Najlepszy uchwyt na telefon.

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Matiw91
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2019, 08:37

Najlepszy uchwyt na telefon.

Post autor: Matiw91 »

Chciałem pochwalić się moim odkryciem, z którego jestem bardzo zadowolony. :D
Nigdy nie byłem zadowolony z uchwytów na telefony. Te do szyby odpadały w najmniej odpowiednim momencie, te do kratek wentylacyjnych nigdy nie były tak stabilne i wytrzymałe, położenie telefonu też zawsze było kompromisem. Aż do tej chwili:
Obrazek
Konstrukcja składa się z dwóch elementów:
1. RAM-HOL-PD3U - uchwyt na telefon. Dostępne są obecnie dwie wielkości, do mniejszych i większych smartfonów oraz z ładowaniem indukcyjnym, jeśli ktoś ma ochotę.
Zdecydowałem się na ten, bo po montażu "do góry nogami" można obsługiwać go jedną ręką. (Ich najbardziej znany produkt to X-Grip. Szczególnie wśród motocyklistów. Trzyma super, ale wymaga dwóch rąk do obsługi).
2. RAP-SB-180U - uchwyt przyklejany. Producent w zasadzie nie przewiduje używania go bezpośrednio z wybranym przeze mnie uchwytem, ale pasuje idealnie. Baza z taśmą dwustronną jest dość elastyczna, idealnie adaptuje się do niewielkich krzywizn, trzyma bardzo mocno a na filmach na YT można zobaczyć, że z reguły nie niszczy powierzchni przy odklejaniu.
Efekt:
Obrazek
Wg mnie super, bo:
- można obsłużyć spokojnie jedną ręką
- nic nie odpada pod wpływem temperatury, wibracji itp.
- w idealnym miejscu, nie przeszkadza, blisko ręki ale nie zasłania szyby
- nawiew idealnie chłodzi telefon w upalne dni - kto korzystał z nawigacji w pełnym słońcu ten wie, jak się telefony na podszybiu grzeją.
Miałem wrzucić to pod J120, ale pomyślałem, że w sumie w innych modelach temat wygląda podobnie 8) .

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Najlepszy uchwyt na telefon.

Post autor: Templar »

Dzięki- szukałem właśnie takiej przyklejanej bazy :)
Czy kąt na głowicy jest regulowany i jeśli tak, jak się go blokuje?

Awatar użytkownika
Matiw91
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2019, 08:37

Re: Najlepszy uchwyt na telefon.

Post autor: Matiw91 »

Tak, jest regulowany. Widać to jak wrzucisz "RAP-SB-180U" w google grafika. Sam przyklejony element zakończony jest kulą, drugi element to matryca, pasuje na wcisk. To może nie brzmi dobrze, ale RAM mount to amerykańska technologia i spasowanie tych elementów jest rewelacyjne. Ja używałem długo dość ciężkiego Mi6 z ceramicznym tyłem i nie ma mowy żeby sam się ruszył. Ręką można to zrobić, ale opór jest "przyjemnie" duży :)

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Najlepszy uchwyt na telefon.

Post autor: aadamuss »

Też mam takie uchwyty ale ciekawi mnie to mocowanie naklejane. Mógłbyś zrobić zdjęcie tyłu uchwytu?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
maju
Posty: 49
Rejestracja: 17 sty 2010, 21:59
Auto: HZJ78
Kontakt:

Re: Najlepszy uchwyt na telefon.

Post autor: maju »

Jak ktoś szuka czegoś solidniejszego to niech sprawdzi ofertę firmy Brodit.
Od kilku lat używam różnych wersji i nie są tak delikatne jak inne, tanie.
Do jednego autka znalazłem przykręcany uchwyt w miejsce pewnego (zbędnego) elementu samochodu, i jest to bardzo stabilne.

Awatar użytkownika
Matiw91
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2019, 08:37

Re: Najlepszy uchwyt na telefon.

Post autor: Matiw91 »

aadamuss pisze:
11 kwie 2021, 09:19
Też mam takie uchwyty ale ciekawi mnie to mocowanie naklejane. Mógłbyś zrobić zdjęcie tyłu uchwytu?
Jasne:
Obrazek

A tutaj masz jeszcze film z YT, widać dokładnie o co chodzi. Ta przyklejana baza jest elastyczna, idealnie pasuje na lekko zakrzywione powierzchnie:
https://www.youtube.com/watch?v=D32g7GXjPMU
Jak ktoś szuka czegoś solidniejszego to niech sprawdzi ofertę firmy Brodit.
To był drugi producent, którego brałem pod uwagę, ale ich flagowy produkt, czyli plastikowe klipsy pasujące do konkretnego modelu wg mnie wymuszały montaż nie tam, gdzie chciałem. W każdym razie bardzo solidne uchwyty, jeśli umiejscowienie pasuje :)

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Najlepszy uchwyt na telefon.

Post autor: Templar »

maju pisze:
11 kwie 2021, 15:54
Jak ktoś szuka czegoś solidniejszego to niech sprawdzi ofertę firmy Brodit.
Od kilku lat używam różnych wersji i nie są tak delikatne jak inne, tanie.
Do jednego autka znalazłem przykręcany uchwyt w miejsce pewnego (zbędnego) elementu samochodu, i jest to bardzo stabilne.
Brodit jest spoko, pod warunkiem że pasuje Ci ich "sugerowane" miejsce i w ogóle mają dostępne adaptery. Do nowego hiluxa jest na przykład tylko jedna płytka na kratkę wentylacyjną. U mnie wylądował tam Yanosik i niestety telefon jest na przyssawce do tapicerki.
Będę chciał teraz potestować właśnie montaż z naklejką i quadlocka, bo można go fajnie przepinać między np autem a rowerem. Wszystkie kule w systemach są teoretycznie w standardzie 1" więc można mieszać producentów.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1812
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Najlepszy uchwyt na telefon.

Post autor: irko »

Ja mam taki uchwyt i jestem bardzo zadowolony.
Przykleja się to do deski i pasuje do większości telefonów (tablet za duży)
Dzięki niemu np da sie filmować telefonem z deski na wyjazdach
https://allegro.pl/oferta/uchwyt-samoch ... 9979296221
Załączniki
2V6A0855___M.jpg
2V6A0855___M.jpg (42,31 KiB) Przejrzano 1752 razy

ODPOWIEDZ