Poszerzenia błotników w w Tojkach

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kmachacz
Posty: 91
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:13
Auto: RAV4
Kontakt:

Poszerzenia błotników w w Tojkach

Post autor: kmachacz »

Temacik taki ogólny.
Ale pytanie szczegółowe w mojej HZJ mam opony 33x12,5x15. Po dwóch wizytach w bÅ‚ocie efekt jest taki, że nawet jak jest lekko mokro, auto wyglÄ…da jak by byÅ‚o na Å

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

gumowy pas transmisyny powinien ci pomóc. napewno wytrzymały, bedzie odpuszczał drzewom i taniość. a jak nie to u kyloan widziałem na www coś fajnego ala oryginał ale nie wiem czy do twej bedzie pasowało a co do wytrzymałości to pytaj Maxluxa on chyba takie ma założone

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Post autor: Damian »

Pas transmisyjny wyglÄ…da jak...kupa :?

Ja chcę założyć oryginalne flery, bo mam ten sam problem. Dziś przejazd przez polną, rozjechaną glinianą drogę u mnie na targówku i toyka wygląda jakbym przepycił pół syberii.

Awatar użytkownika
kmachacz
Posty: 91
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:13
Auto: RAV4
Kontakt:

Post autor: kmachacz »

Mnie też pas transmisyjny się nie podoba. Widziałem w jednym z sklepów internetowych 8) np takie ładne poszerzenia gumowe firmy ARB. Pytanie jest jednak przy tych gumach 33x12,5x15 jaka szerokość tego poszerzenia ??

Awatar użytkownika
fuda
Klubowicz
Posty: 166
Rejestracja: 04 kwie 2007, 15:06
Auto: KZJ70 nieaktualny, GRJ120 nowa era
Kontakt:

Post autor: fuda »

moze cos takiego http://www.bushwacker.com - w naszym przypadku to chyba nie do użycia bo do LC robia od rocznikow 00 do 07 ale jak by ktos potrzebowal....... jak znalazl

Awatar użytkownika
kmachacz
Posty: 91
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:13
Auto: RAV4
Kontakt:

Post autor: kmachacz »

Ale mnie interesuje tylko kwestia pasów gumowych. Nic z poliuretanów, a tym bardziej z włókna.

Awatar użytkownika
fuda
Klubowicz
Posty: 166
Rejestracja: 04 kwie 2007, 15:06
Auto: KZJ70 nieaktualny, GRJ120 nowa era
Kontakt:

Post autor: fuda »

Kwiatec pisze:gumowy pas transmisyny powinien ci pomóc. napewno wytrzymały, bedzie odpuszczał drzewom i taniość. a jak nie to u kyloan widziałem na www coś fajnego ala oryginał ale nie wiem czy do twej bedzie pasowało a co do wytrzymałości to pytaj Maxluxa on chyba takie ma założone
"macalnie" bardzo spoko to wyglada ale nie do konca jestem przekonany czy po podparciu sie o pien drzewa powróci do poprzedniego stanu (jest to tak na w pół elastyczne) no i kolega MaxLux na 10" chyba jezdzi ?!? Chyba faktycznie pozostaje kawalek "tasmociagu" dopiac

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

[quote="Kwiatec"]gumowy pas transmisyny powinien ci pomóc.

miałem taki pas jeszcze w Uazie; był za sztywny i wyginał blachę. Lepiej ( jak się już zdecydujesz na to rozwiązanie ) zamontować coś bardziej miękkiego np zbrojoną gumę 3- 4 mm. Wysunołem go 5 cm poza błotniki i od tej pory wołali za mną: " zawsze czysty" :lol:

Awatar użytkownika
kmachacz
Posty: 91
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:13
Auto: RAV4
Kontakt:

Post autor: kmachacz »

No właśnie mam takie same wrażenia co do pasa transmisyjnego wynikajace z obserwacji innych samochodów. Ostatnio jeździliśmy w okolicach Suchej Beskidzkiej i tam na lekkim trawersie samochody się ślizgały po dwóch drzewach. Pas wcale nie najlepiej przyjmował to. Trudno się dostosowywał do całej sytuacji, a to z kolei skutki niosło dla blach. Chcę coś co poszerzy, ale będzie wystarczająco elestyczne i nie zniszczalne. Pas jest niezniszczalny, ale co do elastycznosci nie jest najdoskonalszy.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

Kalicki ( znasz go ) do swojej kupił uszczelkę od ciężarówki szerokości ok. 40-50 mm. Przymocował poprzez płaskownik z blachy aluminiowej na nitonakrętki ( teoretycznie do łatwego zdejmowania ). Uczczelka jest na metry, miekka i czarna. Po więcej info dzwoń do niego.

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

siedze sobie i tak przeglądam sobie może cie to zadowoli ??
http://www.wyprawa4x4.pl/sklep/index.ph ... &prod=1190
a Kylon cicha woda i nic nie mówi że ma fajne ;)

Awatar użytkownika
kmachacz
Posty: 91
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:13
Auto: RAV4
Kontakt:

Post autor: kmachacz »

O to jest dobre i coś takiego by mi pasowało !!

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: Poszerzenia błotników w Tojkach

Post autor: nieludzki »

Witam,
czy ktoś może wie lub posiada bushwacker-y w HDJ 80 ? czy prócz pasów transmisyjnych (praktyczne i tanie lecz raczej na bakier z estetyką...) i gumowymi osłonami: http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/16 ... oto=4#foto , można znaleźć coś w naszej szerokości geograficznej bez konieczności angażowania w to wujka z Australii?

Awatar użytkownika
wojtekd
Klubowicz
Posty: 210
Rejestracja: 08 kwie 2007, 21:45
Auto: HDJ80, KDJ120 i HDRunner
Kontakt:

Re: Poszerzenia błotników w w Tojkach

Post autor: wojtekd »


Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: Poszerzenia błotników w w Tojkach

Post autor: nieludzki »

dzięki,
zadzwonię tam jutro i spytam jak z wytrzymałością tych poszerzaczy odlanych przez małe chińskie rączki...
ale jedno trzeba im przyznać-świeci się ten kawałek plastiku jak psu...

koniec marudzenia bo zostanę uznany za forumowego malkontenta nr 1...

ODPOWIEDZ