YATO - drobne części

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

YATO - drobne części

Post autor: Synto »

Mam takie teoretyczne pytanie. Co myślicie o sprzedawanych pod marką YATO drobnych częściach rożnych rozmiarów (w plastikowych pojemniczkach w marketach) typu: podkładki miedziane, opaski ślimakowe, sprężynki, opaski gumowe itp. Czy lepiej używać oryginalnych części czy YATO są spoko. Nie chodzi mi tu o cenę bo takie drobiazgi nawet OEM niewiele kosztują, ale jestem ciekawy czy macie jakieś zdanie.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: YATO - drobne części

Post autor: Jake »

Mam wszystkie narzedzia reczne w warsztacie od YATO i jestem bardzo zadowolony.
Ogladalem ich elektronarzedzia - i tutaj niestey zupelnie mi sie nie podobaly. Nie kupilem nic, poszedlem w ekosystem Milwaukee.
Co do pierdolek to nigdy nic od YATO nie mialem.
Zestaw podkadek miedzianych mam jakis w platikowym pudeleczku ale nie wiem jakiej marki - kupilem go w sklepie z lozyskami.
Opasek slimakowych uzywam malo ale jesli juz to tylko JCS Hi-Grip, bo mam uczulenie na tandetne przeskakujace dziadostwo a te mi sie sprawdzaja. Kupuje jest na sztuki w takim rozmiarze jaki mi trzeba w sklepie technicznym niedaleko.
Nie calkiem wiem czym sa opaski gumowe.
Ale generalnie - pierdolek typu podkladki miedziane, o-ringi itp nie kupuje oryginalnych tylko albo dobieram z pudeleczka albo jak cos nietypowego to po rozmiarze w sklepie z lozyskami/uszczelniaczami.

pinc6x6
Posty: 390
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: YATO - drobne części

Post autor: pinc6x6 »

imbusy tylko od Wera.

JedrulaL
Posty: 34
Rejestracja: 15 sie 2020, 20:43

Re: YATO - drobne części

Post autor: JedrulaL »

Moje doświadczenie jest takie, że przy śrubach w takich rozmiarach jak w naszych autach to duże nasadki i klucze to raczej Proxxon, Stana, Jonesway, Wera, Facom, Knipex.
Yato ma np.dobre nasadki udarowe, używamy przemysłowo w firmie przy maszynach ciężkich
Mam zestaw Yato w autach jako awaryjny, kosztował w Casto koło 400zł i ma prawie wszytko co da się użyć na drodze. Są ok, ale przy dłuższym używaniu pewnie siądą.
Zależy ile robisz i co, jak mało lub przeciętnie to Yato będzie ok, jak więcej i masz kasę to kup np. Satę czy Proxxona.
Narzędzia elektryczne rónież polecam Milwaukee.
Takie pierdółki jak Yato ma w pudełkach to czasem kupuję maso na Allegro i sobie leży w garażu, pewnie wnukom jeszcze zostawię

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: YATO - drobne części

Post autor: Jake »

Ale Synto nie pytal o narzedzia xD tylko o male akcesoria. :)
Natomiast choc sata czy knipex czy wera to klasa sama w sobie to na amatorskie potrzeby stanowczo za drogie. Yato ma genialny stosunek cena/jakosc i o dziwo przez 5 lat jeszcze nic nie zepsulem od nich a grzebie glownie przy terenowkach.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: YATO - drobne części

Post autor: Synto »

No dzięki Panowie, czyli tak na dwoje babka wróżyła. Chyba w takim razie zostanę przy kupowaniu firmowych pierdółek. Kasa żadna w sumie a mam po drodze jak jadę rowerem do pracy :-) Zamawiam i na 3-ci dzień odbieram.
A co do opasek to właśnie niedawno kupiłem zestaw YATO i te poprzeczne rowki na gwint są u nich po prostu powycinane w blasze. Wydaje mi się, że to znacznie zmniejsza jej wytrzymałość. Te JCS Hi-Grip od Jake mają wgłębienia więc chyba są wytrzymalsze.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: YATO - drobne części

Post autor: Jake »

Ja ogolnie wole opaski sprezynowe - i Toyota fabrycznie uzywa glownie wlasnie takich. Wywieraja bardziej rownomierny nacisk i pozwalaja na termiczne rozszerzanie.

Natomiast pierdolki mysle ze spokojnie mozesz kupowac zwyczajne. Chociaz na przyklad ostatnio zaczalem do korka spustu oleju uzywac oryginalnych kompozytowych uszczelek Toyoty bo sa niedrogie, a fajniejsze niz zwykla miedziana podkladka.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: YATO - drobne części

Post autor: Jake »

EThomas94 pisze:
15 mar 2024, 16:07
Marka YATO jest dość popularna i ma dobrą opinię wśród użytkowników. Wiele osób ceni sobie jakość wykonania produktów tej marki, ich funkcjonalność oraz przystępną cenę.

Jeśli chodzi o porównanie z oryginalnymi częściami, to zależy to od konkretnego zastosowania i wymagań. Niektóre osoby mogą preferować oryginalne części ze względu na ich specyfikację i dopasowanie do konkretnego modelu czy marki4. Inni mogą uważać, że części zamienniki, takie jak te oferowane przez YATO, są równie dobre, a czasami nawet lepsze.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że każda sytuacja jest inna i co działa dla jednej osoby, niekoniecznie musi działać dla innej.
Bot.....

ODPOWIEDZ