Webasto czy Eberspacher

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: kylon »

Wiem ale tam było znacznie więcej.

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: maras »

Ja również podepnę się pod temat - przekopuję allegro w poszukiwaniu ogrzewania mokrego i zastanawiam się, jaka moc grzewcza będzie odpowiednia do KDJ95 (głównie grzanie silnika, ale okazjonalnie też w celu dogrzania kabiny).
Niby są w necie rozpiski symboli webasta (jaki model do jakiej klasy samochodu - np. http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/ThermoTop.php) ale samochód samochodowi nierówny i nie potrzebuję czegoś, co ogrzeje autosana ale i czegoś, co wystarczy tylko na podgrzanie płynu do spryskiwaczy :wink:

Awatar użytkownika
sebaok
Posty: 72
Rejestracja: 11 paź 2011, 17:30
Auto: Hilux '02 2.5
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: sebaok »

Kupował ktoś, coś u tego goscia http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24245650" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: mamut »

sebaok pisze:Kupował ktoś, coś u tego goscia http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24245650" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Jak na mój gust wygląda to trochę za tanio ... ale może okazje się zdarzają. Jak się orientowałem to za komplet wodnego to ok 5 tyś ...

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: górol »

mamut pisze: Jak na mój gust wygląda to trochę za tanio ... ale może okazje się zdarzają. Jak się orientowałem to za komplet wodnego to ok 5 tyś ...
Zanabyłem zeszłego roku takie samo za taką cenę ,5 tysi to z pilotem

Awatar użytkownika
sebaok
Posty: 72
Rejestracja: 11 paź 2011, 17:30
Auto: Hilux '02 2.5
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: sebaok »

Może to są jakieś z fabryki vw? Na pilotach jest logo.
Chociaż gość daje fv i gwarancje.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: mamut »

sebaok pisze:Może to są jakieś z fabryki vw? Na pilotach jest logo.
Chociaż gość daje fv i gwarancje.
To akurat nie jest wyznacznikiem legalności pochodzenia produktu :) Ja może będę na jesieni instalował. Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty firmy w Garwolinie.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: MaxLux »

mamut pisze:
sebaok pisze:Może to są jakieś z fabryki vw? Na pilotach jest logo.
Chociaż gość daje fv i gwarancje.
To akurat nie jest wyznacznikiem legalności pochodzenia produktu :) Ja może będę na jesieni instalował. Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty firmy w Garwolinie.
A jaka to oferta ? i co to za firma ??

Moze Michal (Lex)te tematy ogarnie ? - Jest mase Webast'ow na allegro po 600-800PLN, do tego jakies sterowanie i dodatkowy szpej i moze sie calosc zamknie w jakies rozsadnaj kwocie

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: mamut »

MaxLux pisze:
mamut pisze:
sebaok pisze:Może to są jakieś z fabryki vw? Na pilotach jest logo.
Chociaż gość daje fv i gwarancje.
To akurat nie jest wyznacznikiem legalności pochodzenia produktu :) Ja może będę na jesieni instalował. Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty firmy w Garwolinie.
A jaka to oferta ? i co to za firma ??

Moze Michal (Lex)te tematy ogarnie ? - Jest mase Webast'ow na allegro po 600-800PLN, do tego jakies sterowanie i dodatkowy szpej i moze sie calosc zamknie w jakies rozsadnaj kwocie
Firma z Garwolina to :
http://ogrzewania.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ja niestety jeszcze nie zdecydowałem się na montaż - trochę fundusze się już wyczerpały :)

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: ktomek »

Gdyby ktoś był zainteresowany montażem Eberspachera, to mój instalator dzwonił do mnie, że ma parę sztuk w dobrej cenie

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Emu »

Firma z Garwolina to :
http://ogrzewania.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ja niestety jeszcze nie zdecydowałem się na montaż - trochę fundusze się już wyczerpały
Przestrzegam przed tą firmą. Oni głównie się zajmują naprawą TIRów, ogrzewania montuje tylko jeden człowiek, który w każdej chwili może być wysłany np. do Holandii bo tam się zepsuła jakaś ciężarówka. W ten sposób trzykrotnie dzień przed odwołano mi montaż. Następnie dzięki innemu zakładowi montażowemu odkryłem iż proponowane mi nowe części nie były rejestrowane w centrali, czyli albo używka albo wędka, kilka też innych mniejszych ściem - np. twierdzili że centrala Eber jest w Warszawie i stamtąd są ich części. Tymczasem firma ma siedzibę w Poznaniu. Itd, itp.
Nie montujcie tam ogrzewań jeśli nie chcecie mieć problemów.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: MaxLux »

