Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: irko »

Witam!

Wydzieliłem temat z
D4D nagla awaria - gaśnie zaraz po zapaleniu - http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=6017" onclick="window.open(this.href);return false;
do nowego watku.

irma
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2011, 14:18
Auto: J95
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: irma »

aaawaldi pisze:Jeszcze jedno. Nie ma możliwości regeneracji tych wtrysków.
Witam.
Jeżdżę drugi rok na zregenerowanych wtryskiwaczach Denso i do tej pory zrobiłem na nich ca. 36 tys. km i bez problemów.
Postanowiłem o tym napisać bo szkoda pieniędzy na ASO. Jak coś to proszę na pw.
Pozdrawiam, Irek M.

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: D4D nagla awaria - gaśnie zaraz po zapaleniu

Post autor: aaawaldi »

Wszyscy polecani fachowcy do których dzwoniłem, jak jeden mąż twierdzili, że wtrysków Denso nie da się zregenerować, ponieważ uszczelnieniem jest obudowa wtrysku. Jedyną metodą jest próba wyczyszczenia wtrysku przy pomocy chemii, ale jej skuteczność może być różna i nie daje żadnych gwarancji. Każdy z tych fachowcó powiedział, że jeśli ktoś twierdzi, że regeneruje te wtryski - po prostu kłamie. Dodam, że były to firmy polecane na forum, a jedna z nich, to firma do której wtryski na sprawdzenie wysyłają serwisy Toyoty.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2011, 20:01 przez irko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie ma sensu cytować wszystkiego z postu powyżej

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: Kwieczor »

to wytłumacz mi proszę info, jakie jest na stronie dystrybutorów Denso:
"podana cena obowiązuje tylko przy zwrocie starego wtryskiwacza"
przynajmniej taka notka jest przy wtryskach do 2KDFTV (czy jak się tam nazywa 2,5D4D w Hilu)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2011, 20:32 przez irko, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nie ma sensu cytować wszystkiego z postu powyżej

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: aaawaldi »

-


Zapytałem o to w serwisie. Odpowiedź jest taka, że Denso w ten sposób chce zapobiec obiegowi używanych wadliwych wtrysków na rynku. Regeneracja fabryczna wtrysku jets dla Denso nieopłacalna.


-
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2011, 20:33 przez irko, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Nie ma sensu cytować wszystkiego z postu powyżej

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: irko »

Wpisałem w google regeneracje wtryskiwaczy Denso i od razu sporo wyników.
M.in. z forum http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=213439&c=18&f=23" onclick="window.open(this.href);return false;

Witam,
informuję wszystkich niedowiarków bez wyjątku którzy mają wątpliwości w temacie czy wtryskiwacze DENSO są naprawialne czy nie....
Odpowiadam zdecydowanie ....DENSO system Common Rail jest naprawialny w 100% !!!
Wykonuje to moja firma http://www.drei-pol.pl" onclick="window.open(this.href);return false; , tel kontaktowy 502282331.

Niedowiarków informuję że w przypadku gdyby się okazało że naprawa była nieskuteczna zwracamy pieniądze (zdarza się to wyjątkowo rzadko).
Na regenerację udzielamy 6-miesięcznej gwarancji.
Ponadto informuję tych którzy wtryskiwacze przsyłają do naprawy że często jest ze samochód mimo naprawy uszkodzonych wtryskiwaczy zachowuje sie niewłaściwie bo posiada inne uszkodzenia. I tu apel..!!!..Jeśli możesz to przyjedź swoją Toyotą do nas...nie demontuj sam wtryskiwaczy, pozwól nam to zrobić fachowo i przy okazji dać nam możliwość kompleksowej naprawy układu paliwowego Twego samochodu.

