Układ wydechowy, problem i pytania

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Układ wydechowy, problem i pytania

Post autor: szulbor »

Witam

myślałem, że problem dosyć powszechny, więc wszedłem na forum trochę na pewniaka i tak zleciało popołudnie, a dylemat pozostał.

Szanowni Koledzy, problem polega na tym że układ wydechowy już prawie cały zjedzony przez rdzę, były różne próby łatania a nawet zamiast oryginalnego tłumika końcowego jeździ środkowy od mondeo! no ale zaraz nie będzie już do czego spawać. Trzeba chyba więc zając się kompleksowo trzymając kciuku że kolektory jeszcze żyją. Opcje jakie przychodzą mi do głowy:
1. ASO, :) nawet dzisiaj zadzwoniłem 9869 zł plus uszczelki więc dyszka na okrągło, SIC!
2. układ wydechowy, ze stali nierdzewnej, robiony na wymiar, jeśli tak to co z katalizatorami zostawiać? jakoś poprawiać fabrykę odnośnie średnicy czy kształtu? oczywiście wszystko przy założeniu że uda się kogoś co będzie wiedział nie tylko jak ale i dlaczego
3. gotowy tłumik łamerykański typu JBA,czy inny megaflow czy flowmaster, ale w tym przypadku to chyba wylatuje wszystko aż po kolektor na rzecz rury.
3. odtworzenie kształtu rur i dobranie jakichś tłumików u standardowego tłumikarza

Jakie są wasze doświadczenia?, może możecie kogoś polecić?

z góry dzięki

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Układ wydechowy, problem i pytania

Post autor: zachary »

Jedź do Tomali >http://tlumikiharfowa.pl

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Układ wydechowy, problem i pytania

Post autor: szulbor »

Dzieki za szybka odpowiedz.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