Kilka pytań przed zakupem po wstepnych oględzinach

Moderator: luk4s7

marcin76
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2014, 14:15
Auto: Toyota Sequoia 5.7 V8 386KM

Kilka pytań przed zakupem po wstepnych oględzinach

Post autor: marcin76 »

Wczoraj byłem oglądnąć LC 200 4.7 z 2007 roku. Mam do Was którzy na co dzień jeżdżą podobnym autem kilka pytań. Oglądany egzemplarz jest na allegro pod tym adresem http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-2 ... 30323.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co mnie na poczatek zastanawia to:
1. maska cała tak jakby odstaje do góry w stosunku do błotników z lewej i z prawej równa ale jest tak jakby wyżej i ta szczelina jest dość znaczna - nie widać tego po zdjęciach tylko na żywo - czy u Was też tak jest?
2. klapa tylna też nie leży - nie jest w Lini z lampami tylko wyżej i się nie domyka do końca- czy te pojazdy maja elektryczny domyk - coś podobno się zepsuło we włączniku.
3. Rdza szczególnie tylnej części nadwozia i ramy - czytałem o tym watek, ale czy ktoś sobie z tym poradził i jakie to były koszty zrobienia tego profesjonalnie z gwarancją.
4. Przewody pod lewym progiem, prawdopodobnie od hydrauliki od spodu również nie wyglądają najciekawiej - czy komuś zdarzyło się że strzeliły, czy ktoś to próbował wymieniać.
5. Pedał hamulca jest taki wpadający, tzn. i z włączonym silnikiem i bez jest na podobnym poziomie i wpada w dół - nic a nic się nie podnosi po odpaleniu co za to odpowiada? Auto hamuje tak bardziej przodem ale równo - hamulce ze 30 tys. km temu były robione tarcze bez ranta proste, klocków jeszcze jest sporo
6. Oglądnąłem opony zimowe bo były luzem i jest bardzo duża różnica w zużyciu bieżnika pomiędzy przodem a tyłem czy to normalne przy stałym napędzie, czy tez tak macie
7. Na początku bardzo ciężko włączała się blokada dyfra, po wcisniesciu przycisku na postoju na P lub N migała, dopiero po kolejnym odpaleniu u dawało się to włączyć
8. Nie dział w ogóle pokrętło od reduktora 4L-4H - po przekręceniu nic się nie dzieje ani na liczniku nic się nie wyświetla ani nie świeci się kontrolka na pokrętle - ponoć działało jak kupił a potem na tym nie jeździł
9. Czy żeby dostać się do drugiego gniazda od klimy trzeba ściągać osłony pasa przedniego te nad chłodnicami - bo nie było tam już żadnego dobrego kołka - czy pod nimi jest właśnie drugie wejście do nabijania klimy?

Tyle mam pytań na gorąco po powrocie dziękuje jeśli komuś zechce się to przeczytać i może ktoś bardziej doświadczony w tej marce odpowie. dziękuje z góry.
Auto ma kilka mankamentów na lakierze i w mechanice oraz jeden podstawowy na baku jak się gość przyznał robi maks. 400 km i to po trasie.

marcin76
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2014, 14:15
Auto: Toyota Sequoia 5.7 V8 386KM

Re: Kilka pytań przed zakupem po wstepnych oględzinach

Post autor: marcin76 »

I jeszcze jedna rzecz mi się nasunęła czy to auto ma tak być opadnięte lekko z przodu względem tyłu - lepiej to widać na fotkach które są wystawione na mobile, widać tu też lepiej to niespasowanie pokrywy i klapy http://www.mobile.de/pl/marka/toyota/mo ... 40199.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Oczywiście nie jest to ta wersja co w opisie, oraz nie ma np. xenonów jak jest w ogłoszeniu - to tylko takie małe szczegóły

ODPOWIEDZ