filtr w automacie

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

filtr w automacie

Post autor: nixon »

Zakładam na ogólnotechnicznych bo sprawa dotyczy chyba wszystkich automatów.
A mianowicie, dziś bedąc w ASO zapytałem po jakim przebiegu należy wymienić filtr w skrzyni biegów i czy w ogóle jako taki się wymienia. Odpowiedz mnie ofrobinę zdziwiła gdyż wg rozpiski przeglądów takiej operacji serwis nie przewiduje!
W takim razie jak jest zbudowany filtr w automacie skoro jest wieczny. Jaką ona rolę pełni? Samoregenerujący się??
Ma ktoś na to odpowiedz?

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: filtr w automacie

Post autor: Adam »

Filtr w automacie to metalowa siatka, nie ma potrzeby wymian. Zmienia się go tylko wówczas kiedy skrzynia jest naprawiana, no chyba że ktoś się upiera częsciej :wink:
Ale ta operacja wymaga rozbiórki skrzyni, skala jest różna dla różnych aut, czasami trzeba skrzynie rozpołowić.
Tak to jest skonstruowane, bo olej w skrzyni osiąga 270C. Min. dlatego skrzynie automatyczne są bardzo wrażliwe na zabrudzenia oleju, wodę etc. Bardziej niż silniki, w których olej jest dobrze oczyszczany filtrem.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: filtr w automacie

Post autor: konus »

Ja mam szkołę taką że jak olej wymieniam to i filtr. Tak jak Adam napisał jest to kawał puszki metalowej z metalową siatką. Aby wymienić go u Ciebie trzeba zdjąć miskę ze skrzyni. W manualach z rpa i Anglii jest zapis o wymianie co 100000km.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: filtr w automacie

Post autor: Patry »

w setce zmieniałem filtr przy okazji wymiany oleju.

a co. jak się bawić, to się bawić :wink:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: filtr w automacie

Post autor: LEX »

Ja mogę potwierdzić, że filtr w skrzyni A343F to metalowa siateczka i nie ma konieczności wymiany. Wiadomo jednak, że gdy się opuszcza miskę skrzyni to warto ten filtr przepłukać i przedmuchać kompresorem.

ODPOWIEDZ