Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 19 sty 2019, 14:39
www.mtmprofi.pl.pl

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

Auto: LJ 73
Właśnie próbowałem go odpalić po 2 dniowym postoju pod chmurką (temp. -3 max) i za 1 razem lampka od swiec zgasła i przekazźnik pyknął za 2 razem już nie (cisza) no to palę a tu ... NIC ... nawet nie jęknął rozrusznik = PRĄDU BRAK. Na noc pod prostownik i rano zobaczę.

P.S. co do paliwa to auto dość mocno dymi na czarno pod obciążeniem i pali w granicach 12-13l/100km w trasie mieszanej z lekką przyczepą lub bez niej w mieście(czy to normalne?)

Pozdrawiam
Maciej

Auto: LJ 73
Rokfor pytanie jeszcze do Ciebie w kwestii tego alternstora z VELSATIS 3,0. Co z regulatorem i mocowaniem do silnika ???

Znalazłem takie niedaleko mnie i faktycznie kusi mnie pójście w tym kierunku tym bardziej że mam wyciągarkę 12000lbm.
https://allegro.pl/alternator-renault-v ... 70608.html
https://allegro.pl/alternator-velsatis- ... 88854.html
https://allegro.pl/alternator-3-0-dci-v ... 80333.html

Pozdrawiam

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: RJ 70 '88
Mocowanie trzeba wyrzeźbić w miejscu mocowania sprężarki klimy. To nie jest zastępstwo dla ori alternatora - bo ori ma zabudowana pompe podciśnienia do wspomagania hamulców, i musi zostać.

Są jeszcze alternatory z pompą, ale nie mam dobrego rozeznania w marce: to są te z mitsubischi. Musiał byś sam potrenować.

Odpalanie - powtarzam: sprawdź rurki. Jak masz auto ciepłe - to masz pompę napełnioną paliwem. To nie ucieka błyskawicznie - ale przez noc zdąży. temu sa problemy z paleniem.

Trzy - jeżeli dymi ostro na czarno to znaczy że ktoś wkładał łapy do pompy. Cofnij dawki max jak najszybciej, bo od takiego traktowania i głowica może pękać, i turbinę diabli biorą. Ustawienie silnika w dymienie to bardzo wysoka temperatura spalin.

Awatar użytkownika

Co do montowania innych, zamiennych regulatorów napięcia to ostrzegam.
Kupiłem taki, nowy zamiennik, i robił wielki "bałagan" w instalacji. Zaburzał mi system sterowania świecami żarowymi.
Wróciłem do starego, mechanicznego regulatora. Trochę w nim pokręciłem i nawet ładuje.
Pisałem o tym problemie w któryś w wątku przy moim remoncie.
W przyszłości zamontuje ten z renówki pewnie bo na wyposażenie doszła wyciągarka.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]