Power Boost pytania

Moderator: luk4s7

TomaszK
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2014, 19:45

Power Boost pytania

Post autor: TomaszK »

Witam!

Od miesiąca jeżdżę nowym V8 diesel , przejechałem 3000 km , dziś dzwonili do mnie z salonu czy nie chce zamontowania Power Boosta , i właśnie sam nie wiem , niby wiem o ile podnosi moc i moment , ale czy to będzie odczuwalne , czy może ktoś z szanownych forumowiczów ma z tym jakieś doświadczenie ? Obawiam się ze będzie to mało odczuwalne , a wzrośnie zużycie paliwa , i tak mnie wkurza trochę , nie chodzi o samo spalanie ale o mały zbiornik zwłaszcza na autostradzie , ledwo co przejeżdżam w takich warunkach 400 km na jednym zbiorniku , wiec jak przy tej większej mocy będzie więcej palił to już będę musiał z kanistrem jezdzic po autostradach zwłaszcza naszych :-) , choć może się okazac ze będzie oszczędniejszy , właśnie dlatego bardzo mi zależy na Waszych doświadczeniach i opiniach w tej kwestii .

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Power Boost pytania

Post autor: klepa »

Moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu. To auto, nawet jak na swoje gabaryty jest mega dynamiczne i elastyczne, także na wyższych biegach. Zarówno w trybie miejskim jak i autostradowym. Tak więc jeśli nie masz potrzeby "marketingowego" posiadania 740 Nm i ponad 300 KM pod maską to ja bym sobie darował.

Choć zaznaczę, że nie jeździłem wersją z Power Boost'em tylko pomykam swoim skromnym V8 z 272 KM i 650 Nm. Dla pewności możesz poprosić Toyotę o demo car do testów i wówczas sam odpowiesz sobie na pytanie czy warto.

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Power Boost pytania

Post autor: ems! »

Tak jak pisze Klepa, trzeba się przejechać. Zmiana jest wyczuwalna. Pamiętaj, że Powerboost włącza się w trybie sport, więc na co dzień nie musisz go używać.

LC V8 pogina super, a jak może jeszcze bardziej super, to dla mnie super :-)

Pozdrawiam emsi

Adam BC
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2015, 14:34

Re: Power Boost pytania

Post autor: Adam BC »

Witam,

Odebrałem V8 początkiem roku po tygodniu zainstalowałem power boost i czuć różnice co prawda działa tylko na ustawieniu pwr ale wtedy auto zupełnie inaczej jeździ

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: Power Boost pytania

Post autor: miernik »

Panowie, pozwolę sobie odświeżyć wątek. Czy mieliście jakiekolwiek problemy z modułem mocy?

Pytam ponieważ jestem przed zakupem j200 z 2011 gdzie taki został dołożony natomiast znajomy w serwisie aso wspomnial ze byly one wadliwe i zostały wycofane.

Samochod pozniej mial po 4 latach wymieniane wtryski na gwarancji i zastanawia mnie czy nie ładuje się w jakąś minę.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