Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: MaxLux »

klepa pisze:
Zbowid pisze:Wywarzacie otwarte już drzwi, piszecie o swoich doświadczeniach jednocześnie nie znając się na temacie...
hm.. a ja zawsze myślałem, że wiedzę na dany temat zdobywa się właśnie na podstawie swoich i czasem cudzych doświadczeń...

Jestem więc otwarty na Twoje przemyślenia w tym temacie. Jakie podejście do sprawy polecasz. Generalnie mam J9 z 2001 ze średnim poziomem rudej jak na takie auto. Niestety dużo jazdy po warszawskich drogach w zimę (sól i chemia) daje mi się we znaki. Ponieważ pojeżdzę nim jeszcze pewnie ze 3 lata to moze nie ma sensu ruszać tematu...
Akurat @Zbowid to guru jesli chodzi o farby i lakiery bo jest z tej branzy. Mozna kupic u kolegi taki fajowy zestaw do konserwacji podwozia, ktory z powodzeniem byl zalozony w wielu terenowkach.

A co Zbowidzie polecasz do profili zamknietych ?
Jaka jest trwalosc toich farb, bo kupilem ze 2 lata temu i leza w garazu bo sie nie oplacalo starego syfa ratowac :mrgreen:

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: kmiecio »

no nareszcie ktoś mnie poparł w walce z barankiem, aby nie powtarzać link:
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 1&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: klepa »

MaxLux pisze:
Akurat @Zbowid to guru jesli chodzi o farby i lakiery bo jest z tej branzy. Mozna kupic u kolegi taki fajowy zestaw do konserwacji podwozia, ktory z powodzeniem byl zalozony w wielu terenowkach.

A co Zbowidzie polecasz do profili zamknietych ?
Jaka jest trwalosc toich farb, bo kupilem ze 2 lata temu i leza w garazu bo sie nie oplacalo starego syfa ratowac :mrgreen:
Alez ja nie podważam wiedzy kolegi, a wręcz prosze poradę :)

Zbowid
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: Zbowid »

klepa pisze:
Zbowid pisze:Wywarzacie otwarte już drzwi, piszecie o swoich doświadczeniach jednocześnie nie znając się na temacie...
hm.. a ja zawsze myślałem, że wiedzę na dany temat zdobywa się właśnie na podstawie swoich i czasem cudzych doświadczeń...

Jestem więc otwarty na Twoje przemyślenia w tym temacie. Jakie podejście do sprawy polecasz...
To co ja polecam, to nie jest "moja" wiedza, ale wiedza o temacie antykorozji istniejąca w świecie inżynierów i ludzi profesjonalnie zajmujących się tematem. Wyobraźcie sobie, że są nawet tytuły inżyniera antykorozji 8) .
Pomijając to można powiedzieć, że każdy się zna na malowaniu, natomiast na antykorozji mało... Temat był przerabiany wielokrotnie i polecam inne forum: rajdy4x4 - dział farb i Lakierów.

Zbowid
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: Zbowid »

klepa pisze:
MaxLux pisze:
Akurat @Zbowid to guru jesli chodzi o farby i lakiery bo jest z tej branzy. Mozna kupic u kolegi taki fajowy zestaw do konserwacji podwozia, ktory z powodzeniem byl zalozony w wielu terenowkach.

A co Zbowidzie polecasz do profili zamknietych ?
Jaka jest trwalosc toich farb, bo kupilem ze 2 lata temu i leza w garazu bo sie nie oplacalo starego syfa ratowac :mrgreen:
Alez ja nie podważam wiedzy kolegi, a wręcz prosze poradę :)
Były dwa fajne artykuły zeskanowane z prasy niemieckiej o różnych środkach... Ja mam inne zdanie poparte jedynie moimi badaniami. Opisywałem to już na przywołanym forum... Jeżeli tak bardzo to Was interesuje założę nowy watek i opiszę to co moim zdaniem jest w naszej sytuacji najlepszym rozwiązaniem - pamiętając, że pokazuję kierunek na przykładach, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Dzisiaj pakiet rozwiązań jest już większy.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: MariuszS »

Zbowid pisze:Opisywałem to już na przywołanym forum... Jeżeli tak bardzo to Was interesuje założę nowy watek i opiszę to co moim zdaniem jest w naszej sytuacji najlepszym rozwiązaniem - pamiętając, że pokazuję kierunek na przykładach, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Dzisiaj pakiet rozwiązań jest już większy.
Zbowidzie Drogi, jeśli tylko możesz, i narusza to Twoich tajemnic zawodowych, to wdzięczność nasza będzie duża :-)
Wielu z nas się boryka z tym tematem, a bez zwięzłego wykładu inżynierskiego popełniamy wciąż liczne błędy....
(A na "przywołanym forum" po pierwsze trzeba się rejestrować, a po drugie - jak pamiętam z przeszłości - panował tam większy chaos dyskusyjny ;-))

Zbowid
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: Zbowid »

Nie ma sprawy. Wstawię jutro najpóźniej lub w weekend. Wiedza wciąż się poszerza i postaram się podać to co wiem najnowszego..

