Od czego ten dyfer

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

meenia
Posty: 53
Rejestracja: 27 gru 2015, 14:02
Kontakt:

Od czego ten dyfer

Post autor: meenia »

Witam, stalem sie z przypadku posiadaczem dyfra jak na foto, przelozenie 41/10 i nie mam pojecia od jakiego LC on pochodzi. Jakby ktos rozpoznal to prosze o info.

Pozdrawiam

Obrazek

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Od czego ten dyfer

Post autor: Rokfor32 »

HDJ80 przedni most, automat zazwyczaj, ale to przełożenie spotykało się też w przy manualnej skrzynce.

meenia
Posty: 53
Rejestracja: 27 gru 2015, 14:02
Kontakt:

Re: Od czego ten dyfer

Post autor: meenia »

Rokfor32 pisze:HDJ80 przedni most, automat zazwyczaj, ale to przełożenie spotykało się też w przy manualnej skrzynce.
Mozesz mi powiedziec jaka jest jego przyblizona wartosc ??

jezus
Posty: 1815
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Od czego ten dyfer

Post autor: jezus »

Dam 100zł

meenia
Posty: 53
Rejestracja: 27 gru 2015, 14:02
Kontakt:

Re: Od czego ten dyfer

Post autor: meenia »

jezus pisze:Dam 100zł
O Jezy, tylko tyle :mrgreen:

jezus
Posty: 1815
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Od czego ten dyfer

Post autor: jezus »

No niech stracę... plus przesyłka.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Od czego ten dyfer

Post autor: Rokfor32 »

meenia pisze:
Rokfor32 pisze:HDJ80 przedni most, automat zazwyczaj, ale to przełożenie spotykało się też w przy manualnej skrzynce.
Mozesz mi powiedziec jaka jest jego przyblizona wartosc ??
Mogę wyżej wymieniona ofertę przebić - ale ... nie zadawaj takich pytań :wink:

Graty do J8 sa z reguły drogie. Ale też - z reguły jest to już złom. Już od dosyć dawna nie spotkałem dobrej używanej przedniej przekładni do tego modelu - co nie przeszkadzało sprzedawcom cenić je jak nówki sztuki :wink:

Oceń jej stan. Jeżeli przekładnia jest dobra, i łożyska rokujące - to wartość tego jest wysoka. Jeżeli łożyska sa padnięte - to zwykle przekładnia już też jest śmietnikiem (nie udaje sie jej poprawnie ustawić, i zawsze już będzie hałasować, a przy tym będzie mocno osłabiona). Łożyska, tak dla porównania - zestaw kosztuje około 1400 zeta.

Czyli, jeżeli podzespół jest dobry - to kosztuje sporo. Jeżeli przekładnia zużyta - to wartość ma obudowa i kosz satelitów - bo nadal można na tym uruchomić fabryczną przednią blokadę. Ale ile - to już zależy, czy chcesz sprzedać - czy cenić :wink: Za stówkę sprzedasz w 5 minut. Za 5 tysi nie sprzedasz wcale :wink: .

meenia
Posty: 53
Rejestracja: 27 gru 2015, 14:02
Kontakt:

Re: Od czego ten dyfer

Post autor: meenia »

Rokfor32 pisze:
meenia pisze:
Rokfor32 pisze:HDJ80 przedni most, automat zazwyczaj, ale to przełożenie spotykało się też w przy manualnej skrzynce.
Mozesz mi powiedziec jaka jest jego przyblizona wartosc ??
Mogę wyżej wymieniona ofertę przebić - ale ... nie zadawaj takich pytań :wink:

Graty do J8 sa z reguły drogie. Ale też - z reguły jest to już złom. Już od dosyć dawna nie spotkałem dobrej używanej przedniej przekładni do tego modelu - co nie przeszkadzało sprzedawcom cenić je jak nówki sztuki :wink:

Oceń jej stan. Jeżeli przekładnia jest dobra, i łożyska rokujące - to wartość tego jest wysoka. Jeżeli łożyska sa padnięte - to zwykle przekładnia już też jest śmietnikiem (nie udaje sie jej poprawnie ustawić, i zawsze już będzie hałasować, a przy tym będzie mocno osłabiona). Łożyska, tak dla porównania - zestaw kosztuje około 1400 zeta.

Czyli, jeżeli podzespół jest dobry - to kosztuje sporo. Jeżeli przekładnia zużyta - to wartość ma obudowa i kosz satelitów - bo nadal można na tym uruchomić fabryczną przednią blokadę. Ale ile - to już zależy, czy chcesz sprzedać - czy cenić :wink: Za stówkę sprzedasz w 5 minut. Za 5 tysi nie sprzedasz wcale :wink: .
Luz, w sume kupilem przypadkowo jako zapas do swojego zmotka, ale w moim sa dwie tylne glowy. Jutro to umyje i ocenie stan podzespolow, jak bedzie rokowac to pewnie gdzies wystawie, moje pytanie nie mialo dotyczyc oferty sprzedazy przez forum, raczej chcialem znac stosunek wartosci tego co kupilem w porownaniu do tego co to mialo byc :mrgreen:

Awatar użytkownika
pku
Posty: 168
Rejestracja: 04 mar 2007, 18:25
Kontakt:

Re: Od czego ten dyfer

Post autor: pku »

@Meenia,
Masz jeszcze ten dyfer ?? Jaki stan i czemu tak drogo ?

ODPOWIEDZ