Webasto czy Eberspacher

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: ktomek »

górol pisze: Tak szczególnie wtedy kiedy trzeba go szukać w walizce
A przyczepienie go do kluczyków nie przyszło Ci do głowy? :wink:

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: górol »

ktomek pisze:
górol pisze: Tak szczególnie wtedy kiedy trzeba go szukać w walizce
A przyczepienie go do kluczyków nie przyszło Ci do głowy? :wink:
A spróbuj przyczepić do kluczyków pozostałe wymienione rzeczy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Kwiatec »

górol pisze:
ktomek pisze:
górol pisze: Tak szczególnie wtedy kiedy trzeba go szukać w walizce
A przyczepienie go do kluczyków nie przyszło Ci do głowy? :wink:
A spróbuj przyczepić do kluczyków pozostałe wymienione rzeczy :mrgreen:
ja mam przy kluczykach i srednio to wygodne :) duży pilot. na lato odpina potem przed zimą nerwowo poszukuje go przed zima. ale jestem zakochany w webasto z pilotem i zegarem :)

Jj
Posty: 30
Rejestracja: 07 sty 2011, 22:26
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Jj »

W Hilu mam zabudowanego Eberspachera od 2 sezonów. Działa bez zarzutu, wydech wyrzucony pod silnik, końcówka leżała na osłonie Asfir. Samochód nie jeździł po wodzie głębszej niż 30 cm, a mimo to w rurze wydechowej i w tłumiku zebrało się wiele piachu.
Postanowiłem temu zaradzić i przeniosłem wydech nieco wyżej, omijając górą prawą podłużnicę i wypuszczając końcówkę w prawym nadkolu. Koniec zakończony jest mosiężną kształtką, w którą można wkręcić korek przed zabawą w błocie. Na codzień zainstalowany tam będzie króciec do węża, aby gwint nie zachodził syfem. Wydech skierowany jest tak, że nie przygrzewa żadnych elementów zawieszenia, nadkola i koła.
Obrazek
Obrazek

Dolot był oryginalnie zakończony w odwrócone U i zamontowany z lewej strony chłodnicy. Dziwnym trafem, w przewodzie dolotowym też znalazłem ślady rumuńskiego błota (odmiana lewitująca ?)...

Zapodałem tu zawór kulkowy, który (mam nadzieję) dodatkowo zabezpieczy przed przedostaniem się wody (od góry i od dołu, bo układ będzie zatkany także od góry, więc powinien wytworzyć się korek powietrzny).
Obrazek

Całości dopełni dodatkowy wyłącznik i przekaźnik odłączający zasilanie do piecyka, aby przy uszczelnionym układzie przypadkiem nie włączyć ustrojstwa.

Testy w terenie - w najbliższym czasie.

Jj

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: górol »

No i montuje się u mnie Eber z tego względu że w webasto ustawia się tylko godzinę odpalenia grzania i np.dziś przy -5 wystarczy 15 min. ale jutro czy za 2 dni przy -10 d.....pa.W eberze ustawia się godz. wyjazdu i ponoć to taka cwana bestia że wie kiedy ma się odpalić żeby zadana temp. była o godz. wyjazdu bez względu na temp. panującą na zewnątrz.Pilota nie brałem czytaj posty powyżej.Montaż ze względu na gwarancję auta zleciłem ASO (1200 pln) Ebera niby dedykowanego do lc 120 zakupiłem u dilera za 3000pln.W ASO okazało się że brak coś tam,coś tam i oni to mogą zamówić za 6,5 stówki,dzwonię do gościa od którego kupiłem Ebera,i ble,bla,do ASO bla,bla,a ponieważ auto mi potrzebne(A klasse żonki jakoś mi nie leży. a może nie jedzie :wink: )jak zwykle 6,5 stówki w plecy, tak że uwaga na ogrzewania dedykowane,bo okazuje się,że każdy ma inne dedykacje :twisted:no ale cuzamen do kupy i tak coś koło 50% taniej niż dedykować sobie wszystko w ASO

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: ktomek »

Tak, wiem o co chodzi
Chodzi generalnie o jakiśtam moduł do sterowania klimatronikiem
Bez którego oczywiście da się zamontować wszystko, ale ustala się na stałe prędkość pracy wentylatora
A ten moduł powoduje, że jaką ustawisz prędkość na klimatroniku, to tak się będzie kręcił wentylator
Ja sobie to odpuściłem. I nie powiem, żebym żałował :wink: Wentylator mam ustawiony na 1/3 prędkości i jest to optymalne ustawienie.

Awatar użytkownika
roso
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2010, 17:03
Auto: LC120 3,0 183 KM power box
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: roso »

A ja nie wyobrażam sobie ogrzewania postojowego bez pilota.
Czy na nartach , czy wychodząc rano z domu , czy z pracy , czy z zakupów itp. itd. wchodzę do ciepłego i odśnieżonego auta.

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Zyzol »

pilot to wygodna sprawa..przetestowałem dwie opcje jak mi bateria umarła

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: wolf_243 »

Witam, troszkę odświeżę temacik ale mam jedno pytanko które mnie nurtuje.
Otóż jak pisałem kilka stron wcześniej mam zamontowane ogrzewanie Webera, wszystko pięknie działa i grzeje.Autko odpala na pyk i jest cieplutko.
Zauważyłem jednak, iż w temp. tak poniżej -15stopni silnik po nagrzaniu nie załącza świec (zapalają się na sek.) i ma wtedy wyraźny problem z rozpoczęciem pracy, trzęsie nim i klekoce. Jakby nie palił przez chwile na wszystkie cylindry.
Bez podgrzewania- nawet przy -20 grzeje kilka sekund, odpala momentalnie i pracuje równiutko.
Na chwilę obecną żeby go nie męczyć przy tak niskich temp. najpierw go odpalam i dopiero załączam ogrzewanie - takie extra PWR HEAT ;)
Też tak macie ?? Czy może cuś mam skasztanione ?

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: górol »

To że świece grzeją krócej jak silnik cieplejszy to normalne przynajmniej u mnie tak jest co do klekotania po odpaleniu to raczej przyczyną nie jest krótszy czas ich grzania ,ale głowy nie dam

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Kwieczor »

górol pisze:To że świece grzeją krócej jak silnik cieplejszy to normalne przynajmniej u mnie tak jest co do klekotania po odpaleniu to raczej przyczyną nie jest krótszy czas ich grzania ,ale głowy nie dam
domniemywam sobie, że jest taka zależność: ciepły silnik = krótko grzeją świece, ale paliwo jest nadal gęste i zimne - dlatego nie chce zaskakiwać od razu

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Husky »

webasto - srasto
Załączniki
1329074122_by_bluedemon_500.jpg

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: górol »

Eeeeeeeeetam bez pilota :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: kylon »

Pilot to super sprawa. Ostatnio będąc na spacerze z dzieciakami na starówce odpaliłem Webasto z rynku. Auto stało przy pubie G5 przy Mariensztacie. Warszawiaki wiedzą jaka to odległość. W szoku byłem. Zanim dotuptaliśmy do auta było cieplutkie.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:Pilot to super sprawa. Ostatnio będąc na spacerze z dzieciakami na starówce odpaliłem Webasto z rynku. Auto stało przy pubie G5 przy Mariensztacie. Warszawiaki wiedzą jaka to odległość. W szoku byłem. Zanim dotuptaliśmy do auta było cieplutkie.
te piloty mają do 900m zasięgu podobno :)

ODPOWIEDZ