Wibracje całej Toyotki

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

trebol
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2010, 16:01
Auto: LJ70
Kontakt:

Wibracje całej Toyotki

Post autor: trebol »

Mam pytanie . W mojej LJ po uzyskaniu większej prędkości dzieje sie dziwna rzecz : zaczyna rzucać kierownicą i cała buda fruwa tak jakbym złapał flaka tzn kiwa na boki bardzo mocno a wajcha biegów waliła mnie w kolano czyli majtała się jakieś 20 cm na prawo i lewo . Proszę o podpowiedz co moż być przyczyną . Pozdrawiam . Nie jest tak za każdym razem ale ogólnie strach jeździć bo przy np 60 kmh uspokaja się dopiero prawie jak całkiem się zatrzymam .

Edit by fobos - Również witamy :wink: . Zapraszamy do lektury regulaminów tu: http://tlc.org.pl/forum/viewforum.php?f=33" onclick="window.open(this.href);return false;
można też napisać kilka słów o sobie tu: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=33&t=24" onclick="window.open(this.href);return false;
Posiadane autko jak widzę to J70, więc raczej w tym dziale powinien być zamieszczony post. Jutro go tam przeniosę

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: Kames »

dzien dobry szanownemu koledze :!: :wink: prosze sprawdzic
amortyzator skrętu
łozyska na zwrotnicy
oraz zawieszenie [luzy na gałkach i swoz.]
koło nie cetrycznie zakrecone istnieje taka mozliwosc przy kombinacjach z felgami przewaznie alu, ewent .niewywazone

trebol
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2010, 16:01
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: trebol »

Witam Witam . Wczorajszy post wrzuciłem tak na szybko że nie zdążyłem się przywitać :) . Co do LJ to jest po typowym 2" lifcie , walczyłem z całym zawieszeniem od podstaw , potem wymiana przegubów , łożysk zwrotnicy ( bardzo ładne samoróbkarskie uszczelniacze ze skóry + guma na kulach ) itp , itd jak znajdę chwilę to więcej opiszę , mogę też wspomóc radą bo duuuużo już zwalczyłem ( łącznie z kompletną rozbiórką przekładni ze wspomaganiem kiery ) . Teraz w ramach usuwania tych drgań wymieniam rozpadnięte krzyżaki wałów . Kolego kames76 dużo w tym racji , posprawdzam te elementy . Ufff do roboty :D

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: Cobra »

Krzyżaki... racja...

A popatrz czy jakaś śruba przy walę się nie urwała... ??

Rozwalone łożysko w piaście jest łatwo zdiagnozować... Będzie ściągać na jedną stronę i luzy na kole i ciepłe sprzęgiełko.

Amortyzator skrętu można wyjąć i jechać na wprost z większą prędkością i zobaczyć...

O nie dokręconych kołach to nie będziemy chyba wspominać to zbyt banalne;P

Warka
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2009, 08:15
Auto: BJ71

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: Warka »

Witam ,co prawda moja Toyota to BJ71 ale wczoraj zdarzyła mi się taka sama sytuacja .Jadąc setką nagle .. dom wariatów , zgłupiałam totalnie ,jeżdzimy nią już 16 lat i nigdy nic takiego nikomu z nas się to nie zdarzyło. Wiem.że to ten nieszczęsny amortyzator - pytanie gdzie go kupić taniej, bo to co zdołałam ustalić trochę mnie przerasta.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: seburaj »

nie demonizujmy amortyzatora skrętu :!:
to nie on jest odpowiedzialny za shimmy
sprawdź gumy na panhardzie przedniego mostu

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: seburaj »

Warka pisze: Wiem.że to ten nieszczęsny amortyzator - pytanie gdzie go kupić taniej, bo to co zdołałam ustalić trochę mnie przerasta.Pozdrawiam
300-500 PLN na amor skrętu Cie przerasta ? :?
może czas na aveo ?

Warka
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2009, 08:15
Auto: BJ71

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: Warka »

nie bądź złośliwy, jestem świeżo po kapitalnym mostów i piątego biegu, a poza tym nie widziałam nigdzie takich cen jakie podajesz.I mam prośbę nie oceniaj jeśli nie masz kompletnej wiedzy .pozdr. warka. Tym czymś to sobie sam pomykaj.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: seburaj »

pierwsze lepsze miejsce, wcale nie najtansze:

http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/68/3619.html" onclick="window.open(this.href);return false;

drugie
http://www.wyprawa4x4.pl/info/amortyzat ... 9-385.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jak dobrze poszukasz i sie zakrecisz, to OME znajdziesz taniej :wink:

osobiscie polecam Rancho, mialem taki na Lj i na Bj - bylem megazadowolony (no chyba, ze przeszkadza Ci brak metalowej osłony a jedynie harmonijka gumowa)... marką ta handluje pewna firma z Lublina, do odnalezienia łatwo na pewnym portalu aukcyjnym

Awatar użytkownika
górnik
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:35
Auto: Land Cruiser 95
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: górnik »

Kurcze a ja ostatnio zauważyłem podobne objawy w 95-tce. Przy prędkości pomiędzy 100 a 110 cała toyka wchodzi w lekkie wibracje.
Tak więc jeżdżę albo poniżej setki albo grubo ponad setkę ;-)

Co to może być?

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: Cobra »

a wibrację są na całym samochodzie?? czy też kierownica ci biję??

Bo może być źle zbieżność ustawiona...

Awatar użytkownika
górnik
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:35
Auto: Land Cruiser 95
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: górnik »

Własnie kierownica nie tak bardzo drży... mam wrażenie, że w wibracje wpada raczej tył samochodu.
Dodam, że koła mam wyważone ;-)

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: Cobra »

sprawdź zbieżność.... ja bym od tego zaczął... a później zastanawiał się co dalej...

A przy hamowaniu nie trzęsie się .?? Gdy puścisz kierownicę na równym to jedzie prosto??

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: seburaj »

co ma do tego zbieżność...
zdemontuj tylny wał i przejedz sie na samym przodzie - obstawiam luz na wielowypuscie lub niewyważenie wału lub lekko krzywą rurę wału lub krzyżak do wymiany (lub kombinacje tych czynników)

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Wibracje całej Toyotki

Post autor: Zyzol »

górnik miałem podobnie..i przy podobnych prędkościach..po wyważeniu też byłem i pojechałem jeszcze raz i pomogło się oponka ułożyła..
czasem się zdarzało ale gdy felga zabita była błotem czy sniegiem..wiadomo dlaczego :)

ODPOWIEDZ