Tarcze hamulcowe

Moderator: luk4s7

Vania
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:47

Tarcze hamulcowe

Post autor: Vania »

Witam wszyskich.Chcę wymienić tarcze hamulcowe w V8 (2010r ),bo oryginały zaczęły bić. Mam przejechane 120tys. Podobnie miałem w Rav4 i od kiedy wymieniłem tarcze na jakieś zamienniki problem zniknął. Czy ktoś może mi polecić jakieś dobre tarcze w rozsądnej cenie? Jazda cywilna,większość asfalt ,dość szybka :) Z góry dziękuję :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kylon »

Tarcze zaczynają bić bo się zużywają. Dodatkowo jest to ciężkie auto w automacie zatem również pedał hamulca jest dość często używany. Wystarczy dobry zjazd z góry a potem przejazd przez kałużę i mamy krzywe tarcze. Moim zdaniem wciąż oryginały, ATE lub DBA. Przy wymianie tarcz warto wszystko wyczyścić i sprawdzić. Nagminne jest na przeglądach pozostawianie stojących tłoków w zaciskach. A to też jest przyspieszona droga do skrzywienia tarcz.

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: stan1906 »

Ja bym rozważył Ferodo. A ori wiadomo jakiej są firmy?

Vania
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:47

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Vania »

A jak uważacie,wymieniać tylko przód czy komplet? Oryginały w serwisie są za około 900zł za przód,ale jaka to firma nie wiem

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Tuco »

Jeśli grubość tarcz i klocków z tyłu jest prawidłowa to warto zrobić tylko przegląd zacisków.

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: stan1906 »

http://habi.pl/tarcze-hamulcowe-ddf-179 ... 50880.html

Nie miałem ich nigdy ale z tego co wiem to Ferodo rozwiązują problemy bicia itp. Takie tarcze z klockami + wzmacniane przewody hamulcowe i jest zestaw lepszy niż ori ;)
W volvo xc90 tak przynajmniej jest:)

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: stan1906 »

Vania i co tam zamontowałeś ;)?

Vania
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:47

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Vania »

Witam wszystkich.Chciałem się podzielić opinią na temat tarcz i klocków EBC,które zamontowałem rok temu na przód do LC . Bardzo dobrze się sprawują ,przejechałem 28tys. dziś miałem przegląd w serwisie i stan przodu ok.Nie piszczą, nie pylą nadmiernie ,nie grzeją tarcz. Ty ł(org) cały do wymiany,podziękowałem ASO i wymieniam na EBC.Tarcze to wersja nawiercana i nacinana,a klocki Yellow Stuff. Podziękowania dla Tuco :D ,który mi je doradził i nie tylko :D

ODPOWIEDZ