Dokładka rzędu siedzeń.

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: finger »

Koledzy nie mogę nigdzie znalezc info. Wiekszosc aut do sprzedazy dlugich J90 jest zarejestrowanych jako towarowe przez co nie ma ostatniego rzedu siedzen. Czy to duzy problem techniczny/formalny przerejestrowac z powrotem na 7 siedzen no i ogolnie dolozyc ten rzad siedzen? Zalezy mi na 7mo osobowce. Latwo kupic te siedzenia gdzies? Domyslam sie, ze tylko z rozbitka.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: Kwieczor »

jeszcze w zeszłym roku to było dość proste - wyciągałeś z TMP oryginalną homologację na 7 osób, wkładałeś 3 rząd siedzeń i jechałeś na okręgową stację uprawnioną do zmian kwalifikacji pojazdu (ja tak robiłem w drugą stronę z Pajero - kratka ze złomu i wywalone siedzenia, bez żadnych papierów od producenta, bo auto było z importu i przeszło)
W tym roku podobno coś się przepisy zmieniły i wymagane są dokumenty producenta - sprawdź w najbliższej okręgówce, czego wymagają, żeby ci zmienić kwalifikację - opłaty to jakieś 300 PLN

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: finger »

Cenne info. A powiedz jak z dostepnoscia siedzen do j90?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: Kwieczor »

finger pisze:Cenne info. A powiedz jak z dostepnoscia siedzen do j90?
a to już mnie nie pytaj - jak jak na razie taczki powożę i chyba przy pickupach zostanę, może o nr większych ;)

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: maras »

Nie jestem pewny, czy w przypadku 95 to takie proste. Nie podam Ci źródła, ale gdzieś przeglądając internet widziałem info, że do wersji, które nie miały 3 rzędu nie da się go domontować.
To mogło być na BuschTaxi :roll:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: maras »

I jeszcze jedno - skoro w przypadku zmiany przeznaczenia pojazdu (kratka) potrzebna jest "przeróbka" przez upoważniony zakład, to czy w takim przypadku też nie będzie musiał tego robić upoważniony warsztat no i do tego temat zakupu pasów bezpieczeństwa - było swego czasu zamieszanie dotyczące handlu używanymi częściami - w tym m.in. pasami bezpieczeństwa.

Podjedź na SKP i zapytaj, czy się da i w jaki sposób.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: finger »

No ale to auto mialo homologacje fabryczna na 7 osob. Zatem formalnie wydaje mi sie ze powinno sie dac.

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: maras »

Mówisz / piszesz o konkretnym egzemplarzu, które miało 7 miejsc i zostało stuningowane do kratki :?:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: finger »

nie wiem. na to jakies znaczenie? wydawalo mi sie ze z salonu wszystkie wyjezdzaly z 7 miejscami i potem byly tuningowane do kratki.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: Kwiatec »

finger pisze:nie wiem. na to jakies znaczenie? wydawalo mi sie ze z salonu wszystkie wyjezdzaly z 7 miejscami i potem byly tuningowane do kratki.
chyba żart w 90 salonowych rzadkością były 7 miejscowe wersje. w 120 to już inasza inszość

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: maras »

finger pisze: na to jakies znaczenie?
Może mieć. Ja w swojej miałem wbitą kratkę, ale była od zawsze 5 miejscowa. Gdyby była "7" firma "przywracająca" stan sprzed kratki napisałaby w papierach - demontaż kratki, montaż foteli i pasów -> z tym na SKP, wydział komunikacji i zrobione.

Co do technicznej możliwości, to w sumie można by zobaczyć na TOYODIY czy wersje 5 i 7 mają różne elementy budy z tyłu, czy tylko dokładane samo mocowanie foteli i fotele / pasy.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: finger »

Kwiatec, nie znam sie. Mysle na glos ;-) kobietom mozna to wybaczyc to mi takze!

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: everybike »

hej , odgrzeję temat . Czy już ktoś montował ten III rząd siedzeń ? To oczywiście będzie 8 a nie 7 osobowa wersja , bo w III rzędzie są 3 miejsca. Mocowanie do podłogi jest podobno przykręcane i nie ma problemu , a wiecie jak jest z mocowaniem do nadkoli ? U mnie pod plastykowymi boczkami nie ma żadnych dziur pod mocowanie tych fotelików.
ps. Na stacji diagnostycznej już się pytałem - 200 za zmianę charakteru pojazdu z ciężarowego na osobowy ( w tym już przegląd okresowy na kolejny rok ) i 50zł za zaświadczenie o demontażu kratki przez wyspecjalizowany serwis :)

Sylwiusz
Posty: 20
Rejestracja: 03 kwie 2012, 21:54
Auto: J9
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: Sylwiusz »

podłoga goła 375 x 500.jpg
podłoga goła 375 x 500.jpg (134,93 KiB) Przejrzano 6421 razy
lewy tył bez tapicerki 500 x 375.jpg
lewy tył bez tapicerki 500 x 375.jpg (99,77 KiB) Przejrzano 6421 razy
3 rząd foteli 500 x 375.jpg
3 rząd foteli 500 x 375.jpg (110,69 KiB) Przejrzano 6421 razy

Sylwiusz
Posty: 20
Rejestracja: 03 kwie 2012, 21:54
Auto: J9
Kontakt:

Re: Dokładka rzędu siedzeń.

Post autor: Sylwiusz »

prawy tył  - rozbrojony 500 x 375.jpg
prawy tył - rozbrojony 500 x 375.jpg (93,01 KiB) Przejrzano 6420 razy
Dzień dobry

Można zrobić bo zrobiłem.

Nie da rady na 8 osób bo środkowe miejsce ma pas, ale nie ma zagłówka.

Ale sens jest tylko wtedy jak poza fotelami, kupi się wszystkie elementy zaznaczone na zdjęciach czerwonymi strzałkami.

Poza tym potrzebne są:
- inne osłony nadkoli
- pasy bezpieczeństwa ( otwory do mocowania są tylko trzeba je znaleźć )
- uchwyty do trzymania się przy wysiadaniu ( do nich zaczepia się złożony fotel )

Pozdrawiam

Sylwiusz

ODPOWIEDZ