W poszukiwaniu piątego biegu

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Złomek
Posty: 12
Rejestracja: 21 kwie 2009, 12:17
Auto: RJ70
Kontakt:

W poszukiwaniu piątego biegu

Post autor: Złomek »

Wiatam,

Dojżałem wreszcie do naprawy skrzyni biegów w mojej RJ70 (2,4 benzyna '86). W zasadzie chodzi dobrze tylko ... piątki brak :cry: A że taką już nabyłem więc w jakich okolicznościach padła nie wiem.
Od 1 do 4 nie ma problemów, nic nie zgrzyta nie chroboce (no może czasem na zimno jedynkę z między-gazem trzeba wrzucać co by nie siłować się :mrgreen: ) piątka też wchodzi ...tylko że potem nic się nie dzieje jak bym na luzie był :evil:
Zgrzytów brak tylko delikatny gwizd chyba od obrotów.

Zabieram się do remontu, zestaw naprawczy namierzony, warsztat się grzeje tylko zastanawiam się co jeszcze mogło paść i jakie części ewentualnie zabezpieczyć, co by nie być zaskoczonym i czasu nie marnować
Może coś doradzicie?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu piątego biegu

Post autor: Kwiatec »

doradzałbym ci zakupić używaną skrzynie. po remoncie jest różnie ale napewno nie taniej :?

Złomek
Posty: 12
Rejestracja: 21 kwie 2009, 12:17
Auto: RJ70
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu piątego biegu

Post autor: Złomek »

Też o tym myslałem, tylo to strasznie nietypowy silnik i ma inne sprzęgło i skrzynię biegów. Z tego co udało mi się ustalić to była przez krótki czas ('84-'85) stosowana w LJ ale to mi wiele nie pomaga ... :(
No chy ba że się mylę i da się dopasować inną skrzynię, bo reduktor jest chyba taki sam w LJ po '84.

ODPOWIEDZ