hzj - emocje opadly

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

hzj - emocje opadly

Post autor: mopar »

jak pisalem wczesniej jestem swiezym posiadaczem hzj80 4.2.
jestem juz po wstepnym pakiecie startowym i ogledzinach dokladnych. wymienilem wszystkie oleje i plyny , filtry , rozrzad,wymylem nitrem caly silnik , skrzynie , reduktor, mosty , oslony, podwozie w celu lokalizacji ewentualnych przeciekow(ktorych brak!!!!!!!) zrobilem probne jazdy w terenie i jestem pod wrazeniem ( zwlaszcza jakosci nowego zawieszenia OME 2" , KTORE tez juz zamontowalem) . naprawilem centralny zamek, klakson, urwany koncowy tlumik, wymontowalem deske rozdzielcza, naprawilem grzanie szyby tylnej , uzupelnilem podswietlenia , i odkurzylem wszystkie zakamarki pod decha, wymienilem krzyzak walu, poczyscilem wszystkie zamki i przesmarowalem , a dzis zabezpieczylem nadkola grubym baranem, bo strasznie zwir o nie dzwonil. jedynym mankamentem jest luz na tylnym wale , ale to szczegol w tym roczniku :!: zadziwia mnie stan ramy i calego podwozia w tym aucie , jest o niebo lepszy niz w moim terrano z 2000r. :!:
reasumujac , jestem z dnia na dzien bardziej zadowolony z tego zakupu :!:
we wtorek zakladam opony a/t 33"
jazda tym autem jest nieporownywalna z innymi markami, poprostu mi lezy!!!!
pozdro

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Post autor: mopar »

p.s.
mam kawalek warsztatu i narzedzia roznego kalibru , wiec zajecie przednie!!!!!

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Post autor: LEX »

mopar, coś strasznie dużo miałeś do roboty. A jaki to rocznik i ile dałeś?

A skąd jesteś i gdzie masz warsztat? Może bym wpadł pogrzebać...

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

hzj - emocje opadly

Post autor: mopar »

rocznik 94 . cene zbilem na 30500pln.!!!!!
jestem z ostrowi mazowieckiej
pozdrawiam

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Post autor: mopar »

LX450 pisze:mopar, coś strasznie dużo miałeś do roboty. A jaki to rocznik i ile dałeś?

A skąd jesteś i gdzie masz warsztat? Może bym wpadł pogrzebać...
zapraszam na przeglad
kawe tez mam

francek

Post autor: francek »

Spokojnie :D Ja przez pierwsze 2 miesiące też piałem z zachwytu i jeszcze polecałem ten złom kolegom. Ręki mi nie chcą dziś podawać :?
Pożiwiom uwidim :wink: ( Po wydaniu pierwszy 10 tysięcy entuzjazm zwykle opada )
BTW- Ja jestem zadowolony :D tylko wystawiam marce nieco "inną" opinię niz pozostali :wink: -Toyka zostaje do roboty. Na wyprawy będzie Parchu
( właściwie już jest :wink: ) Pzdr

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Post autor: LEX »

Francek, ale co się dziwisz... Przecież nawet dzieci w przedszkolach wiedzą, że do Polski trafiają tylko zajechane HDJty, albo trafiają dobre, a potem idą na sprzedaż jako zajechane. i to za grubą kasę. Ciągle się spotyka stare trupy za 45tys. Według mnie 30 tysi za 94 rok to taka cena w miarę do zaakceptowania.

Między innymi wiele osób (w tym ja) wybiera benzyniaki. Trafiają z USA, jeżdżone tylko po szosie i w stanie dziewiczym. Niby więcej kosztuje paliwo o jakieś 25%, ale jak się to przeliczy na lata, to i tak się opłaca.

No ale fajnie Mopar, że wyszedłeś na prostą i szkoda Kwiatec, że masz tak przykre doświadczenia. Może miałeś pecha?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Hi hi. Porównałem dziś świeże tematy na Germolowym forum w dziale Nissan i Toyota. W tym pierwszym wszyscy coś chcą naprawiać (twarde sprzęgło, gdzie naprawić most, srający olejem, terkoczące sprzęgiełko, zgrzytająca skrzynia). W tym drugim powitania i chwalenie się nowymi nabytkami :wink: (jedyny problem to blokada w J95) :wink: :mrgreen:

I news tygodnia. Nasz kolega Marcin po dwóch miesiącach posiadania super niezawodnego Patrola Y61 sprzedaje go. Ma go dosyć :!: :roll:
Przepraszam......

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Post autor: mlodyy »

O to muszę o swojej usterce w J95 napisać :wink: Przetarł mi się wężyk spryskiwania prawego reflektora :D

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

grzybkowy super patrol też w serwisie stoit ;)

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Post autor: Black »

mlodyy pisze:O to muszę o swojej usterce w J95 napisać :wink: Przetarł mi się wężyk spryskiwania prawego reflektora :D
a ja myślałem, że mam największego pecha... nie leci mi płyn z jednej dziurki z lewego spryskiwacza szyby :-(
Kwiatek ratuj ... chyba będę musiał sprzedać autobus 8)

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Post autor: RobertK. »

Blacku....mnie też nie leci z jednej dziurki spryskiwacza...mówisz Kwiatec najlepszy fachman w radzeniu sobie z tym problemem 8) :wink: :lol: :lol:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

no proadziłem sobie ;) sprzedałem auto ;)

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Post autor: Gene »

Toyota ma podobno dobry serwis. Spryskiwacze tez robia. :wink:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

Gene pisze:Toyota ma podobno dobry serwis. Spryskiwacze tez robia. :wink:
masz jakiś kompleks ??

ODPOWIEDZ