W tym zakresie pomagamy ludziom z różnych zakątków Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji...DENSO

irma
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2011, 14:18
Auto: J95
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: irma »

Właśnie w tej firmie robiłem wtryski.
Jeden mi lał ( sprawdzone w teście przelewowym) ale po rozmowie z włascicielem Drei-Pola zdecydowałem się wysłac 4 szt.
Oczywiscie moj mechanik wyczyscil caly uklad paliwowy w miedzyczasie.
Po zamontowaniu, spalnie spadlo o ok. 2 l, zero czarnego dymu, silnik scichl, odczuwalnie wzrosla moc, bez problemu odpala -same zalety.
Wydaje mi sie zabawne jak ktoś twierdzi, ze sie nie da zregenerowac. Pewnie ktoś (wiadomo kto) ma w tym duzy interes ( patrz ceny oryginałów).

Pozdrawiam, Irek M.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: Kwieczor »

aaawaldi pisze:-
Zapytałem o to w serwisie. Odpowiedź jest taka, że Denso w ten sposób chce zapobiec obiegowi używanych wadliwych wtrysków na rynku. Regeneracja fabryczna wtrysku jets dla Denso nieopłacalna.
-
i to tłumaczenie wydaje mi się mocno naciągane, bo gdyby tak było - to by skupowali też z rynku wtórnego albo robili takie, które się uszkadzają bezpowrotnie przy demontażu ;)
Ja tam obstawiam, że regenerują jednak - podobnie jak wiele firm regeneruje a w praktyce wytwarza od nowa podzespoły w oparciu o już raz wyprodukowany egzemplarz (pompy wspomagania, pompy wtryskowe, sprężarki klimy itp)

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: irko »

Jak kupowałem rozrusznik po regeneracji to oddawałem stary (żeby było taniej) wcale nie dlatego, że właściciel firmy "czyścił" rynek ze starych rozruszników. Po regeneracji dostałem urządzenie tak wyczyszczone i dopieszczone, że wygladało "jak nowe" :D .

Byc może tu jest podobnie.
Byc może.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: oskar »

Należę do tych "niedowiarków”!
Poza nieodpowiednią naprawą wtryskiwaczy a następnie ze zwrotem wtryskiwaczy w ramach reklamacji, mój samochód stoi miesiąc na przysłowiowych kołkach. Na podstawie braku reakcji na monity telefoniczne warsztatu samochodowego, który miał wymienić wtryski w moim samochodzie, jak również brak reakcji na moje monity, mogę tylko negatywnie wypowiedzieć się o usługach firmy Drei-Pol S.C.
Do chwili obecnej, a mija ponad miesiąc, nie otrzymałem naprawionych wtrysków ani zwrotu gotówki!
Osąd takich usług pozostawiam forumowiczom i firmie autoryzującej, która im przyznała
ISO 9001:2000
No to i ja dorzuce pare przypadkow o ktorych wiem bo je naprawilem skutecznie,kiedy klient wysylal wtryski do Drei Polu ,ci stwierdzali ze sa sprawne,lub regenerowali ,a po tej regeneracji klekotaly jak w starym traktorze.
Czytalem tez ich warunki gwarancji na kilka stron,gdzie wyraznie jest napisane ze moga klekotac i to ponoc jest normalne wiec nie ma podstaw do reklamacji.
Mialem chyba z szesciu takich klientow jednym silnik gasl bez przyczyny innemu zle zapalal po nocy,lub rano chodzil nierowno i klekotal.
Wszystkim wymienilem na sprawne uzywane i z tego co wiem wszystkie jezdza bez problemow.
Tyle w temacie naprawy wtryskow.
Ale jezeli ktos to potrafi to czekamy na oferte.
Ciąg dalszy dyskusji na wymienionym forum... :?
Być może będę zaniedługo potrzebował wymiany/regeneracji i to nie brzmi optymistycznie :(

irma
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2011, 14:18
Auto: J95
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: irma »

Wygląda, że miałem szczęście.

