Webasto czy Eberspacher

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: mopar »

jak macie zamiar montowac, to zapraszam...
niedawno zostalem przeszkolony u nich 8) z montarzu agregatow grzewczych, mam tez ich przedstawicielstwo i bezposredni dostep do gratow... dzwoncie to zrobie wycenę pod kazdy model samochodu..
600 150 319 8)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Gałka »

w jaki sposób realizowana jest regulacja temperatury?
1. poprzez ilość paliwa ( pompka pracuje wolniej ?)
2. poprzez prędkość wiatraka?
3. poprzez włączanie i wyłączanie grzania palnika ?

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: ktomek »

Gałka pisze:w jaki sposób realizowana jest regulacja temperatury?
......
3. poprzez włączanie i wyłączanie grzania palnika ?
No właśnie tak

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Gałka »

dzieki Ktomek.

Czy webasto ma czujnik osiągniętej w pomieszczeniu temperatury? Gdzie umiejscowiony ?
Podobno nie ma; sterujesz częstotliwością załączeń zerojedynkowo; włączone , wyłączone.
Częstotliwość ( a za tym temperaturę ) ustawiasz pokrętłem doświadczalnie. U mnie jest jeszcze programator ale to do godziny załączania.
Proszę o wytłumaczenie zasady działania.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: ktomek »

Gałka pisze: Czy webasto ma czujnik osiągniętej w pomieszczeniu temperatury? Gdzie umiejscowiony ?
Podobno nie ma; sterujesz częstotliwością załączeń zerojedynkowo; włączone , wyłączone.
Częstotliwość ( a za tym temperaturę ) ustawiasz pokrętłem doświadczalnie. U mnie jest jeszcze programator ale to do godziny załączania.
Proszę o wytłumaczenie zasady działania.
W zależności od posiadanego systemu w samochodzie inaczej się to może odbywać.
Przy klimatroniku temperaturę wnętrza samochodu ustawiasz sobie normalnie klimatronikiem, ale przy ręcznej wentylacji jest to faktycznie wynik ustawienia doświadczalnego
A temperaturę do której piecyk ogrzewa płyn chłodzący ustawia sie przy montażu na sterowniku ogrzewacza
A już samo działanie odbywa się przez załączanie i wyłączanie pieca. Z tym , że na początku pracuje on z pełną mocą, a po osiągnięciu właściwej temperatury już tylko w funkcji dogrzewania

W Eberspacherze na pilocie masz możliwość ustawienia temperatury do której ma się nagrzać wnętrze samochodu, więc chyba jakiś czujnik musi być

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Gałka »

Mam ogrzewanie powietrzne.
Podsumowując:
1. regulacja temperatury w zależności od czasu włączenia.
2. ustawiam sobie doświadczalnie ( wygląda to kiepsko bo temperatura zewnętrzna w nocy się zmienia; zmniejsza )
3. pewnie jest jakiś wyłącznik na przegrzanie.

zobaczymy w praktyce

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: kylon »

Ogrzewanie postojowe powinno mieć czujnik temperatury i proces zmiany ustawień temperatury działa automatycznie. Nastawiasz konkretna temperaturę wnętrza i masz wszystko w torbie.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:Ogrzewanie postojowe powinno mieć czujnik temperatury i proces zmiany ustawień temperatury działa automatycznie. Nastawiasz konkretna temperaturę wnętrza i masz wszystko w torbie.
z tego co widzę u się to.
temperature ogrzewania ustawiam na panelu w samochodzie tak samo jak i wiatraka dmuchawy. webasto włącza sie na zadany czas lub reguluję go pilotem ON/OFF. są piloty z funkją regulowania temeperaturki ale z tego co zasłyszałem trzeba mieć klimatronic i wtedy można to pospinać. jężeli Jasiu masz powietrzne jest szansa pokombinować i wymusić regulację na nim gdyż nie jest podłączone do instalacji pojazdu.
@Mopar jak już cię zagnie jakaś awaria to zadzwon dam ci namiar na misia co jak webasto z łomianek ma problema to do niego wozi :) no i też szybko i ładnie montuje za nie dużą kasę :)))

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: kylon »

W Rembertowie? Muszę klienta auto wstawić na montaż i Webasto właśnie tam mnie wysłało.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:W Rembertowie? Muszę klienta auto wstawić na montaż i Webasto właśnie tam mnie wysłało.
bemowo :)

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: francek »

jak ktoś nie chce mieć przesadnych bajerów to webasto kosztuje 700 zł :wink:
Kupuje się w dowolnej bazie lub serwisie ciężarówek. U mnie jest zamontowane tak aby grzało namiot i wnętrze pojazdu. Działa a całość z montażem wyszła 980 zł. Spala przez noc ok. 2 l ropy :wink:
Tak, że ostrożnie z tymi sumami powyżej 3000 zł :mrgreen:

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Husky »

mówisz o namiocie dachowym? jak podłaczone? zdjęcia?

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: francek »

po Zmocie :wink:

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Transporter »

niestety takie sa ceny. Za webasto bez pilota (sterowene zegarem z kabiny)trzeba zapłacic od 3,5 do 5,5 tys zł
z pilotem tysiaka więcej

Sporo taniej wychodzi kupic uzywane elementy z demontażu. Komplet idzie wychaczyć za tysiąc zł. Zamontowac samemu lub zlecic komuś. Wtedy cały koszt zamknie sie w granicach 2 do 2,5 tys zł.
Myślę że za takie pieniądze warto. Miałem w poprzednim aucie webasto fabryczne sterowane zegarem i wygoda jest. A z pilotem to juz wogóle wypas :)

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: górol »

Transporter pisze: A z pilotem to juz wogóle wypas :)

Tak szczególnie wtedy kiedy trzeba go szukać w walizce,bo w kieszeniach już brak miejsca na pozostałe piloty,telefony,
smartfony,klucze,papierosy,zapalniczki itp,itd polecane szczególnie dla kobiet Moja pani zanim by go znalazła w torebce na pewno by zamarzła :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