Islandia, duże koła.

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Julka
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2010, 15:48
Auto: Hzj 73 , Hdj 80, Y61
Kontakt:

Islandia, duże koła.

Post autor: Julka »

Czy ktoś wie jak to robią na Islandii. Widziałem bardzo duże i szerokie koła, rozmiar ok 40" do jazdy po śniegu.
Przerabiają oryginalne mosty czy są już jakieś specjalne do takich kół , nie zauważyłem aby korzystali z portalowych ?
Jeepy w zeszłym roku lub dwa lata temu w zimie na Syberii na dużych kołach poległy przez właśnie przez mosty .

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Islandia, duże koła.

Post autor: lucjan »

Tutaj opisują za co się płaci zlecając modyfikację na 38" http://www.arctictrucks.is/Pages/1629.
Coś tam o przełożeniach napisali Drifhlutföll (4,88:1), ale ja się zupełnie nie znam.
@julka, a temat dlaczego? Myślisz, że śniegu jeszcze dosypie :wink:

Julka
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2010, 15:48
Auto: Hzj 73 , Hdj 80, Y61
Kontakt:

Re: Islandia, duże koła.

Post autor: Julka »

Pytam z ciekawości, który most bez zwolnic podoła tak dużym rozmiarom kół. A tu widać, że są takie Dana 44 czy 66,koła
44" Z rozmiarami kół u siebie nie chcę motać bo lubię wracać do domu tak jak zaplanowałem.
A pogoda na Północy paskudna, przez dwa dni padał deszcz i marzł. Mamy pozrywane linie energetyczne. :(

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Islandia, duże koła.

Post autor: BigU »

Julka pisze:Pytam z ciekawości, który most bez zwolnic podoła tak dużym rozmiarom kół. (
każdy most, czemu !?? ponieważ tam nikt nie pałuje tego auta i co za tym idzie do takiego" taś taś" wystarczą orginały :D

ODPOWIEDZ