Wartości ładowania

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

sergiusz
Posty: 50
Rejestracja: 12 wrz 2007, 10:52

Wartości ładowania

Post autor: sergiusz »

Mam do Was pewnie banalne pytanko.jakie są prawidłowe wratości ładowania
odczytywane na akumulatorach i czy ma na to wpływ kondycja akumulatora?

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Wartości ładowania

Post autor: czobi »

sergiusz pisze:Mam do Was pewnie banalne pytanko.jakie są prawidłowe wratości ładowania
odczytywane na akumulatorach i czy ma na to wpływ kondycja akumulatora?
najlepiej od tylu za 25,50,100zl :mrgreen:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Post autor: LEX »

LOL, to się uśmiałem. A jak chcesz się spytać o wartości to się zatrzymujesz i mówisz 'skolka w żopu, skolka w paszczu'. No i już wiesz...

No ale zostawmy głupie dowcipy (znowu głupie skojarzenia) na boku. Jak na sprawnym akumulatorze i wyłączonym silniku masz cokolwiek pomiędzy 11.5 a 12.5V to jest dobrze. Jak przy włączonym silniku masz od 13 do 14,5V to też jest do przyjęcia. Niższe wartości lub wyższe wartości oznaczają problemy.

Ale jeśli coś się pojawiło nagle to się nie załamuj, nie oznacza to katastrofy. Mi kiedyś terrano nie ładował prawidłowo przez tydzień (jeździłem na 10V) i potem nagle 'się naprawiło' i jest dobrze od 3 lat. Czasami jak coś zalejesz to masz takie cyrki.

sergiusz
Posty: 50
Rejestracja: 12 wrz 2007, 10:52

lc

Post autor: sergiusz »

SPox o to chodziło,miałem 10 i padły baterie,ale wymieniłem na nowe i juz ma 14,1 8)

Awatar użytkownika
pku
Posty: 168
Rejestracja: 04 mar 2007, 18:25
Kontakt:

Post autor: pku »

Normatywne napiecie ladowanie aku olowiowego to 13,8V, reszta w duzej mierze zalezy od regulatora napiecia. U mnie maks jaki widzialem /mam na stale zamontowany voltomierz/ to 15V i bylo to po dluzszym uzywaniu wyciagarki. Wyglada na to ze regulator daje wiecej jak jest potrzeba :)

ODPOWIEDZ