów już po 30 tys km od nowości. Wymieniłem właśnie przy 60 i jak ręką odjął. Oczywiście razem z filtrem.
Mam dwóch kolegów, którzy tego nie robili wcale. Jeden w XC90 4.4 wydał już na naprawę 9 tys, a drugi w Siennie sprzedał auto z uszkodzonym napędem. Pierwszy ma przebieg 280, a drugi miał 220 tys km.

Na pompach też się nie znam.

Kalab
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2018, 11:33

Re: TLC V8 skrzynia automatyczna

Post autor: Kalab »

Dziękuję za pomoc. Działam w temacie wymiany płynu/oleju, filtra,
pozdrawiam

ODPOWIEDZ