wyciągarka RAWTECH

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

wyciągarka RAWTECH

Post autor: Boryś »

pojawiło się takie cudo na rynku - sporo tego nawet na allegro mozna znaleźć. Ceny wyjątkowo niskie, wiec pewnie jakość słaba na maxa ale właśnie - czy ktoś z Was mial juz z tą chińszczyzną styczność?

Myślę o zakupie takiej:
Obrazek

cena na allegro to raptem 1900zeta - a w teorii maksykmalny uciąg to 7,6 tony - moją 80tkę to już chyba pociągnie.
Dodam że nie zamierzam tej wyciągarki nadmiernie eksploatować - raczej 1 lub 2 razy w roku :) w końcu na rajdach przeprawowych nie jeżdże :)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2008, 09:13 przez Boryś, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Ja Ciebie proszę :mrgreen:
A w razie awari części też na allegro będziesz szukał :?:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

niby jest "bezpośredni importer" i gwarancja na 12 miesięcy :)
no a poza tym to naprawde nie wiem czym ta wyciagarka się różni od: escape'a, dragona, t-maxa czy superwincha - bo z zewnątrz to one wszystkie wyglądają identycznie łącznie z naklejkami pod korbą od sprzegła.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

To zainportuj z Chin. Wyjdzie za 800 PLN.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

Kylon - ja cie proszę - daj jakiś konkret.
tyle ze to chińszczyzna i ze części zamiennych nie ma to widzę. Ale warna za 4 razy wiekszą kasę kupować nie będę bo to bez sensu.
Wiem że zaraz mi powiesz że takie tanie to się zaraz popsują - ale warny też się psują a tanie nie są.

Proszę o jakiś konkret - dlaczego ta wyciągarka nie jest warta zakupu? (uwzględniając stosunek ceny do jakości)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Może nie jestem jakąś wyrocznią. Siedzę troszkę w tej branży i nie widziałem ani jednej sztuki z tych 300 sprzedanych (jak pisze na allegro importer).
Wpisałem też tą cudowna nazwę w wyszukiwarkę forum 4x4 i też nic. Może sprzedali ich 300 do pomocy drogowych. Tam do wciągania osobówki ważącej poniżej tony będą git :mrgreen:
Zrobisz jak uważasz.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Odpowiadając na Twoje pytanie jest kilka Chińczyków w kraju co są już znane i posiadają stabilego importera z magazynem części zamiennych.
NP. T-max, Monthana, Escape itp. Nie będe się wypowiadał co do poszczególnych serwisów bo nie będzie to wypowiedź obiektywna. Każda z tych wyciągarek mimo zewnetrznych podobieństw jest inna - pokazałem to w Wyprawach 4x4 w jednym z artykułów. Fabryk w Chinach produkujacych wyciągarki jest koło 200 albo i więcej - wielki kraj, dużo ludzi.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

@ Kylon - no i to jest własnie ten konkret :)
czyli teraz musze znalezc jak najlepszy serwis ;) i to zadecyduje o wyborze wyciagarki.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Ja akurat działam z www.more4x4.pl lecz nie odbieraj tego jako reklamy. Sprawdź po swojemu. Serwisu szukaj w Katowicach albo jego okolicach. Ja ze wspólpracy z nimi jestem bardzo zadowolony. Jeśli nie mają przypadkowo jakiejś częćci na stanie to natychmiast rozbierają nową wyciągarkę aby klienta zadowolić. More to była Monthana. Nazwa została zmieniona ze względów prawnych.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

a to miło z ich strony że tak zadowalają klienta :)
prawde powiedziawszy to chciałem wydać na wyciagarkę coś w okolicach 2 tys - wiem że i tak bedę ją używał bardzo sporadycznie wiec ładowanie się w coś droższego dla mnie nie ma wogóle sensu. Poza tym nie planuje podnosić na wyciagarce 80tki pionowo w górę.
Te more4x4 faktycznie wydają sie byc dobra opcja - ale (ostatnie juz pytanie Kylon :) ) czy do mojej krowy nie lepiej by bylo założyć jakiejś z uciagiem 7,6tony zamiast 5,4? Tyle ze cena oczywiscie znacznie wzrasta :( bo z 2,5 robi sie 3,2 tys.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

kylon pisze:(..)lecz nie odbieraj tego jako reklamy (...)
do cholery nie popadajmy znowu w jakąś paranoje - po to chyba jest to forum żeby móc TLC membersom zareklamować coś dobrego albo przestrzec przed czymś zlym.

Na rajdach4x4 już próbowali wariantu bez reklamy i mnie to już u nich zaczeło drażnić. Więc z takim tekstem to na forum4x4 proszę :lol:

mod

Post autor: mod »

More4x4 / Monthana jest OK. Lina stalowa do bani, ale założyłem syntetyka i do sporadycznych używań jest OK.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

no i poszukalem serwisow i okazuje się że w Wadowicach jest serwis i dystrybutor escapa (czy jak jej tam) - reszta to przeważnie drugi koniec polski.
Na forum4x4 całkiem pozytywnie o tych chińczykach mowią - już sam karwa głupi jestem z tego wszystkiego - najgorzej to mieć zbyt duży wybor (komuno wróc!!!) :(

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

emsi pisze:More4x4 / Monthana jest OK. Lina stalowa do bani, ale założyłem syntetyka i do sporadycznych używań jest OK.
@Emsi - czym sie objawia "bania" liny stalowej?

Ale czy do 80tki zakładać taką o uciągu 7,6-8ton czy zwykłe 5,4 tony wystarczy?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

@Borys,

Ja sciagalem Warna 9.5xp z USA i przy owczesnym kursie dolara 2,3 wyciagara z przesylka wyszla mnie 2,5kPLN...

Oczywiscie jest pewne ale - w przesylce pomogl mi kuzyn, ktory przepakowal wszystko do 2 paczek i wyslal tak do polski...

Ale nawet jakby zaplacic Vat (clo na wyciagarki jest 0%) to i tak nie wyjdzie wiecej niz 3kPLN ...

ODPOWIEDZ