Uszczelnienie listwy LED

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Uszczelnienie listwy LED

Post autor: Jastrząb »

Ostatnio od znajomego dostałem listwę LED, jednak jest nieszczelna, ponieważ paruje a w środku są kropelki wody
Obrazek
Myślę nad uszczelnieniem. Mam plan żeby odkręcić tą przednią ramkę, (którą zresztą widać na zdjęciu) i uszczelnić silikonem, lub klejem do szyb. Obawiam się tylko czy listwa przypadkiem od tyłu gdzieś nie posiada rozszczelnienia. Przerabiał może ktoś temat? Gra warta świeczki czy w przypadku takiej chińskiej lampy darować sobie bo tak ma być? :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Uszczelnienie listwy LED

Post autor: kylon »

O czemu mnie to nie dziwi ;-) A często słyszymy że to ta sama linia produkcyjna co markowe lampy itp.
Ja już dwie takie wywaliłem a mam teraz długą w której świeci co któraś dioda i lakier utlenił się na bokach. We wszystkich tych przypadkach mówiłem klientom że tak będzie i ja nie sprzedaję takowych. Wracali ze spuszczoną głową - Kylon. Miałeś rację. No i każda listwa z chin jest najlepsza z najlepszych ;-) a sprzedaje je każdy warzywniak.

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: Uszczelnienie listwy LED

Post autor: Jastrząb »

Na szczęście w spadku a nie kupiona za swoje :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Uszczelnienie listwy LED

Post autor: kylon »

Spróbuj zatem uszczelnić ale nie tylko szybę a wszelkie wejścia i wyjścia. Na przewody też.

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: Uszczelnienie listwy LED

Post autor: Jastrząb »

Pobawię się teraz w przerwę świąteczną. Będzie jeździła na zderzaku, więc szybko się okaże czy się uszczelniła :)

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Uszczelnienie listwy LED

Post autor: gwt »

kylon pisze:No i każda listwa z chin jest najlepsza z najlepszych ;-)
Nie deprecjonowałbym myśli technicznej Chin tak a priori. Mam okazję zawodowo współpracować z renomowaną firmą z USA i z firmą z Chin (oczywiście co do zasady mniej znana i oczywiście znacznie tańsza). Jednoznacznie mogę stwierdzić, że w tym przypadku pod każdym względem (zarówno myśl technologiczna, jakość wykonania, ilość wad i zgłoszeń reklamacyjnych, szybkość reakcji zdecydowanie) przemawia na korzyść Chin.
Chiny do naprawdę duży kraj i wbrew pozorom bardzo pragmatyczny. Produkują badziew, ale również bardzo dobre produkty ale znacznie tańsze niż cała reszta (Europa, USA).
Trudnością jest jednak znalezienie w Chinach dobrej firmy. Bo produkt na pierwszy rzut oka może wyglądać rewelacyjnie, szczególnie na zdjęciach na AliExpress:) Żeby naleźć wiarygodnego dostawcę nie wystarczy pooglądać katalogi czy nawet gotowe produkty. Ja spędziłem w Chinach miesiąc zaczynając od targów branżowych i późniejszych audytów. W innym przypadku to loteria i metoda prób i błędów.
Ale na pewno Chińczycy są w stanie ogarnąć produkcję dobrych produktów.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Uszczelnienie listwy LED

Post autor: kylon »

Jak najbardziej tak. Ale nasz rynek jest dziadoski i takie produkty mają wzięcie. Priorytetem jest cena a nie jakość. Importerami ledów z chin nie są duże firmy z kasą i marką tylko w większości przypadków Kowalski z laptopem i Aliexpresem jako stroną startową.

ODPOWIEDZ