CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1833
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: irko »

Witam!

Mialem włożyć do auta HARREGO III ale spec od CB w Starej Milosnej namówił mnie na UNIDENA 520 XL.
Podobno elektronika w japońskich autach tak szumi, ze nie da się HARREGO słuchac i tylko prosty UNIDEN daje radę.
Ja gupi uwierzyłem i niestety UNIDEN nie dal rady

Jak szumi UNIDEN -


Czy Harry tez tak szumi ?
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2012, 22:31 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: milczacy »

Co Wy tylko President i Uniden :mrgreen:
Weź Intek M-760 Plus i będzie git 8)

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: Jureq »

milczacy pisze:Co Wy tylko President i Uniden :mrgreen:
Weź Intek M-760 Plus i będzie git 8)
oczywiście na zasadzie: co wy wszyscy tylko Toyota i Land Cruiser - weź Daewoo Korand i będzie git :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: consigliero »

W poprzednim miałem Harry II albo jakiegoś innego Presidenta , ale to był 4,2 diesel . Tam i radio miało czasami problemy chociaż chyba nie takie jak tutaj. Harry III w zestawie z silnikiem benzynowym i z włączonym filtrem jest tak cichy że z początku miałem wątpliwości czy to radio działa.
PozdrawiaM

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: MaxLux »

Uniden to szumofon jak Cobra ;)

Kup pana presidenta i bedzie pan zadowolony

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: LEX »

Eee, przesadzacie... Wszystko szumi jeśli są problemy z montażem. Czy jesteś pewien, że masa jest solidnie podłączona? U mnie CB zaczęło szumieć wraz z obluzowaniem się mocowania, więc mocno wierzę w to, że masa się liczy. Mam też 520XL i teraz właśnie słychać z powodu masy takie lekkie brzęczenie zwiększające się wraz z obrotami, no ale nie takie terkotanie jak z karabinu.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: Jureq »

brzęczenie/piszczenie zwiększające się wraz z obrotami to zakłócenia od alternatora zaś terkotanie jak z karabinu to układ zapłonowy - zakładając że mamy dobrej jakości radio i poprawną instalacje, jedno to objaw dogorywania lub przeciążenia alternatora zaś drugie świadczy o kiepskich świecach, a w starszych pojazdach przewodach, palcu i kopułce

moje 35-letnie sześciany mają unideny, presidenty i stabo - wszystkie skutecznie eliminują zakłócenia generowane przez archaiczną elektrykę której nikt nie projektował pod względem generowanych zakłoceń pola elektromagnetycznego jak ma to miejsce w nowych furmankach :mrgreen:

znane od 20 lat !!! unideny = president serii I
m-tech legend = stabo 3001 = president johnny II (niby poprawione ale ...)
president seria III - nowa generacja, lcd, guziczki, "szmery bajery" i grubsza mniej wygodna obudowa - jak ktoś mądry kiedyś napisał: "jeśli dostatecznie długo będziesz coś udoskonalał napewno to spier....sz" :mrgreen:

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: Tuco »

mam harrego III i jestem zadowolony, do tego sirio performer 5000. Łapie szumy, ale tylko bez włączonych filtrów.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: MaxLux »

Dodatkowo Uniden jest nielegalny w/g UKE http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text

Tak ze Irko jak gdzies to kupiles to mozesz spokojnie zwrocic i kupic prezydenta

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: Transporter »

W praktyce to wygląda tak, że do 520 xl dają homologacje z przed 2006r. Prawo nie działa wstecz, więc radia kupione przed tym terminem sa legalne.Ja mam tego unidena i sobie chwalę. Xenon troche szumi w radiu, ale nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe. Odrobinę skręcam radio i jest ok. Ale pewnie kolejne radio juz będzie miał automatyczną regulację szumów (auto squetch? chyba tak to sie nazywa) bo jak wjeżdżam w miasto lub wioske gdzie dużo kabli przebiega przez drogę, to zakłócenia rosną i trzeba skręcać.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1833
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: irko »

->

Nie odsłuchałeś testu z youtube



Szumy zciszone ale wystarczy, ze ktos sie odezwie i filtry przepuszczaja cały jazgot
Przebijają się też rózne urządzenia, np spryskiwacze ABS itp.

Mam zamiar jednak zanabyć HARREGO III (pasuje do dziury ;)).
Czy ktoś z hilem po 2005+ moze mi powiedziec czy szumi podobnie lub mniej?

Pozdr
IR

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: CB - UNIDEN 520xl w hiluxie

Post autor: Maciuś »

Musze spojrzeć co mam zainstalowane. ale wydaje mi się, że Harrego i działa bez żadnych szumów

ODPOWIEDZ