CB Lafayette Venus i mocowanie anteny

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

CB Lafayette Venus i mocowanie anteny

Post autor: luk4s7 »

[quote="rolkos"]Zobacz sobie CB Lafayette Venus, wszystko jest sterowane z gruszki przez co samo radio chowasz gdzieś pod spodem deski i ładnie to wygląda.[/quote]

A masz własne doświadczenia z tym radiem? Też się nad nim zastanawiam bo jakoś nie mam ochoty dziurawić deski, ale jestem ciekaw czy warto zainwestować te parę stówek. Obecnie mam President'a chyba Harry. Działa bardzo dobrze, a jedyny minus to właśnie konieczność wystawienia panelu. Skutek jest taki że jeździ w schowku, a podłączam go tylko jak potrzebuję i wtedy wala się pod nogami pasażera.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: rolkos »

Mam to radio u siebie, nie mam porównania do Presidenta, ale wcześniej mialem radio "no name" za 200zł i to jest o niebo lepsze, ładnie wycina szumy. To co jest zaletą jest też i wadą tzn. sterowanie z gruszki, napewno łatwiej przełącza się kanały detykowanym przyciskiem na radiu (tak miałem w poprzednim) niż z gruszki gdzie trzeba najpierw wcisnąć przycisk zmiany, a później up/down. Wg mnie jeśli ktoś nie bawi się radiem całą drogę to jest super.
Kupiłem używane (wygląda jak nowe) na OLX za coś około 250zł. Ważne żeby kupić z białym napisem 'Venus' na gruszce to jest nowa wersja wg tego co piszą znacznie lepsza od starej z czerwonym napisem.

Wiadomo biały napis czy to na radiu czy na oponach daje +100 do dzielności w terenie ;)

Jeszcze jedna wada gruszka się nie odpina od radia, planowałem przepuścić kabel przez wąski otwór w desce, a tak się niestety nie da minimalny "otwór" musi mieć minimum rozmiar gruszki.

Co do jakości dźwięku, zasięgu nie mam zastrzeżeń, ale nie porównywałem z markowymi radiami.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus

Post autor: luk4s7 »

Najważniejsze że działa dobrze! Nie oczekuję od niego niewiadomo-jakich-turbo-funkcji. Radio potrzebne jest mi parę razy w roku na terenowych wyjazdach i wolałbym je po prostu włączyć niż wygrzebywać ze schowka a potem uważać żeby go pasażer nie zdeptał.

Przełączanie kanałów to też żaden problem bo zwykle się ustawia jeden i jeździ całą imprezę.

Antenę masz na magnesie czy na stałe zamontowane? Nie chcę dziurawić budy i mam magnetyczną ale ma dość gruby kabel i przygniecenie go uszczelką drzwi nie wzbudza mojego zadowolenia... Którędy wyjść bez bobrowania otworu na zewnątrz?

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus

Post autor: gobio »

Ja też kombinowałem z anteną do mojej 90. Próbowałem rożnych anten i rozwiązań. Ostatecznie skończyło się na antenie magnesowej na dachu, która jest podobna do anteny samochodowej i najważniejsza zaleta to cienki kabel, który pięknie się chowa pod uszczelkę i wykładzinę. Zasięg dla mnie wystarczający. Antena znanej marki - Virginia. Magnes neodymowy dobrze trzyma ale wiadomo jak się jeździ po lesie i krzakach to może to przeszkadzać.
Załączniki
Tak to wygląda
Tak to wygląda
DSC_0365.JPG (94,96 KiB) Przejrzano 7307 razy

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus

Post autor: luk4s7 »

gobio pisze:Antena znanej marki - Virginia.
Hehe, patrz wczoraj właśnie ją zamówiłem! Pewnie jutro przyjdzie. Właśnie ten cienki kabel mnie skusił bo obecnej poza kablem nic nie dolega. A gwoli ścisłości - jest to marka President model Virginia.

Z fotki i opisu wnioskuję, że przepuściłeś to pod tapicerką do podsufitki przy tylnej klapie i wychodzisz kablem przez uszczelkę na dach.
Ciekaw jestem tylko czy 4m kabla wystarczy w J95.

Co do magnesu - moja mimo że też krótka i z mocnym magnesem to się na gałęziach wykłada. Przyklejam ją więc na maskę i już. Myślę co by wyjść przez przegrodę czołową pod maskę i wyciągać antenę jak potrzebna. Wiem że lepszy zasięg jest z anteną na dachu, ale imprezy 4x4 to raczej małe dystanse. Nie przeszkadzało to w każdym razie dotychczas.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus

Post autor: rolkos »

Zobaczcie jak to zrobił Mesel. Widziałem na żywo w weekend, zero dziurawienia. Podobno zrobili mu to blacharz w "kilkanaście minut".
ObrazekObrazek

Wewnątrz jest to przykręcone pod "prowadnicę" drzwi (tą część co nie zatrzaskuje zamka ale je stabilizuje).
Kabel też się da przepuścić do środka bez wiercenia.

Poprosiłem Mesela żeby wstawił tu zdjęcie z otwartymi drzwiami.

