AWARIA: poszukiwany mechanik i laweta.

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

AWARIA: poszukiwany mechanik i laweta.

Post autor: LEX »

Mój szanowny kolega Izzy ma problem. LC FZJ80 '97 4,5 benzyna

Dzisiaj jakoś mu samochód dziwnie pierdział, trochę się grzał i szarpał. Światełko check engine też się zaświeciło i ogrzewanie przestało działać. Zatrzymał się więc, aby zdiagnozować problem. Z wierzchu zero wycieków, zero dymu, wszystkie paski są. Przynajmniej tyle się mu w nocy udało dostrzec.

Jak próbował zakręcić silnikiem ponownie to silnik stał. Nie robił hau-hau-hau tylko po prostu rozrusznik nie dawał rady ruszać silnika.

Z odległości 30km udało mi się zdalnie zdiagnozować to albo jako awarię termostatu, który to przegrzał silnik, albo uszczelka pod głowicą (stąd zablokowany wodą cylinder i nie kręcący silnik).

Wiadomo też, że popsuty termostat mógł doprowadzić do awarii uszczelki a pęknięta uszczelka i zalany cylinder mogły nawet rozwalić blok, połamać korbowód itd. Ale to już wersja super-pesymistyczna.

Konkluzja jest taka, że pomimo posiadanej wiedzy nie mamy gdzie samochodu robić (zima jest przecież), więc szukamy mechanika, który zajrzy do silnika i go nie spieprzy. Możecie kogoś polecić?

No i przy okazji przydałaby się laweta. Ktoś może pomóc albo przynajmniej zna jakiegoś laweciarza, który po znajomości tanio przewiezie? Chodzi o przewóz do warsztatu (jeśli polecicie kogoś godnego zaufania) albo o przewiezienie samochodu do mnie, jeśli w tej chwili (przed świętami) nikt samochodu nie będzie chciał przyjąć.

Dajcie więc znać i nie pozwólcie, aby taki ładny egzemplarz stał dzień i noc przy drodze.

Izzy właśnie jedzie taryfą do domu i jest załamany :(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Lelek też jest offroadowcem i ma lawetę z napisem 24h tel. 0601 327 299

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

są jakieś nowe wieści z frontu ??

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Ponoć samochód trafił do HTM-a

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:Ponoć samochód trafił do HTM-a
o [cenzura] to już możesz zapomnieć że go odbierzesz madafaka :evil:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Jak będzie odbierany to chętnie długi odbiorę :evil:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Post autor: LEX »

Możecie mi kwestię przybliżyć? Byłem u HTMa ale opinii nie mam. Kto to? Jak robi? Czy warto? O co biega?

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

ogólne problemy matrymonialno-finansowe. unikaj jak możesz na chwilę obecną. pozatym oni zawsze jakoś z terminami problemy mieli i ukrywanie się przed właścicielami to norma ;)
tylko zostaw te info w tajemnicy ;)

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Post autor: mlodyy »

Tia zderzaki w Kiju to może za rok :D

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Post autor: RobertK. »

Ano problemów ci u nich dostatek....
Ale jak się weźmie to zrobi i na pewno dobrze...
Na razie stoi na placu, ale zadziwiająco blisko drzwi do warsztatu....więc jest szansa :lol: :lol: :lol:

Szewrol
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:47

poszukuje mechanika z okolic Nowego Targu

Post autor: Szewrol »

Witam, poszukuje pilnie mechanika w okolicach Nowego Targu, jestem z Rodzinka w Mizernej a cos mi przy dodawanu gazu w prawym kole zaczyna walic, jak przestane cisnac gaz to sie uspokaja. Pozniej wszystko wraca do normy az do naglego kolejnego ataku..., mozecie kogos polecic z tej okolicy? Pozdrawiam Szewrol

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

W nowym Targu jest auto-gumi - na pewno na patrolach sie znaja ale pewnie i w toyce cos pomoga

Nowy Targ 34-400
ul. Szaflarska 67
tel. 018 266 4226
kom: +48 501 362 791

Szewrol
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:47

mechanik Nowy Targ

Post autor: Szewrol »

Wielkie Dzieki za pomoc, Wlasnie trafilem, trwa diadnoza chorobska. specjalizuja sie wylacznie w 4x4. Szewrol

ODPOWIEDZ