Blokada mostu Lokka - za i przeciw?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Blokada mostu Lokka - za i przeciw?

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Różnica to zdaje się kilka tysi przy bezpośrednim imporcie z Australii...

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Blokada mostu Lokka - za i przeciw?

Post autor: oradek »

Co do blokady typu lokka z tyłu, patrz 2 minuta 50 sekunda filmu :

https://youtu.be/lzTkgWd_Wqg

Super, ale nie na śliski asfalt.

Nieduża różnica nakładu pracy przy założeniu 100% a częściowej a różnica w bezpieczeństwie użycia jest zasadnicza.

Nie mam lokki, ale może ktoś ma, albo chociaż lsd, to możemy się zjechać, zrobić porównanie działania - niepełna vs 100% w terenie.

Pewnie dobry kierowca radzi sobie nawet z lsd, technika więcej znaczy niż sprzęt, więc porównanie nie musi być wcale nudne :)

W ten weekend mam już plany, ale w przyszły weekend, jestem do dyspozycji :) Będę z rodzinką kręcił się pewnie w okolicach Warszawy - Kołbiel, Wieliszew.

Blokada jest super, ale na pewno nie rozwiązuje wszystkich problemów, warto mieć tego świadomość.

Jak się ma jedną blokadę, to chcę się drugą a jak ma się obie, to okazuje się, że i tak są ograniczenia nie do przeskoczenia - za dużo błota lub śniegu i d... Wtedy można tylko przez blokady głębiej się zakopać :(

Jak to mówią, im lepszy sprzęt tym dalej trzeba iść po ciągnik.

https://youtu.be/5aOyF9EhmFs

Chociaż jedna blokada, moim zdanie, jest niezbędna.

Przy przejeżdżaniu przez błoto I zjazdach z góry, ważny jest zblokowny tył, ale przy wjeżdżanii pod górę, przednia blokada jest niezastąpiona.

Chińskie HF też działają a są tańsze niż ARB, mam jedno i drugie. Kompresor może być dowolny, chociaż lepiej wziąć akurat kompresor do blokady ARB albo TT, bo ta część powoduje zwykle problemy, a chińskie są wyjątkowo marne.

Lj73 2,4 LTII 1991 Oradek

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada mostu Lokka - za i przeciw?

Post autor: rolkos »

Potwierdzam mając blokadę tyłu 100%, zachciało mi się przodu chociaż trochę. Zwłaszcza że ta lokka tania, ale odpuszczam, gra nie warta świeczki. Chociaż z ciekawy jestem opinii kogoś kto to miał, a nie tylko widział na internetach. ;)

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Blokada mostu Lokka - za i przeciw?

Post autor: vGreg »

Darek Hil-Lj70 pisze:A co sądzicie o założeniu Lokka do tylnego mostu w LJ 70?
Kiedyś tutaj były dostępne:
http://bushtaxi.pl/product.php?id_product=787
Tyle, że ta "blokada" nie każdemu przypadnie do gustu bo głośna ("strzela") przy zapinaniu/rozpinaniu mechanizmu (info od sprzedawcy z bushtaxi).
Ceny jak widać: ARB Air - 4500pln + kompresor, Lock-Right - 2300pln

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Blokada mostu Lokka - za i przeciw?

Post autor: oradek »

Teraz jest promocja w ARB Europe, nie wiem, czy w Polsce też, ale przy zakupie 2 blokad kompresor dają gratis :)

Ja już zamówiłem 10 szt ;)

W BushTaxi jest może trochę lepsza promocja, że blokada ze średnim kompresorem do lj/kzj 7 po 1990 jest za 4750, gdzie w innych sklepach sama blokada kosztuje 4500 a ten kompresor około 1100.
http://bushtaxi.pl/product.php?id_produ ... brand=1-48

Ja kupowałem w promocji jedną sztukę :) i wszystko było ok. Chociaż słyszałem już różne opinie, że nie można się dodzwonić do tego sklepu itp ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :) szkoda, że ja nie znoszę szampana :)

Lj73 2,4 LTII 1991 Oradek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Blokada mostu Lokka - za i przeciw?

Post autor: kylon »

Właściciel zginął tragicznie w wakacje tego roku.

W Polsce też jest ta promocja. Kupujesz jedną mały kompresor gratis, kupujesz dwie duży kompresor gratis.

ODPOWIEDZ