Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: pki »

Długo nic w temacie się nie działo. Kiedyś będę robić dalej, pytanie czy jakaś osoba w pomorskim chętna co by testy można robić?

Jakieś realne zainteresowanie?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: LEX »

No ja caly czas grzecznie czekam i na czujnik i na prototyp. Wyslesz mi?

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: pki »

Czujnik leży na widoku, mogę wysłać każdej chwili jak tylko by był niezbędny. Jakiś tam wstępny schemat układu istnieje u mnie w głowie, z wykonaniem to obecnie trochę kłopotliwe bo w na sen zostaje mi około 18 godzin tygodniowo - ale jak pamiętam z ostatnich lat to styczeń i luty są znacznie spokojniejsze a jesienią jest hardcore. Poczekasz jeszcze chwilę? Tak czy inaczej te moduły będą robione bo całe stado jeepowców z AW4 chce ulepszoną wersję ze sterowaniem torquelocka.

Awatar użytkownika
Janusz
Posty: 42
Rejestracja: 22 maja 2007, 22:57
Auto: HDJ100,
Tacomo-Hilux TRD SC

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: Janusz »

Ja chce - ale do skrzyni 750F - i do rajdów szybkich i silnika benzynowego. Jakby się tam sprawdził i był niezawodny to potencjalnie do tej samej skrzyni 750-tki do 100-tki poliftingowej 4,2TD i jazdy wyprawowej.

Jest realna szansa że to powstanie w najbliższych miesiącach? wczesniej zacząłem szukać gotowych takich sterowników za ocenem. Do skrzyń GM czy Forda można przebierać, do Toyoty jest ciężko.

Awatar użytkownika
Janusz
Posty: 42
Rejestracja: 22 maja 2007, 22:57
Auto: HDJ100,
Tacomo-Hilux TRD SC

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: Janusz »

czy to nie jest to co mniej więcej próbujecie zrobić? tyle że na ebyau znalazłem za 2000$ australisjkich... :?

Jak jest różnica w sterowaniu skrzyniami 442F, a 750F ?

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: pki »

Wersja że tak to nazwę powstała już kilka lat temu, istnieje i jest sprzedawana do skrzyni AW4.

Prócz tego że jedna czy dwie osoby z forum taki moduł by kupiły, i jeszcze może ze dwie osoby z forum jeepa to nie mam konkretnej motywacji a że pracuję około 14 godzin na dobę to już niewiele czasu zostaje na głupoty :mrgreen:

Ostatnio powstał na moim stole ALDC również znany jako wunderwaffe do rajdów cross country z elementami nawigacji na azymuty jak n.p. MT i breslau.

http://trasek.com.pl/webpage/air-line-d ... lator.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://trasek.com.pl/webpage/wunderwaffe-w-akcji.html" onclick="window.open(this.href);return false;

to tylko tak na dowód że żyję i coś skrobie wieczorami.

Wracając do modułu, nie mam takiej skrzyni w samochodzie więc nie mam na czym testować i nie jest on mi potrzebny. Chętnie stworzę ten moduł, ale muszę mieć obiekt do testów - lokalizacja woj. pomorskie.

Część została już opracowana, wcześniej w temacie była obróbka sygnału z czujnika prędkości obrotowej. Zapraszam do kontaktu 8)

Luksky
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2016, 07:31
Auto: J95, 3.0 D4D KDJ FTV
Kontakt:

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: Luksky »

Temat umarł?

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: pki »

Może tak, może nie....

Walentinas
Posty: 33
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:41
Auto: KZJ95L

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: Walentinas »

Jak wygląda sprawa wyżej opisanego urządzenia? Czy jest do nabycia u Traskiewicza?

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: pki »

Z tego co pamiętam to wyprzedane, na allegro lub na ogłoszeniu rajdy4x4 chyba jakaś sztuka jest. Potrzebujesz?

Walentinas
Posty: 33
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:41
Auto: KZJ95L

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: Walentinas »

Dobrze by bylo. Przed zamowieniem musze wiedziec ile to kosztuje, czy jest stabilne, bezproblemowe i na ile skomplikowany montaz. Nic nie znalazlem w podanych przec ciebie zrodlach. A moze zle szukalem? "Manualne sterowanie automatyczna skrzynia biegow toyota lc 9"

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: pki »

Jak LC9?
Jaką masz szkrzynię?

Walentinas
Posty: 33
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:41
Auto: KZJ95L

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: Walentinas »

J95, 2000rok, 125 km. 3.0 TD. Skrzynia 343 LE.


Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8336
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Sterownik automatycznej skrzyni ktoś chce?

Post autor: Rokfor32 »

A343F.

Czterobiegowa, overdrive zapinany elektronicznie, wybierak trójpozycyjny. Ciśnienie magistrali sterowane linką. Lockup dopinany dla położeń od 2 wzwyż. Sterowanie przełożeniami na dwóch selenoidach, plus TL. czterołapkowy impulsator czujnika prędkości wałka zdawczego, brak innych czujników prędkości dla sterowania skrzyni. :wink:

ODPOWIEDZ