Tereaz mam magnesówkę, ale zrobię jak Mesel ;) tyle że musze blacharza odwiedzić, Mesel radził to zrobić z kwasówki/nierdzewki.

PS. zapytam blacharza ile by chciał za np. 10 szt. to może bym rozprowadził na forum ;) Sam szukałem takiego rozwiązania, standardowe uchwyty się nie sprawdzają.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus

Post autor: luk4s7 »

rolkos pisze:Zobaczcie jak to zrobił Mesel.
Bardzo pięknie! Podoba mi się to!
U mnie poprzedni właściciel kombinował z mocowaniem nad kołem zapasowym
Obrazek

Jeździł jednak na 255/70 R16 zamiast na książkowym 265/70 R16. Efekt jest taki, że nie mogę założyć na zapasie właściwego rozmiaru. Dodatkowo chciał zrobić dziurę w tylnych drzwiach za kołem :x. Dobrze że nie zdążył.
Uchwyt więc idzie do wywalenia choć jest zrobiony pięknie z grubej nierdzewki. Solidna robota ale psu na budę. Może ktoś będzie chciał to przytulić za symboliczną sakiewkę pln'ów? :mrgreen:
rolkos pisze:PS. zapytam blacharza ile by chciał za np. 10 szt. to może bym rozprowadził na forum ;)
Jak z nierdzewki to ja się piszę! Byle byś tylko marży nie dołożył kilaset % :mrgreen:
Jak będziesz znał cenę to daj znać.

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus

Post autor: gobio »

Z fotki i opisu wnioskuję, że przepuściłeś to pod tapicerką do podsufitki przy tylnej klapie i wychodzisz kablem przez uszczelkę na dach.
Ciekaw jestem tylko czy 4m kabla wystarczy w J95.
Dokładnie tak. Pod uszczelką do samego dołu i potem pod wykładziną do podłokietnika-tam mam zamontowane radio. Myślę, że jak dasz w ten sposób to może lekko braknąć lub na styk.
rolkos- Jak dorobisz te 10 szt. w dobrej cenie tez mogę pomoc się jednej pozbyć :D

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus

Post autor: MariuszS »

O, popełniłem kiedyś podobną sztuczkę: http://tlc.org.pl/landcruiser_klub/bezi ... -mariuszs/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wprawdzie to było w J-7, ale ważna jest idea :idea:
Zapewne w J-9 można zrobić podobnie przy zawiasach z prawej strony drzwi.

Awatar użytkownika
marzyniu
Posty: 53
Rejestracja: 15 gru 2015, 06:23
Auto: Honda crv mk1 :) i lj78
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus

Post autor: marzyniu »

MariuszS ale zapodałeś :o, ja mam lj78, będzie mi to pasować jak nie wiem, byłbyś w stanie takie coś mi wykonać, oczywiście pokrywam wszelkie koszty. Bez pośpiechu, kiedy miałbyś czas, byłbym bardzo wdzięczny.

Gorbi09
Posty: 80
Rejestracja: 29 maja 2014, 14:33

Re: CB Lafayette Venus i mocowanie anteny

Post autor: Gorbi09 »

Jesli moge sie dopisac na taki uchwyt antenowy do J7 to pokryje koszty x2 :). Mocowanie dlugiej anteny na kole zapasowym nie zdaje u mnie egzaminu.

Awatar użytkownika
marzyniu
Posty: 53
Rejestracja: 15 gru 2015, 06:23
Auto: Honda crv mk1 :) i lj78
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus i mocowanie anteny

Post autor: marzyniu »

Ooo... Zaraz zakupy grupowe się zrobią :D

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus i mocowanie anteny

Post autor: rolkos »

Podjechałem do warsztatu koło mnie, i gość zrobił mi taki uchwyt w 20min., w sumie zrobił 2 ale pierwszy mi się nie podobał ;)
uchwyt_1.jpg
uchwyt_2.jpg
Muszę jeszcze od spodu przykleić jakąś gumę żeby nie rysowało.

Powinienem się trochę przyczepić, ale przyjechał gość co miał j80 i się zagadałem ;)

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus i mocowanie anteny

Post autor: MariuszS »

marzyniu pisze:Ooo... Zaraz zakupy grupowe się zrobią :D
Nieeee... :shock:
Tzn., ja nie planowałem żadnej komerchy!
Ale, ponieważ obiecałem przyjacielowi, że w jakiś wolny weekend podłubiemy razem przy naszych autach (właśnie m. in. również taki uchwyt dla niego), więc mógłbym "po znajomości" wyrzeźbić jeszcze dwa. :wink:
Piszę "wyrzeźbić", bo to amatorska, ręczna, garażowa robota.
Tyle, że termin bliżej nie określony - raczej wakacje.

Awatar użytkownika
marzyniu
Posty: 53
Rejestracja: 15 gru 2015, 06:23
Auto: Honda crv mk1 :) i lj78
Kontakt:

Re: CB Lafayette Venus i mocowanie anteny

Post autor: marzyniu »

Nawet gdyby to były wakacje to ja zaczekam i biorę bo to zajebisty patent jest. Przypomnę się na pw bliżej wakacji :wink:

ODPOWIEDZ