Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Moderator: luk4s7

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: stan1906 »

Witam, jakie powinny być wymiary bramy garażowej żeby LC V8 wjechał bez problemu? Nie na milimetry tylko z zapasem.

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: Fazi »

Ja nie mogę ... za chwilę będą kolejne bardziej intymne pytania.
Zawsze mi się wydawało, że Polak potrafi. Ale to chyba starsza generacja..... obecna wsio załatwia via net.

Wez chopie metra i zmierz - jak umiesz........................................

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: Fazi »

dodam, suwmiarom się nie da - może być krawiecki

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: Fazi »

:mrgreen:

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: stan1906 »

Nie zachowuj się jak typowy wieśniak jak nie znasz odpowiedzi. Brak kultury, ale to właśnie coś o czymś nie masz pojęcia.. nie ta generacja... z poprawnym językiem też masz spore problemy.. Gdybym był Tobą to bym mierzył kradzionym metrem z ikei albo leroy merlin, zapewne masz tego sporo. Radzę Ci nie zaglądać w działy forum które Cię nie dotyczą, siedź sobie w dziale starych land cruiserów tam gdzie do tej pory.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: dohap »

To bardzo dobre pytanie, niestety wjazd zalezy tez od kąta zjazdu. 2.05 ma v8 z relingami. Standardowa brama 2.12 powinna miec 2.08 przeswitu, wiec wjazd ok. Wstawilbym brame 2.25 zeby miec spokoj i mozliwosc liftu.

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: gwt »

V8 ma mniej. Internet podaje, że 1,910m więc nawet jeśli to jest bez relingów to z relingami nie będzie i tak więcej niż 2m.
A co do wysokości bramy to kluczowy jest nie tyle kąt zjazdu tylko to czy na całej długości nie ma przełamań w biegu zjazdu. Jeśli jest równe pochylenie na całej długości to pochylenie nie ma żadnego znaczenia.
Też mam taki problem wjeżdżając do swojego garażu, niestety w samym świetle bramy na długości ok. 30 cm wylewka jest poziomo a zarówno przed tym fragmentem jak po za nim jest spadek i więc jak zjeżdżam to muszę jechać jednostajnie i powoli aby dupa nie podbijała. Zapasu mam pewnie niecały 1cm i jak bujnie autem to przycieram relingiem.

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: stan1906 »

Dzięki. Są bramy 2,25 wysokie na szczęście. A jak z szerokością? Lusterko boczne ma około 24cm szerokości i teraz pytanie czy podany wymiar 1970mm przez producenta to z lusterkami czy bez.

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: Fazi »

Zadajesz banalne pytanie to i odpowiedź szydercza.

1.Wymiary są podawane bez lusterek - widać dokąd kreska sięga.
2. Skoro planujesz takie auta posiadać to należałoby się zastanowić nad drzwiami 2,5 x 2,5 i po problemie. Skąd wiesz czy czegoś nie będziesz woził na relingach.

Tyle w temacie

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: stan1906 »

Skoro szerokość 1970 jest bez lusterek to brama 2,5m na szerokość może być na styk. Tam są wielkie lustra.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: dohap »

gwt pisze:V8 ma mniej. Internet podaje, że 1,910m więc nawet jeśli to jest bez relingów to z relingami nie będzie i tak więcej niż 2m.
A co do wysokości bramy to kluczowy jest nie tyle kąt zjazdu tylko to czy na całej długości nie ma przełamań w biegu zjazdu. Jeśli jest równe pochylenie na całej długości to pochylenie nie ma żadnego znaczenia.
Też mam taki problem wjeżdżając do swojego garażu, niestety w samym świetle bramy na długości ok. 30 cm wylewka jest poziomo a zarówno przed tym fragmentem jak po za nim jest spadek i więc jak zjeżdżam to muszę jechać jednostajnie i powoli aby dupa nie podbijała. Zapasu mam pewnie niecały 1cm i jak bujnie autem to przycieram relingiem.
Zalezy od wersji i zawiasu. Moj blad powinno byc 195 z relingami, pamietam ze sprawdzalem pod swoją niewymiarowo niską brame. Bazujac na info z netu powinienem sie miescic a musialem zdjac relingi i uderzam lotką przy zjezdzie. Standardowe bramy 2.12 maja przeswit 2.08 wiec spokojnie auto powinno wjechac. Zawsze mozna opuscic na zawiasie.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: dohap »

gwt pisze:V8 ma mniej. Internet podaje, że 1,910m więc nawet jeśli to jest bez relingów to z relingami nie będzie i tak więcej niż 2m.
A co do wysokości bramy to kluczowy jest nie tyle kąt zjazdu tylko to czy na całej długości nie ma przełamań w biegu zjazdu. Jeśli jest równe pochylenie na całej długości to pochylenie nie ma żadnego znaczenia.
Też mam taki problem wjeżdżając do swojego garażu, niestety w samym świetle bramy na długości ok. 30 cm wylewka jest poziomo a zarówno przed tym fragmentem jak po za nim jest spadek i więc jak zjeżdżam to muszę jechać jednostajnie i powoli aby dupa nie podbijała. Zapasu mam pewnie niecały 1cm i jak bujnie autem to przycieram relingiem.
Zalezy od wersji i zawiasu. Moj blad powinno byc 195 z relingami, pamietam ze sprawdzalem pod swoją niewymiarowo niską brame. Bazujac na info z netu powinienem sie miescic a musialem zdjac relingi i uderzam lotką przy zjezdzie, lotka jest u mnie wyzej niz 195. Standardowe bramy 2.12 maja przeswit 2.08 wiec spokojnie auto powinno wjechac. Zawsze mozna opuscic na zawiasie.

pawel4osi
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:37
Auto: Rav4, LC200
Kontakt:

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: pawel4osi »

Mam w świetle wjazdu wymiary 235 szer i 208 wys i mieści się V8 z relingami. Auto z hydraulicznym zawieszeniem. Po bokach pozostaje po kilka cm do lusterek. Też testowałem przed zakupem auta :)) Ponieważ słupek ogrodzeniowy posesji jest trochę w świetle bramy to muszę wjeżdżać do garażu pod małym kątem i daję rade. Brama segmentowa. Jeszcze trzeba pamiętać by drzwi po wjechaniu się dało otworzyć ;)).

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: stan1906 »

Przy tej szerokości auta to chyba jednak 2,5m szerokości najlepiej. No i dlugość garażu ponad 5m :)

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Wielkość bramy garażowej dla LC V8

Post autor: dohap »

Mieszcze sie w 2.4, problemem rzeczywiscie jest dlugosc i dostep do bagaznika

ODPOWIEDZ