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: kozi »

pozwole sobie tu także wrzucić na wypadek, gdyby ktoś nie dojrzał w tamtym pierwotnym temacie
nowości

- wysłali wtryski do sprawdzenia do jakiejś firmy w Warszawie (mieli je sprawdzić szczególnie pod względem elektrycznym, czy nie generują błędów w komputerze, bo jak zauważyli kiedy są podłączone to pojawia się jakiś błąd)
- firma z Warszawy odpowiedziała, że wszystkie cztery :!: wtryski są złe, bo maja cisnienie otwarcia 130-160 kPA a powinny mieć 180-190 i moga sprzedać komplet wtrysków z jakimis przewodami / weżykami za jedyne 10 000 pod warunkiem :!: że będą mogli zostawic sobie te moje
- oczywiście nie ma gwarancji, że to uzdrowi auto
Jak Wam to wygląda?
bo jak dla mnie to wtryski wszystkie cztery na raz nie maja prawa sie zepsuć z minuty na minutę, lejące wtryski dają chyba biały gryzący dym, słabsze ciśnienie otwarcia to może być normalna oznaka zużycia, też nie wiadomo czy pompa wtryskowa daje takie ciśnienie jak za nowości, skoro chcą sobie zostawić moje wytryski to najwyraźniej nie sa do wyrzucenia

SEBA6
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2012, 20:01
Auto: Land Cruiser
Kontakt:

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: SEBA6 »

Witam. Wygląda na to ,że i mnie dopadły wtryskiwacze Common Rail denso. Dzwoniłem do diesel system w Warszawie i powiedzieli ,że naprawa jest nie możliwa bo nie ma oryginalnych części do wtryskiwaczy, a oni są autoryzowana stacja Denso. Mechanik stwierdził u mnie, że sprawa nierównej pracy i dymienia to wtryskiwacze tylko pojawił się problem ,że nie wiadomo, który do końca wtryskiwacz , a może wszystkie. Poczytałem trochę jak i gdzie można takie wtryskiwacze sprawdzić i znalazłem pracownie http://www.wtryskiwacz.comOpinie są pozytywne o regeneracji wtryskiwaczy w tym warsztacie więc wysłałem wtryskiwacze. Gość od razu powiedział ,ze regeneracja nie wchodzi w grę bo nie maja części i mogą tylko sprawdzić i ewentualnie czyścić termiczno-chemicznie na specjalnych maszynach.Po sprawdzeniu okazało się ,że mam uszkodzone dwa wtryskiwacze maja jakieś nie prawidłowe dawki. To co mnie ucieszyło to ,że nie są to cztery tylko dwa bo ceny za nowe to kosmos, a i dostałem po sprawdzeniu tych wtryskiwaczy protokoły z parametrami co świadczy dobrze o firmie. Kupiłem dwie używki i jak na razie jest super. Dolewam trochę Mixolu do ropy, aby lepiej były smarowane wtryskiwacze tak mi doradzono i śmigam dalej. Czyli zanim padnie decyzja o wymianie wtryskiwaczy warto sprawdzić bo sporo pieniążków zostaje w kieszeni jak się okaże ,że któryś jest dobry. A sugerowano mi wymianę kompletu. Poz.

CARODZIEJ
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2009, 23:36
Auto: fzj 80 4 runner

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: CARODZIEJ »

Sugerował bym aby przynajmniej raz na pół roku zalać do paliwa dodatek LIQUI MOLI czyszczący układ wtryskowy
czyni cuda nieraz silnik robi wrażenie leżącego a po zaaplikowaniu wraca do żywych.
Sam testuje co jakiś czas u siebie i swoich klientów.

CARODZIEJ
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2009, 23:36
Auto: fzj 80 4 runner

Re: Regeneracja wtryskiwaczy Denso do D4D

Post autor: CARODZIEJ »

Przepraszam żle napisałem LIQUI MOLY (tak ma być)

ODPOWIEDZ