wycieraczki

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

wycieraczki

Post autor: Karson »

W jaki sposób można się dostać do mechanizmu wycieraczek? Zaczynają mi pracować coraz wolniej i nie chcę spalić silniczka. Od strony maski szans nie ma, po zdjęciu pasa na podszybiu podobnie - czyżby trzeba było rozbierać deskę rozdzielczą? Może jest jakiś inny sprytny sposób? Autko - LJ73.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

- Zdejmujesz ramiona wycieraczek odkręcając po jednej nakrętce M10. Najpierw psikasz szuwaksem co by nie ukręcić.
- odkręcasz podzszybie (ten wąski pasek z blachy)
- odkręcasz po trzy śrubki M10 przy każdym z wyjść do ramion (połowa się ukręci :mrgreen: )
- wciskasz co pozostało do środka podszybia
- odkręcasz silniczek wycieraczek
- odpinasz kostke elektyczną
- wyciągasz całość przez otwór silniczka wycieraczek

Miłej abawy

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

dzięki. niezła rzeźba mnie czeka. profilaktycznie muszę się zaopatrzyć w nowe śruby :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Wiertełka i gwintowniczki :wink: Będziesz musiał rozwiercić metalowe śruby w aluminiowej obudowie. Uważaj aby przy punktowaniu nie pękła ta podstawa aluminiowa. Jest dość cienka.

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

kylon pisze:Wiertełka i gwintowniczki :wink: Będziesz musiał rozwiercić metalowe śruby w aluminiowej obudowie. Uważaj aby przy punktowaniu nie pękła ta podstawa aluminiowa. Jest dość cienka.
sprzęt jest. fachowa pomoc tyż :wink:

to jeszcze dodatkowe pytanie. ostatnio uzdrowiłem natrysk :mrgreen: przednich świateł. niestety woda leci pod zderzak. czy wężyki da się tam jakoś łatwo pomotać do spryskiwaczy czy się nie łudzić bo będą przekorodowane? :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Guma i plastik Ci skorodowały :shock:

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

kylon pisze:Guma i plastik Ci skorodowały :shock:
nie zaglądałem co tam pod spodem jest bo już ciemno sie zrobiło. ale skoro to tylko plastik i guma to super. będę mógł załozyć ksenony :mrgreen:

ODPOWIEDZ