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: MaxLux »

Zbowid pisze:Nie ma sprawy. Wstawię jutro najpóźniej lub w weekend. Wiedza wciąż się poszerza i postaram się podać to co wiem najnowszego..
Dokladnie !

Po to jest tu forum zeby tutaj pisac fajne artykuly a nie trzepac piany

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: Northern Sun »

moj kumpel pracowal z line-x przez 10 lat ale juz nie pracuje przy tym, pomijam ze nie jest to srodek czysto antykorozyjny; ale polozony na dobrze przygotowana warstwe dobrze trzyma; oleje i lekkie smoly guzik daja, wlewanie w progi oplaca sie jedynie gdy nie ma tam korozji; natomiast elementy czesciowo otwarte typu sprezynki, drzwiczki i generalnie poduszczelkowce potraktowaly bym white grease albo lepsza wersja tego badziewia :mrgreen:

http://www.line-x.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; - no popatrz nawet juz tam dotartli :mrgreen:

Zbowid
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: Zbowid »

Z wieloma producentami mogę dyskutować jedynie w dziedzinie inżynieryjnej - na marketingu się nie znam :mrgreen:
Obaliłem juz kilka mitów i czeka mnie jeszcze kilka obaleń 8) Brak wiedzy powoduje, ze piętnowani jesteśmy bzdurami typu: ta farba jest super bo jest super :roll:
To wszystko mieści się pod wspólnym hasłem: Technika
A technika jest prosta bo policzalna i do zweryfikowania. Całe szczęście, że ktoś już pomyślał wcześniej i wprowadził standardy techniczne - one odwołują się do wzorca ( oczekiwanego lub wymaganego ). Postępując w tę stronę jesteśmy w stanie sprawdzić na prostych parametrach jakość proponowanych rozwiązań. I taką opcję przedstawię w weekend.
Jest to jednak jedynie wskazany kierunek - ale to nie obóz koncentracyjny i nikt nie jest zmuszany do takiego postępowania. Zrobisz jak uważasz, ja jedynie chciałbym Was poinformować o konsekwencjach wyborów ( w ramach techniki ). Reszta badziewia marketingowego mnie nie rusza... W końcu mamy demokrację, nie ?? :mrgreen:

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: Rafi »

Zbowid pisze:Nie ma sprawy. Wstawię jutro najpóźniej lub w weekend. Wiedza wciąż się poszerza i postaram się podać to co wiem najnowszego..
Czekam, czekam z niecierpliwością :wink: Jeszcze swojego auta nie ruszałem, więc tym bardziej chętnie się dowiem, co będzie najlepsze.

Zbowid
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: Zbowid »

Sorki chłopaki ale "casu" zabrakło na weekendzie...Naskrobię coś obiecuję, ale dzisiaj nie mam już weny :D Ciezki dzień miałem w robocie i pisać mi się nie chce - Perła Miodowa mnie uwiodła 8)

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: finger »

Rob sam. Ja juz drugie auto robie sam. Kanal, myjesz karcherem porzadnie. Skrobiesz gruba rdze i jak masz wene to czysci do golej blachy. Jedziesz potem srodkami wg uznanai.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: Rafi »

Musiałbym mieć kanał. Po drugie musiałbym wiedzieć czym, niby wiem, ale Zbowid wie na pewno lepiej, więc zamiast dobierania czegoś wg. uznania wolę spytać kogoś kto się zna dobrze. Po trzecie to czasochłonne, wolę iść do roboty i dać to komuś kto zrobi dobrze, niż zamiast iść do roboty robić samemu. Poza tym, żeby to zrobić dobrze to raczej zamiast kanału przydałby się podnośnik. I ogrzewany warsztat, bo w aktualnych temperaturach wszystkie zakątki ramy będą schły wieki po myciu. Więc dla mnie robienie samemu nie wyjdzie ani taniej, ani lepiej.

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie podwozia. Czym i gdzie?

Post autor: pki »

Też czekam z niecierpliwością na ten tekst....

ODPOWIEDZ