Mikstura do diesla

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Mikstura do diesla

Post autor: MiPoX »

Wiem,wiem że 5l Pb95 na 80l ON.Ale mi chodziło o silnik V6 benzynowy.Patrząc na różnicę rzędu 20gr/1l wychodzi szałowe 16zł taniej w V6 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Mikstura do diesla

Post autor: Norick »

teraz w Polsce, ale nie zawsze i wszędzie. Pamiętaj o tym 8)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Mikstura do diesla

Post autor: consigliero »

Dzisiaj rano musiałem skorzystać z dużego auta , które stało już tydzień nieodpalane na parkingu. Temperatura niezbyt niska 0 F , auto w cieniu. Przekręcam kluczyk , fajnie się go odpala bo wystaczy tylko przekręcić kluczyk (dać sygnał) a automat kręci dalej i za sekundę słychać szum pracującego silnika. . Tylko ja zalewam swojego 83 litrami Pb na zbiornik 8)
PozdrawiaM

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Mikstura do diesla

Post autor: MiPoX »

U mnie w Szczyrku termometr zanotował (zapamiętał) w nocy -27*C. Auto wczoraj stało na dworze cały dzień w -14*C do -17*C i całą noc,bo nie zdążyłem wysprzątać garażu,a dziś około 9.00 odpaliło bez problemów - a jest na zwykłym dieslu z Lotosa 8) Dziś już chowam do garażu :lol:

Kameleon

Re: Mikstura do diesla

Post autor: Kameleon »

Krynica -28 stopni, zwykłe paliwo z BP- Landek 120 D4D pali od sztycha 8)

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Mikstura do diesla

Post autor: Norick »

No i sami widzicie, nie ma co panikować i dodawać wszelkich reklamowanych cudów.
Zdrowy rozsądek przede wszystkim i.... odrobina benzyny do ropy wystarczy :mrgreen:
U mnie -21rano i kręci zawsze ale słychać że trudniej :D

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Mikstura do diesla

Post autor: MiPoX »

Ja tam nie eksperymentuję z dolewką Pb,jeżdżę na czystym ON. Jak były wcześniej sytuacje,że auto miało stać przed domem,to robiliśmy późne zakupy w B-B,tak ok.22 wyjazd do Tesco,auto trochę przegoniłem tak losowo do 3-3,5tyś. obrotów,a na parkingu stawałem bakiem nad kanałem,zawsze to cieplej dla ropy 8) A dziś rano pokręcił 1-2 minuty na luzie bez PWR Heat-a i w drogę,bo szkoda męczyć lodowy silnik :lol:

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Mikstura do diesla

Post autor: górol »

Niedzica nad jeziorem Czorsztyński wieczorem o godz.19 -26 stopni no to nastawiam budzik w aucie na 4.20
Godz.5.00 -33 siadam do auta szyby nie zamarznięte , ale lusterka podgrzać trza z ciepłem w aucie szału nie ma skóra w d....pe nie parzy na szczęście można ją podgrzać :) ,przeżyć się da przekręcam kluczyk i po sek. pali a dizel goły bez benzyny i złotych środków :wink:
A zapomniałem mam webasto ebera znaczy się :mrgreen: ale w takie mrozy radziłbym nie zostawiać auta z niedużą ilością paliwa w zbiorniku

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Mikstura do diesla

Post autor: seburaj »

MiPoX pisze:Tak się właśnie zastanawiam czy nie zamówić sobie na lato nowego LC150 V6 Prestige w grafitowym
zamów... i wstydu oszczędź :roll:

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Mikstura do diesla

Post autor: MiPoX »

seburaj pisze:zamów... i wstydu oszczędź :roll:
Nie tak szybko :lol:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Mikstura do diesla

Post autor: qberus »

Tak w ramach ciekawostki.

+15°C

Obrazek

-15°C

Obrazek

Bez polepszaczy i benzyny. Przy -20 nadal pali bez problemu choć obudzenie jej zajmuje chwilę dłużej :wink:

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Mikstura do diesla

Post autor: misterkk »

tez z opalaniem nie mam problemów ale podczas jazdy traci moc i zapaliła mi sie kontrolka od układu paliwowego
zazczeło sie po zatankowaniu na bp (niechciało mi sie jechac dalej na orleana i oto efekt)
dziś wymieniłem filtry na dnie obudowy miałem 0,5 cm lodu wyczysciłem dolałem specyfiku i benzynki przegoniłem autko jutro zobacze jak wyglada filtr :twisted:

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: Mikstura do diesla

Post autor: grzech »

qberus pisze:Tak w ramach ciekawostki.

+15°C

Obrazek

-15°C

Obrazek

Bez polepszaczy i benzyny. Przy -20 nadal pali bez problemu choć obudzenie jej zajmuje chwilę dłużej :wink:

Qberus- a co to za przezroczysty zbiorniczek? ta ciecz w srodku to olej roślinny?:-) czy to ropa tak stęgła? patrząc po przewodach to mi wygląda na instalację dodatkową na olej roślinny ale może coś źle widzę?

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Mikstura do diesla

Post autor: qberus »

Ropa, ropa. CR chyba za dobrze nie znosi roślinnego a szkoda :cry: bo przy tych cenach ON :roll: ... Fotkę cyknąłem żeby unaocznić skąd się biorą problemy z odpalaniem :wink:. Jak widać ropa dosyć szybko zmienia swoją gęstość.

Zbiorniczek to odstojnik zamontowany jeszcze przed filtrem paliwa. Ma za zadanie odseparować syfy zanim zapchają filtr.

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: Mikstura do diesla

Post autor: grzech »

no to faktycznie ciekawostka, wygląda jak roślinny przy lekkim mrozie. Dobre, poglądowe foty.

pozdro

Grzech

ODPOWIEDZ