Dorabianie sprezyn

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Post autor: LEX »

A ja miałem akurat pozytywne doświadczenia z firmą, która dorabiała sprężyny. Było to do terrano I i do dzisiaj samochód jeździ bez problemu. Nie siadły nie powykrzywiały się. Ale...

Ale nie zapominajmy, że mieszkamy w bajzlu i wszystko jest ruletką. Jako, że sam się bawię w elektronikę, majsterkowanie i spawanie to wiem, że największym problemem jest u nas materiał.

Ileś lat temu potrzebowałem odpowiedni stop tytanu no i zapomnijcie.
Potem chciałem rury ze stali chromolibdenowej 4130 no i zapomnijcie.
Niedawno szukałem aluminium 7020 i w ogóle nie wiedzieli o czym mówię.
I tak dalej...

Zakłady może i mają dobre maszyny oraz inżynierów, ale co z tego jak robią sprężyny z masła a nie odpowiedniej stali.

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Post autor: Damian »

MaxLux pisze:.Dzis komplet sprezyn Ironman kosztuje ok 1000 PLN i choc nie maja najlepszej opinii [...]
ooo wypraszam sobie, jestem (jedynym chyba) zadowolonym użytkownikiem tychże :mrgreen: są super, bardziej elastyczne niż OME, jedyny problem to taki, że ze zderzakiem i winchem siadły bardziej niż producent przewidział

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

Damian pisze:
MaxLux pisze:.Dzis komplet sprezyn Ironman kosztuje ok 1000 PLN i choc nie maja najlepszej opinii [...]
ooo wypraszam sobie, jestem (jedynym chyba) zadowolonym użytkownikiem tychże :mrgreen: są super, bardziej elastyczne niż OME, jedyny problem to taki, że ze zderzakiem i winchem siadły bardziej niż producent przewidział
Ale rdzewieja potem i laski mowia ze jezdzisz jakims zlomem :cry:

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Post autor: Damian »

można odmalować sobie, na czerwono na ten przykład :mrgreen:
wtedy nie ma ch... we wsi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8379
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Dorabianie sprezyn

Post autor: Rokfor32 »

Są firmy w kraju, które dorobią sprężynę i z drutu 40 mm. Ja tam bym nie tragizował za bardzo z jakością, trzeba jedynie dobrze wiedzieć co się chce uzyskać. I znaleźć dobrego wykonawcę.

Niestety, cenowo to żadna konkurencja z australijczykami, dobrze zrobiona w Polsce sprężyna będzie mieć podobną albo wyższą cenę niż od kangurów. Produkcja jednostkowa ma swoje minusy. No, ale czasami ma się nietypowe zastosowania, do których dedykowane wyroby, choć niezłe jakościowo, nie za bardzo pasują.

ODPOWIEDZ