Silnik 1HD-FT do HZJ74

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Kameleon

Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kameleon »

Na horyzoncie pojawił się nowy projekt HZJ74 :mrgreen:
Problem w tym,że samochód ma uszkodzony silnik 1HZ który trzeba w całości wymienić.
Jest parę opcji:1PZ, 1HZ, 1HD-T no i 1HD-FT który jest faworytem :mrgreen:
Skrzynia biegów to R151F.
Znalazłem info że w miejsce 1HZ p&p pasuje 1HD-FT, ma takie same mocowania dla odudowy skrzyni biegów i łap silnika.
Druga sprawa to sprzęgło :roll: . Jest pomysł ma zamianę koła zamachowego z 1HD-FT na to z 1HZ wraz ze sprzęgłem :mrgreen:
Szukam informacji jaką średnicę na sprzęgło do HZJ74 i jaki jest wieloklin dla R151F z silnikiem 1HZ.Czy sprzęgło dla HZJ105 jest takie same jak dla HZJ74?
Jest waszym zdaniem możliwy taki mix aby stworzyć fajną Toykę HD z mocnym silnikem :?:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8335
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Rokfor32 »

Jedno sprostowanie - skrzynia H151F. Łączysz ją bez żadnych dodatkowych kombinacji ze sprzęgłem - po prostu ściągasz jeden kompletny sinik i zakładasz drugi (1HD-FT).

Oba silniki mają identyczny blok.

Wadą jest cena 1HD-FT, i niezbyt duża dostępność - występował tylko w późnych wersjach modelu J8. J10 ma silnik 1HD-FTE, z elektronicznie sterowaną pompą, przepustnicą w kolektorze dolotowym.

Teoretycznie możnaby zrobić mały mix, i zapodać do silnika z J100 (ławiej osiągalne i młodsze) pompę ze starego 1HZ. Nie ma ona co prawda regulacji dawki względem ciśnienia doładowania, ale działać będzie.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kwiatec »

Kameleon pisze:Na horyzoncie pojawił się nowy projekt HZJ74 :mrgreen:
Problem w tym,że samochód ma uszkodzony silnik 1HZ który trzeba w całości wymienić.
Jest parę opcji:1PZ, 1HZ, 1HD-T no i 1HD-FT który jest faworytem :mrgreen:
Skrzynia biegów to R151F.
Znalazłem info że w miejsce 1HZ p&p pasuje 1HD-FT, ma takie same mocowania dla odudowy skrzyni biegów i łap silnika.
Druga sprawa to sprzęgło :roll: . Jest pomysł ma zamianę koła zamachowego z 1HD-FT na to z 1HZ wraz ze sprzęgłem :mrgreen:
Szukam informacji jaką średnicę na sprzęgło do HZJ74 i jaki jest wieloklin dla R151F z silnikiem 1HZ.Czy sprzęgło dla HZJ105 jest takie same jak dla HZJ74?
Jest waszym zdaniem możliwy taki mix aby stworzyć fajną Toykę HD z mocnym silnikem :?:
a z którego roku ta toyka ??

Kameleon

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kameleon »

Kwiatec pisze:
a z którego roku ta toyka ??
2001, HZJ74L-FJMNSW
Rokfor, HZJ7 po 1999 roku w Europie ma skrzynię R151F :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kwiatec »

czyżby ta z nowego dworu maz. ?? ile ci krzyknął ??

Kameleon

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kameleon »

Kwiatec pisze:czyżby ta z nowego dworu maz. ?? ile ci krzyknął ??
:mrgreen:
Prędzej bym myślał o zamianie HZJ80--->HZJ74 niz o kupnie :mrgreen:
Ps Znasz Kwiatuszku to auto bo wydaje mi sie że tak :wink:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kwiatec »

znam właściciela. ale jeszcze w piątek nie chciał sprzedać :mrgreen: ciekawa propozycja tylko jak ona do ciebie do katowic dotarła :wink:

Kameleon

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kameleon »

Właścicela spotkałem w sobotę gdy oglądałem w Czeladzi HZJ73.Opowiedział o problemie z autem, mądrze mu odpowiedziałem :mrgreen: i tak jakoś wyszło że pomagam mu w poszukiwanu silnika :wink:
PS Kwiatuszku, to kolega z branży :?:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kwiatec »

tak

Kameleon

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kameleon »

Wracając do tematu Rokfor potwierdził że silnik 1HZ jest zamienny z 1HD-FT 8)
Nawet jeśli pompa wtryskowa z 1HZ pasowała by w miejsce elektronicznie sterowanej w 1HD-FTE to daje ona mniejsze ciśnienie wtrysku niż jest potrzebne w silnikach 1HD-T/FT/FTE.
Może po tuningu u pompiarza i dodaniu boost compensatora było by coś warte :roll:
Pozostaje jeszcze potwierdzić możliwość zamiany kół zamachowych pomiędzy 1HZ i 1HD-FT i można przystapić do realizacji HDJ74 :mrgreen:
Mam jeszcze jedną zagadkę :mrgreen: Pompa wtryskowa z mojego 1HZ nie posiada urządzenia które wygląda jak boost compensator a europejskie silniki 1HZ są wyposazone w takie coś co w manualu nazwane jest HAC.
Czy można HAC przerobić na boost compensator planując turbokit do 1HZ :?:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: kylon »

To ja już zgłupiałem bo był u mnie człowiek we czwartek w sprawie tego auta. Twierdził, że już je kupił i szuka teraz części. Najpierw pytał o blachy Kwiatek, a potem on. Teraz ponoć trwa rozbieranie silnika. :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:To ja już zgłupiałem bo był u mnie człowiek we czwartek w sprawie tego auta. Twierdził, że już je kupił i szuka teraz części. Najpierw pytał o blachy Kwiatek, a potem on. Teraz ponoć trwa rozbieranie silnika. :shock: :shock: :shock:
no troszkę on zakręcony jest :mrgreen: generalnie myślę że go nie sprzeda i będzie naprawiał :wink:

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: piter69A »

Lepiej dać zwykły 1HD-T niz 1HD-FT. Prosztszy, mniej pierdolek, łatwiej dostepny, podobnie jak i czesci do silnika. A co padło w tym oryginalnym 1-HZ ?? Ciekawy jestem w jaki sposób ktos zdolal zabic ten silnik?? :shock:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Kwiatec »

wiadomość z ostatniej chwili będzie naprawiał...

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Silnik 1HD-FT do HZJ74

Post autor: Gałka »

:(

ODPOWIEDZ