ochrona karoserii

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: ochrona karoserii

Post autor: Gałka »

Boryś pisze: kiedyś go o to pytałem to mówił że to koszt około 1tys zł (całe auto oczywiście).

:
chyba sam materiał?
Emsi wyklejał całą 70 - bedzie znał cenę.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: ochrona karoserii

Post autor: Heniu »

Gladzio pisze:Podłącze się do tematu:
Mam zamiar robić blacharke w swoim LJ70. Słyszałem że można położyć bezbarwny ceramiczny który jest bardzo twardy - może dzieki temu auto aż tak się rysować. nie będzie.. Przetestuje to kiedy będę robił blacharke...
Na targach Mobilexpo wystawiała się firma, która w swojej ofercie ma wzmocniony lakier. Ponoć się nie rysuje od patyków itd, to chyba było to http://speedliner-polska.pl/test/kevlar.php , fajnie to wyglądało bo jedna ze stron wystawianego pickupa była tym pomalowana. Kosztów nie pamiętam ale tanio nie było.

seger pm
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2009, 22:42
Auto: HDJ100 vs MisiekG

Re: ochrona karoserii

Post autor: seger pm »

Poszukaj w necie firm zakładających folie "stone protect" lub "colour change"
Pozdro

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: ochrona karoserii

Post autor: lech »

Taaaak.... :lol:
Pod tekstami w stylu "każda sznyta to nobilitacja" niech frajerzy się podpisują. 8)

Ja też miałem ten problem - szczególnie po atrakcjach typu wąwozy na Yocie :cry: .Wiem jak dramatycznie miękki jest lakier LC 120 i postawiłem na eksperymenty. Po paru próbach mam spokój. Jadę na imprezkę, ubłocę się, w krzaki wjeżdżam bez zastanowienia, po czym...ściągam folię na bazie rajdu i odjeżdżam.

Problem jest w doborze folii o odpowiedniej sile kleju, tak by odchodziła lekko z lakieru. Fachowcy mówią o sile pomiędzy 200 a 600 N/m2. Im mniej, tym lepiej dla lakieru. Ważne są temperatury dla danej folii szczególnie przy zdejmowaniu - by nie zeszła z lakierem :lol:. Można stosować tzw. folie-laminaty, są tanie i grubsze, ale ich zdejmowanie jest bardzo trudne. Pierwsze podejścia kończyły się 4-godzinna sesją w garażu. :cry:

Przedział cenowy - od 7 PLN/m2 do 80 PLN/m2. Nie podaję gotowej recepty, bo na autach są różne lakiery i różny ich stan. Inaczej reaguje na folie lakier oryginał, inaczej po naprawie blacharskiej czy zaprawce. Trzeba dobrać to empirycznie.

Szczerze proponuję takie zabawy, bo warto. Nie zabezpieczy to oczywiście lakieru w 100%, kolce tarniny przerysują wszystko ale różnica jest ogromna.

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: ochrona karoserii

Post autor: wolf »

lech pisze:Taaaak.... :lol:
Pod tekstami w stylu "każda sznyta to nobilitacja" niech frajerzy się podpisują... 8)
:evil:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: ochrona karoserii

Post autor: milczacy »

Albo auto jest dla kierownika - albo kierownik dla auta 8)
... ale do tego trzeba dojrzec :mrgreen:

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: ochrona karoserii

Post autor: lech »

Auto zdecydowanie dla kierownika. :!:
Ładne, eleganckie auto, którym nie wstyd i w krzaki i z kobietą do teatru. Stan auta zawsze świadczy o jego właścicielu. :!:

Ostatnia akcja - wyjazd w sobotę na rajd po czym w niedzielę na spotkanie w TVN utwierdziła mnie w tym co robię. Nie było szans wrócić po drugie, zdjęcie folii, myjka i do W-wy. Można pogodzić off- z on- road? Można.

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: ochrona karoserii

Post autor: wolf »

jest off-road i off-road :mrgreen:
mozna uprawiac sex w zabezpieczeniu lub bez :mrgreen:

Z drugiej strony niech kazdy robi co chce ze swoim zelastwem. To indywidualna sprawa, ktora krytyce podlegac nie powinna.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: ochrona karoserii

Post autor: seburaj »

lech pisze: Nie było szans wrócić po drugie, zdjęcie folii, myjka i do W-wy. Można pogodzić off- z on- road? Można.
znakiem powyższego podrapanych do "W-wy" nie wpuszczają, zwłaszcza do tefałenu :roll:

ODPOWIEDZ