Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: rolkos »

Dokładnie ten materac rozdarłem o aluminiową listwę. Dlatego pozbyłem się listew, inna opcja to przerzucenie się na gąbkę. Szczęśliwie wziąłem karimatę samopompującą na wyjazd.

Może błędem było wyciąganie materaca po spuszczeniu powietrza, lepiej chyba wyjąć z samochodu i wtedy spuścić powietrze, mniejsza szansa na rozdarcie.

satyrbb
Posty: 45
Rejestracja: 29 sty 2018, 22:46

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: satyrbb »

Molu pisze:To i ja się 'pochwalę'...

https://drive.google.com/file/d/1d3zeny ... sp=sharing

:D
Czegoś podobnego szukałem. Chciałbym mieć możliwość czasami rozłożenia spania w samochodzie nie wyciągając z niego tylnej kanapy. Zakupiłem sklejkę i zastanawiam się jak to macie porobione. Czy montujecie nóżki jakieś ? wykombinowałem żeby ta część leżała w bagażniku no ale pytanie jak wtedy właśnie nóżki ogarnąć żeby było to na płasko.
Widziałem jak ktoś miał np podciąganą tę część do cykorłapki. Poradzicie coś - może macie jakieś foty. Nie chciałbym przekombinować a może ktoś się zechce podzielić .

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: hetman »

Rozkładanie można na wiele sposobów zrobic. Ja żeby mieć długie spanie mam na zawiasach dwa kawałki sklejki które kładą się na siebie po złożeniu na półkę. Minus że masz po złożeniu kawałek półki w bagażniku wyżej. Nie przeszkadza to zbytnio. Po rozłożeniu, pierwszy segment z drugim blokuje się na zawiasach (zawias jest od spodu) i jest oparty o kanapę, na końcu mam to do cykorlapki pasem podwieszone a może też się zaprzeć o siedzenia z przodu. Do półki przymocowane Toto jest zawiasami od góry, tak że się składa w harmonijke. Fotek niestety tego patentu akurat nie mam, wrzuciłem na szybko nabazgrany schemat.

https://drive.google.com/file/d/1m5jdjU ... p=drivesdk

Molu
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:47

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: Molu »

Tu jest zdjęcie z fazy produkcji ale już prawie na finiszu.

KLIK

Opcja spanie jest rozkładana, więcej zdjęć jak całość wygląda po zakończeniu mogę dodać przy weekendzie ;)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: rolkos »

Po co ci ta wielka decha na końcu. Zaślepione boczki też nie praktyczne.

Molu
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:47

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: Molu »

otóż dechy są tam dwie, składają się w harmonijkę i wtedy rozkładasz tylny rząd siedzeń. Boczki dla mnie są praktyczne, nie wpada mi tam nic, nawet noga jak na tym śpię ;)
Ps one są na zawiasach, otwierają się oczywiście. podobnie jak te dechy z przodu.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: rolkos »

Tylko w 120 jak masz zabudowę wysokości 25cm to licuje się z siedzeniami i na tym się bardzo wygodnie śpi, nie ma potrzeby montowania dodatkowych desek.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: sebastian44 »

Potwierdzam, zadna deska nie jest potrzebna, spimy z zona na samej zabudowie i zlozonych siedzeniach na wszystkich wyjazdach i jest lux

Molu
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:47

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: Molu »

A plecy zabudowy macie proste czy ścięte ? Jeśli proste to co z regulacją tylnego oparcia ? Tylko w pionie ?
Ewentualnie dystans od tylnego oparcia dający jakiś manewr. ale wtedy po złożeniu dalej jest luka.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: rolkos »

Proste, luka ma z 5 cm do regulacji wystarczy i nie jest wyczuwalna pod materacem.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: sebastian44 »

Dokładnie, ja mam sporą przerwę i jak się kładę to wypada ona akurat tam gdzie kończy się hmm.. dupa. Potem są nogi a one nie potrzebują takiego podparcia. Od biedy zawsze można tam wrzucić jakas torbe czy cos na czas spania, ale ja nie miałem potrzeby.

Warto mieć wygodny materac, najlepiej piankowy. Karimaty jeżeli juz to dmuchane i grube. Dmuchany materac niestety mi sie nie sprawdził, teraz w połowie wyjazdu się wypierdział, wiecej nie chce dmuchawca.

Zaletą jest łatwość rozkładania, składasz siedzenia, przerzucasz bagaże z bagażnika na przód auta i gotowe, nie trzeba nic wiecej rozkładać.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: aadamuss »

Mam grubą matę samopompujaca i składanie tego to koszmar. Bez wyrównania powierzchni przedziurawilem matę więc lepiej mieć to wyrównane. Kumpel ma wysuwany stelaż nad oparciem kanapy i jest ok.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: sebastian44 »

Dlatego ja wracam do materacy piankowych, oprócz tego że zajmują sporo miejsca maja same zalety. Mega wygodne, nie da sie zepsuć i szybko sie składaja i rozkładaja.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: rolkos »

Raz rozdarłem materac o listwy aluminiowe. To mnie nauczyło że fajnie się nimi maskuje niedociągnięcia, ale nie nadają się na zabudowy. Ludzie je stosują bo ładnie wygląda, ale jak chce się na tym spać to odpada, po prostu się nie nadają. Tak to spałem na tej zabudowie na karimacie samopompującej i nie jest źle, wiadomo materac dmuchany znacznie wygodniejszy, a najlepsza pianka, tyle że dużo miejsca zajmuje.

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika - "rozkminy"

Post autor: Troxil »

Moja 120 jest od 8 do 2 osób. Demontuję nie tylko 3 ale i 2 rząd siedzeń. Zabudowę mam dość wysoką po zdjęciu zagłówka pasażera (obok kierowcy) praktycznie równo z oparciem fotela mam materac. Oczywiście materac piankowy gr 7 cm twardość powyżej sredniej+ kołdra i poduszki. Śpi sie lepiej niż w niejednym hotelu... Oczywiście w 2 osoby, nie próbowałem we 3 a w zasadzie nie było okazji :lol:
Wchodzimy/wychodzimy przez fotel przedni pasażera. Teraz kombinuję nad moskitierą od strony rolety w okna, stare miałem z kratek dla psa i siateczki ale za dużo roboty z tym i nowym zadaszeniem tyłu ( jak tylne dzwi otworzysz to w deszczu leje się prosto na główkę gdy ktoś śpi)
Oczywiście zabudowa jest demontowalna w 2 rzędzie siedzeń i w bagażniku, czyli mogę jechać z zabudową w bagażniku i częściową zabudową w 2gim rzędzie czyli we 3 osoby (pojedynczy fotel jest ze strony prawej auta) lub z zabudową tylko bagażnika i wtedy 5 osób, lub w 8 osób ale wtedy w zasadzie bez bagażu. Ostatnio, jako że jestem nieskory do działania, to moja TLC w zasadzie jest 2 osobowa, ale za to w każdej chwili mogę się wygodnie ułożyć do snu...

ODPOWIEDZ