zderzak - samoróbka

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

A ja już mam nowa edycje zderzaka z Panks Garage. Poprzedni byl OK ale kilka razy przy pionowych zjazdach auto czasem stawało na nim :shock: lub przy pokonywaniu rowów za bardzo wbijał sie w glebę ...

Główne usprawnienia w stosunku do PG v1:

- dużo lepszy kąt natarcia poprzez podcięcie błotników i atrapy powyżej kierunkowskazów oraz skrócenie ramy o 10 cm...

- mniejsza powierzchnia czołowa (mniej blota do pchania) ;)

- wyżej położona wyciągarka i łatwiejszy dostęp do niej

a resztę sami oceńcie:

http://www.punksgarage.pl/zderzaki/kzj7 ... base0.html

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

O. Wygląda bardzo ładnie. Ja za sobą mam już czasy napierania w błocie po pachy i wynik więc w moim przypadku obcinanie ramy odpada. Moja Toyka ma już charakter turystyczny więc mój zderzak wystarcza mi w zupełności.
Wygląda git :wink: Do napierania w mega patykach zasłoń sobie jakoś dziurę nad wyciagarką. Przebić chłodnicę patykiem teraz mega łatwo.

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Post autor: Damian »

kylon pisze:Do napierania w mega patykach zasłoń sobie jakoś dziurę nad wyciagarką. Przebić chłodnicę patykiem teraz mega łatwo.
ja przykręciłem solidną siatkę przed chłodnicą i jest git

zderzak b. fajny, generalnie koncepcja taka jak u mnie, tylko że ja zmniejszyłem kąt tak dalece, jak to było możliwe bez przycinania ramy.

popełniłem błąd z zabudowaniem od góry, przez co nie ma dostępu do wyciągarki w razie jej awarii, ale teraz to zmienię, bo jest zdjęty

poza tym reszta podobna - delfiny, kształt grilla, podcięcia z boku

ODPOWIEDZ