Snorkel

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Snorkel

Post autor: dzikus1200 »

Panowie mam pytanie do forumowiczów którzy mają zamontowany w swoich samochodach snorkel.
Zastanawia mnie czy na przykład podczas jazdy w deszczu nie leci Wam woda przez snorkel do filtra i czy go nie moczy :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: Kwiatec »

dzikus1200 pisze:Panowie mam pytanie do forumowiczów którzy mają zamontowany w swoich samochodach snorkel.
Zastanawia mnie czy na przykład podczas jazdy w deszczu nie leci Wam woda przez snorkel do filtra i czy go nie moczy :?: :?: :?:
porządne oryginalne snorkele mają specjalne rowki odprowadzające zekomo wodę na zewnątrz. nigdy wody deszczowej we filterku jeszcze nie stwierdziłem. ale jak są większe deszcze lub śniegi profilaktycznie kominek do tyłu odwracam 8)

talu
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:15
Auto: 4 runner
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: talu »

Przerabiałem to jakiś miesiąc temu. Założyłem do siebie "wierną" kopie safari. Jest ok. Zdążyłem przetestować naprawdę podczas ulewy i to przez kilka ładnych godzin. Nie dzieje się nic. Otworzyłem filtr i jest zupełnie suchy, sam kominek jest tak zrobiony aby woda do niego wlatująca spływała po jego ściankach a, że jest szerszy to nie wlatuje bezpośrednio do całego snorkela. Nie wiem jeszcze jak to będzie zimną, bo płatki śniegu są dużo większe i więcej ważą. Być może to będzie problem, ale to się okażę. Być może będę odwracał komin w drugą stronę, albo założę cyklona.

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: dzikus1200 »

Dzięki Panowie za odpowiedź. Ja kupiłem Safari snorkel i powiem że na razie jestem pod wrażeniem jego wykonania - solidna sztuka :)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: Kwiatec »

dzikus1200 pisze:Dzięki Panowie za odpowiedź. Ja kupiłem Safari snorkel i powiem że na razie jestem pod wrażeniem jego wykonania - solidna sztuka :)
jak kupiłeś oryginał to śpij spokojnie :)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: fobos »

Znajomy miał przez dwa tygodnie Patrola na parkingu. W międzyczasie przeszło kilka burz i ulew. Jak chciał sobie gdzieś pojechać samochód nie chciał za cholerę zapalić. Zaholowałem go do serwisu, a tam z filtra powierza wylali 2 szklanki wody. :shock: :evil: . Na szczęście nie rozwalił silnika. Teraz zawsze jak zostawia samochód pod chmurką, zakłada na snoorkel worek foliowy :mrgreen: .

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: milczacy »

A jaki ma snorkel ?

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: JaroFix »

Przy safari nie ma bata, żeby coś się wlało. Komin zawsze do przodu, ulewy, śnieżyce, kałuże a w puszce sucho. 8)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: fobos »

milczacy pisze:A jaki ma snorkel ?
A cholera wie, chyba safari, ale one dla mnie wszystkie wyglądają tak samo ( z wyjątkiem mojego, bo ja mam śliczny z rury kanalizacyjnej 8) :mrgreen: ). Jak bardzo chcesz, to mogę poszukać, na zdjęciach gdzieś go mam.

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: onasz »

FIX pisze:Przy safari nie ma bata, żeby coś się wlało. Komin zawsze do przodu, ulewy, śnieżyce, kałuże a w puszce sucho. 8)
Zapraszam do mnie damy radę :mrgreen: znajdzie sie bat :wink:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: milczacy »

fobos pisze:Jak bardzo chcesz, to mogę poszukać, na zdjęciach gdzieś go mam.
O tyle 'chcę' że może to zweryfikować fakty i mity o markowych bądź nie, snorkelach.
Bo Twojego oryginała Fobos wiadomo że nic nie ruszy :mrgreen:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: fobos »

Na zdjęciu komin skierowany jest do tyłu, ale w sytuacji którą opisałem, był do przodu.
snoorkel.jpg

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: wolf »

fobos pisze:Na zdjęciu komin skierowany jest do tyłu, ale w sytuacji którą opisałem, był do przodu.
szinszik :mrgreen:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: fobos »

Nawet podpisany :wink: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Snorkel

Post autor: Kwiatec »

fobos niech kolega sprawdzi sobie szczelność. bo może już gdzieś pękł i narobi se ambarasu.

ODPOWIEDZ