Czy klima od Hila 2LT przypasuje do LJ70?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Czy klima od Hila 2LT przypasuje do LJ70?

Post autor: Gladzio »

Klima dedykowana do Hiluxa prod. 97-98, silnik 2LT - chyba ten sam. Pytanie czy da się zamontować ją do LJ70 po 90 roku?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8429
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy klima od Hila 2LT przypasuje do LJ70?

Post autor: Rokfor32 »

Silnik ten sam, i prawdopodobnie mocowanie sprężarki będzie pasować. Z resztą może być gorzej - komora silnika w J7 jest dłuższa, więc przewody ciśnieniowe trzeba będzie pomotać, może się też okazać, że niekoniecznie "bolt on" pasuje parownik. Instaluje się go w przestrzeni między wiatrakiem a nagrzewnicą (zamiast tego plastikowego tunelu).

Ja się na przykład mocno zdziwiłem ostatnio, bo zapragnąłem se zmotać filtr kabinowy (zapakowałem filtr właśnie w ten plastikowy łącznik). W robocie dopadłem łącznik z hila (bo se leżał luzem i nie musiałem wykręcać :wink: ) i byłem święcie przekonany, że w moim 4R jest taki sam. Ale nie ... :mrgreen:

Okazało się, że obudowa wentylatora jest inna, i łącznik nie pasi kształtem.

Te elementy (znaczy airbox i wentylator) są bardzo podobne w J7 i hilach czy 4Runnerach, różnią się jednak detalami. Może być jednak tak, że da się je wzajemnie zamienić, i na przykład w Twoim przypadku do J7 wsadzić parownik wraz z wentylatorem z hila.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Czy klima od Hila 2LT przypasuje do LJ70?

Post autor: Gladzio »

No więc stało się - pasuję klimę od Hila do mojej 70tki. Rokfor jest tak jak piszesz, kompresor pasuje idealnie z resztą jest gorzej ale wszystko jest do dopasowania... Potrzebuje również na koło pasowe dodatkowego "talerza" napędzającego kompresor - może ktoś ma coś takiego "luźniego"... W tym miejscu mam gumową "zaślepkę".
Obrazek

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Czy klima od Hila 2LT przypasuje do LJ70?

Post autor: Gladzio »

I stało się - klima zamontowana i to tylko dzieki specom z warsztatu na Jutrzenki 81 w Wawie. Ich dewizą jest "rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać" :) Muszę ich pochwalić bo jak to określili: prócz mocowania kompresora nic nie pasowało... Teraz klimka chodzi aż miło, w aucie iście pólnocne klimaty :)

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Czy klima od Hila 2LT przypasuje do LJ70?

Post autor: hashid »

Gladzio pisze:I stało się - klima zamontowana i to tylko dzieki specom z warsztatu na Jutrzenki 81 w Wawie. Ich dewizą jest "rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać" :) Muszę ich pochwalić bo jak to określili: prócz mocowania kompresora nic nie pasowało... Teraz klimka chodzi aż miło, w aucie iście pólnocne klimaty :)
no to już Ci zazdroszczę :wink: dobrze, że się lato kończy :twisted:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18035
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy klima od Hila 2LT przypasuje do LJ70?

Post autor: kylon »

Gladzio. Masz przeszczep z anglika czy normalne europejskie auto :?:

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Czy klima od Hila 2LT przypasuje do LJ70?

Post autor: Gladzio »

Normalne Europejskie, czemu pytasz?

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Czy klima od Hila 2LT przypasuje do LJ70?

Post autor: Heniu »

Gładzio a ta klimatyzacja działa na starym czynniku czy już tym nowym?

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Czy klima od Hila 2LT przypasuje do LJ70?

Post autor: Gladzio »

Zestaw zawierał wszystkie nowe elementy więc pojemnik z czynnikiem podczas montażu był "rozdziewiczony"? Jakiego typu jest to czynnik to nie wiem...

ODPOWIEDZ