Antena do radia

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: luk4s7 »

Czyli że prunt jej potrzebny tylko do świecenia? Sądziłem że to włączenie wzmacniacza.
Gdzie na Aledrogo widziałem wzmacniacze do anten. Założenie dodatkowo do tej by coś dało?

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: everybike »

O właśnie zapomniałem o wzmacniaczu. Ja dołożyłem po pewnym czasie i znacznie odbiór się poprawił. Taki za ok.20zł montowany zaraz za radiem na kabel antenowy.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Antena do radia

Post autor: luk4s7 »

Kupiłem taki wzmacniacz. Nie miałem jeszcze czasu podłączyć ale zrobię to i dam znać. Rozumiem że ten kabel czerwony (oprócz wtyczki antenowej) to zasilanie?

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: Mesel »

Zgadza się :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: luk4s7 »

Mesel pisze:Zgadza się :)
A gdzie go podłączyłeś z ciekawości? Najchętniej bym go dał tak żeby dostawał zasilanie wraz z włączeniem radia. Pod sygnał do wzmacniacza?

Awatar użytkownika
raczek
Posty: 267
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:01
Auto: FJ80 1992 & J15-RC'15 2017
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: raczek »

Najlepiej pod sterowanie zasilania antena z reguły niebieski przewód


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: Mesel »

Jeszcze nie podłączyłem. Auto ciągle nie jeżdżące :(

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: fazi1973 »

i co z ta antena, ktos w koncu zamontowal ?!
Jesli mozna zapytac gdzie mozna kupic ta Unitre co na obrazku wczesniejszym poscie ?
przerabialem juz antene na przedniej szybie niby dobre rozwiazanie okazalo sie jaeszcze bardziej do D.....py niz przypuszczaalem

dajcie znac gdzie mozna takowa antene kupic ....
bardzo dziekuje za odpowiedz ...z gory ....

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: luk4s7 »

Ja mam tego Blaupunkta na szybę. Szału nie ma ale coś tam brzęczy. W mieście całkiem znośnie.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Antena do radia

Post autor: luk4s7 »

Powoli weryfikuje się moje zdanie na temat tej anteny... Działa póki się jakoś tam trzyma. Po ostatnich słonecznych dniach odkleiła się ta grucha od szyby i urwała się jedna z tych cienkich niteczek. Ledwo działa teraz.
Chyba ją wywalę i... no właśnie. Co w zamian? Może płetwa rekina na dach? Skoro dziurawi się błotniki pod snorkel i da się to skutecznie zabezpieczyć żeby nie rdzewiały to czemu by się miało nie dać z otworami na antenę?

No bo oczywiście najlepiej w fabryczny otwór by włożyć jakiś bat elastyczny i tyle. Tylko jaki?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: sebastian44 »

Ja miałem giętki bat w miejsce oryginalnej. Nie mogę znaleźć w necie ale kupiłem w pierwszym lepszym sklepie z akcesoriami elektrycznymi do auta za 15 zł.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: luk4s7 »

sebastian44 pisze:Ja miałem giętki bat w miejsce oryginalnej. Nie mogę znaleźć w necie ale kupiłem w pierwszym lepszym sklepie z akcesoriami elektrycznymi do auta za 15 zł.
A pamiętasz jakieś szczegóły montażu? Bo jak wyjmę to co jest teraz to zostaje skośna dziura na zaokrąglonej części błotnika. Zwykle takie anteny ze sklepu są do montażu na płaskiej powierzchni.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: sebastian44 »

Nie ja montowalem ale tam była taka skośna gumka na końcu, przylegala prawie idealnie. To była antena od poloneza o ile pamiętam ale nie widzę jej w internecie

krupi
Posty: 61
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:04
Auto: KZJ95

Re: Antena do radia

Post autor: krupi »

Apropos niezniszczalnej anteny. Próbował ktoś z Was antenę koralikową? Teściu się specjalizuje w CB radiach i mi taki patent pokazywał. Generalnie jest to linka stalowa i na nią nawleczone koraliki. Całość naciąga sprężyna. Można to łamać dowolnie w pół i wraca do swojej oryginalnej pozycji bez uszkodzenia. Stosują takie w wojskowych pojazdach. Co prawda koniec końców mi zamontował zwykłą, ale może warto coś takiego wypróbować?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Antena do radia

Post autor: sebastian44 »

Wadą tych koralikowych anten jest że są bardzo ciężkie. W sensie te koraliki sa grube jak ogladałem z bliska, kawał metalu. A antena jest przed szybą i widzę sporą szansę stłuczenia. A gdyby podjechać do sklepu z CB i dobrać antenę CB? Nie bedzie działac/ pasować?

ODPOWIEDZ