Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: miernik »

Hej wszystkim,

Potrzebuje sprawdzonego, rzetelnego serwisu do weryfikacji tlc j200 przed zakupem w Częstochowie lub okolicach ( południowych/wschodnich)

Ewentualnie kogoś kto zna sie na j200 zeby pojechac ze mną do ASO





Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: miernik »

Cześć,

wydaje się, że pozostaje tylko toyota częstochowa. Czy ktoś ma może doświadczenia z tego ASO albo relacje tak żeby się przyłożyli?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: kylon »

Do czego mają się przyłożyć jak często mało widywane są tam terenówki. Byłem na takim przeglądzie z J200. Starałem się obserwować i milczeć. Na koniec dostałem z klientem raport. Super hiper brać! Zadałem pytanie a czemu nikt nie zaznaczył, że jest wyciek z amortyzatora tylnego. Pan zaczął przewracać kartki i oznajmił, że w karcie nie ma to nie ma. Poszedłem na dwór położyłem się pod autem i zrobiłem zdjęcie. Pokazałem i nastąpiła cisza. Nawet nie podpieli kompa a wszystko trwało 20 minut.

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: miernik »

no niestety mam podobne doświadczenia w innych aso - ale w częstochowie chyba nie mam za bardzo alternatywy chyba że wypożyczysz mi swojego człowieka z komputerem na jeden dzień :)

przegląd z komputerem, tarczami, łożyskami, geometrią kosztuje 850 zł i jak twierdzą trwa 4h - oczywiście nie wiem ile to potrwa w rzeczywistości ale mam nadzieję, że sprawdzą wycieki, ahc, błędy z kompa, blokadę i nic nie zatają. powiedzieli, ze mogę być na hali co dla mnie jest pewną nowością w aso. w BMW poza strefe kawki i salonu Cie nie wypuszczą nigdy

BTW - w niedziele oglądałem j200 z pułtuska i powiedziałem, że chce sprawdzić ją przed zakupem u Ciebie, gość zrobił się zielony i powiedział, że wszędzie (oczywiście aso nie ma problemu) tylko nie u Was :))))) mówi, że kiedyś był i powiedział że już nigdy do Was nie przyjedzie bo jesteście wariaci czepiacie się każdej śrubki itd.

pozostało mi grzecznie podziękować

trudno o lepszy komplement dla rzetelności i sumienności serwisu :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: luk4s7 »

Moim zdaniem przegląd w ASO minimalizuje ryzyko i na pewno lepiej zrobić taki niż nie zrobić wcale. Najlepiej oczywiście w takim miejscu jak warsztat Kylona gdzie widzieli już niejedno i wiedzą czym kaczka wodę pije.
To takie uproszczenie bo wszytko zależy od ludzi którzy w tym ASO pracują. W "moim" ASO się generalnie przykładają ale w "tym drugim niedaleko" nigdy moja noga nie stanie. ASO to prywatne biznesy po skrzydłami Toyoty. Do pewnego stopnia da się upilnować przez TMPL ale póki kasę zarabia to biznes jest biznes...

Dodatkowo jeśli można wejść na halę i pogadać z mechanikiem, popatrzeć co sprawdza i jak, tak po ludzku z nim pogadać (bez obecności sprzedającego najlepiej) to już coś można wywnioskować. To robi człowiek który i tak pewnie ma dużo więcej doświadczenia i wiedzy w tej materii niż większość przeciętnych ekspertów z internetu.

Sprzedający a najczęściej handlarze mają swoją normę na wszystko. Niejedna już była historia że przez telefon auto nówka, nie zarysowana i kulawy, niemiecki emeryt jeździł do kościoła za rogiem no i płakał jak sprzedawał. Jak się na miejscu okazuje po całodziennej podróży na drugi koniec Polski - z 20m wieje szrotem składanym z 4 aut po szkodzie całkowitej i to niejeden raz. No i co takiemu zrobisz? Tylko w ryj dać ale według niego się czepiasz każdej śrubki :D

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: miernik »

Od ponad roku szukam wiec znam to doskonale i nauczyłem się omijać komisy a jak tylko zorientuje się ze handlarzyna to się rozłączam bo dalsza rozmowa nie ma sensu. Za dużo juz kilosów zrobilem na darmo.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: aadamuss »

Układ kierowniczy sprawdź- były jakieś problemy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: miernik »

Dzięki wszystkim za rady. Opinia, nawet takiego laika technicznego jak ja, o Toyota Częstochowa zgodna z przewidywaniami...... mizeria totalna.

zacytuje tylko wybrane fragmenty:

1. reduktor, blokady

ja czy sprawdzaliście działanie reduktora i centralnej blokady dyfra?

odp.: tak, komputer nie pokazuje błędów.

ja: Ale czy działa?

odp: Panie ten samochód ma tak rozbudowane narzędzia autodiagnostyczne, że jak coś byłoby nie tak to wyskoczyłby błąd na komputerze

2. problem z geometrią - tu dzięki uprzejmej poradzie Kylona, wróciłem się dopytać dlaczego w raporcie kąt wychylenia sworznia zwrotnicy jest na czerwono:

odp: to nie jest problem ponieważ po obu stronach jest po równo

ja: czy sprawdzana była drożność tulei wahaczy?

odp: cisza....

ja: czy da się to wyregulować tak żeby wskazania były ok?

odp. jakbyśmy zaczeli to regulować to by się rozjechały pozostałe parametry

3. nalot korozji na ramie

pyt. co to za rdza?

odp. ten typ tak ma, gorsze widziałem




Generalnie nie za bardzo miałem wybór w tej okolicy. gdybym miał tam jechać na sprawdzenie jeszcze raz - poprosiłbym tylko wydruk z komputera za 150 zł a nie pełen przegląd bo jako amator wiecej sam zauważyłem


miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: miernik »

tak :)

w czwartek o 10.00 jestem u Ciebie na przeglądzie

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: kylon »

Ok. Ja lecę do Holandii załadować lorę ale obgadam z Danielem i będę pod telefonem.

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: Szukam dobrego serwisu do sprawdzenia j200 z 2011r w Częstochowie i okolicach

Post autor: miernik »

ok. super. jeszcze raz dzięki

ODPOWIEDZ