Super info - wlasnie do tego przydaje sie takie forum

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: mamut »

Emu pisze:
Firma z Garwolina to :
http://ogrzewania.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ja niestety jeszcze nie zdecydowałem się na montaż - trochę fundusze się już wyczerpały
Przestrzegam przed tą firmą. Oni głównie się zajmują naprawą TIRów, ogrzewania montuje tylko jeden człowiek, który w każdej chwili może być wysłany np. do Holandii bo tam się zepsuła jakaś ciężarówka. W ten sposób trzykrotnie dzień przed odwołano mi montaż. Następnie dzięki innemu zakładowi montażowemu odkryłem iż proponowane mi nowe części nie były rejestrowane w centrali, czyli albo używka albo wędka, kilka też innych mniejszych ściem - np. twierdzili że centrala Eber jest w Warszawie i stamtąd są ich części. Tymczasem firma ma siedzibę w Poznaniu. Itd, itp.
Nie montujcie tam ogrzewań jeśli nie chcecie mieć problemów.
To jednak dobrze, że fundusze się skończyły :)

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: klepa »

Czołem,

Odgrzewam kotleta, ale aura za oknem sprzyja rozważaniom o ogrzewaniu postojowym.
Generalnie u mnie zapadła decyzja, że szukam wodnego. Czy będzie to firma na W czy na E to rzecz wtórna, gdyż z obu potrzebuję do silnika 4,5l (V8) dość mocny piecyk.

Niestety jedna z firm z Bemowa wyceniła mi Eberspachera Hydronic D5WS z montażem i pilotem na ponad 9,5 tys (!). Druga znana również z Warszawy Webasto Thermo Top Evo 5+ z montażem na 8,3 tys (bez sterowania)...

W tej cenie to ja sobie na dzielnicy pod blokiem 1/3 garażu murowanego kupię i po sprawie...

A tak poważnie to trafiłem właśnie na poniższą firmę z Garwolina. Potwierdzam, że robią głównie TIRy, jest jeden człowiek na ogrzewania postojowego, natomiast pierwsze wrażenie było bardzo ok. Wziął specyfikację auta, oddzwonił (co często jest rzadkością ;-) potem znów coś patrzył w temacie klimatronica i całość wycenił mi na ok 5,5 tys brutto (Hydronic D5WS, montaż, pilot). Trzy razy się upewniałem czy sprzęt nowy i z gwarancja.

I wszystko wyglądało sensownie, aż dostałem od kumpla linka do tego wątku... Nie chciałbym sam sprawdzać czy będzie podobnie jak napisał EMU bo jak to mówią tanio nie może być dobrze, ale z drugiej strony 5,5 tys to moim zdaniem wcale nie jest tak tanio... bo to raczej w Warszawie tuż przed sezonem zimowym firmy przeginają pałę i krzyczą sobie 2-3 tys za montaż i wtedy ze sprzętem wychodzi prawie 10 tys. Może jak ktoś kupuje nowe auto i doliczą mu to do faktury do nawet nie zauważy, ale dla mnie to jest po prostu poza budżetem.

I teraz pytanie czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z firmą z Garwolina? A może jesteście w stanie polecić kogoś sprawdzonego co w "normalnej" cenie będzie w stanie sprzedać i zamontować ogrzewanie. Nie musi to być Warszawa.

Emu pisze:
Firma z Garwolina to :
http://ogrzewania.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ja niestety jeszcze nie zdecydowałem się na montaż - trochę fundusze się już wyczerpały
Przestrzegam przed tą firmą. Oni głównie się zajmują naprawą TIRów, ogrzewania montuje tylko jeden człowiek, który w każdej chwili może być wysłany np. do Holandii bo tam się zepsuła jakaś ciężarówka. W ten sposób trzykrotnie dzień przed odwołano mi montaż. Następnie dzięki innemu zakładowi montażowemu odkryłem iż proponowane mi nowe części nie były rejestrowane w centrali, czyli albo używka albo wędka, kilka też innych mniejszych ściem - np. twierdzili że centrala Eber jest w Warszawie i stamtąd są ich części. Tymczasem firma ma siedzibę w Poznaniu. Itd, itp.
Nie montujcie tam ogrzewań jeśli nie chcecie mieć problemów.

ODPOWIEDZ