wiskotek ;)

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: wiskotek ;)

Post autor: Dragunov »

prywatnie - nieformalnie - podladowo ;)

dostal wiecej rzeczy do sprawdzenia.. aso dupaso jednak nie daje rady w blachej sprawie np spinki do mocowania uszczelki tylnej szyby :mrgreen: jak i samej uszczelki (parapetu)..

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: wiskotek ;)

Post autor: Rokfor32 »

Bo Ty się pytasz u nich o duperela których nikt nigdy nie zamawia, w dodatku do antycznego modelu. Pewnie nawet w Japonii już tego na magazynach nie mają ... :mrgreen:

A wisko to jednak bardziej chodliwa część. Samo z siebie psuje się raczej rzadko, ale ponieważ jest z przodu auta, to słabo znosi krasztesty ... :mrgreen:

ps. Elektrowentylator to nienajlepszy pomysł, i to delikatnie ujmując. To, co można pozyskać z osobówek jest o wiele za słabe. Co inne schłodzić silnik jak się w korku wolno auto toczy, a co inne jak wyciska się z niego pełną moc w terenie przez kilka lub więcej minut. Nie ta klasa wydajności po prostu.

ps. W ramach ciekawostek - gdzieś się pląta jeszcze chyba w firmie chłodnica z wiatrakiem pędzonym hydraulicznie. Ale pojęcia nie mam, od czego to było :wink:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: wiskotek ;)

Post autor: MaxLux »

jezus pisze:Te siedemnastoletnie używki za 500zł to można w dup.. wsadzić....tak jak już pisałem .....sprawdzić mocowanie wiatraka i rozstaw śrub na flanszy.....większość toyek ma to samo...a róznica w cenie ogromna...oryginał do fzj80 około 1500zł.... :evil: zamiennik (od lc120) nowy 250zł....... :mrgreen:
gdzie kupiles nowe wisko z 250 PLN ?

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: wiskotek ;)

Post autor: Dragunov »

przylaczam sie do pytania :)21

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: wiskotek ;)

Post autor: LEX »

Zaden elektryczny wentylator nie ma takiej mocy i sprawności jak ten podłączany do wału. Aby uzyskać podobną sprawność to musiałbyś chyba podłączyć kilka sztuk mocnych wentylatorów i przy okazji dodatkowy akumulator i alternator :-).

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: wiskotek ;)

Post autor: jezus »

MaxLux pisze:
jezus pisze:Te siedemnastoletnie używki za 500zł to można w dup.. wsadzić....tak jak już pisałem .....sprawdzić mocowanie wiatraka i rozstaw śrub na flanszy.....większość toyek ma to samo...a róznica w cenie ogromna...oryginał do fzj80 około 1500zł.... :evil: zamiennik (od lc120) nowy 250zł....... :mrgreen:
gdzie kupiles nowe wisko z 250 PLN ?
Japoński zamiennik do lc 120 z 3.0 TD 4D4...kupiłem w sklepie z częściami samochodowymi z naciskiem na autka japan i korea....w Gańsku....250zł....no tak .....mam tam rabat....jako stały bywalec...... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: wiskotek ;)

Post autor: Dragunov »

fakt.. na znanym aukcyjnym serwisie tez leza za tyle.. nie wiem dokladnie jakie pochodzenie ale da sie ;)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: wiskotek ;)

Post autor: MaxLux »

Jak zdiagnozowac uszkodzenie wisko nie czekajac na "Czerwone Pole" ?!

> Dobre wisko po uruchomieniu silnika zapina sie i pracuje przez kilka minut - latwo mozna to zdiagnozowac szumem powietrza przy wyzszych obrotach 3-4k obr/min, przy tych obrotach bardziej pwino byc slychac wentylator niz silnik :lol:

> Po kilku minutach wisko powinno sie rozpiac az do podniesienia sie temperatury ...

> Dodatkowy test mozna przeprowadzic po porzadnym rozgrzaniu silnika, nastepnie po zgaszeniu ruszajac za lopatki wentylatora powinno sie wyczuwac wyrazny opor, nawet mozna sprobowac uruchomic silnik delikatnie trzymajac przez szmate smiglo - jak nam sie uda utrzymac nawet na wolnych obrotach to znaczy ze wisko padlo, jak zdecydowanie jednak wyrwie nam szmate to wisko jest OK

U mnie wisko bylo padniete od poczatku :shock: przejechalem kika rajdow ;) i silnik grzal sie tylko wtedy jak byla zawalona chlodnica blotem :shock:

Teraz po kupnie zamiennika z JC za c.a 200 PLN wszystko fajnie hula


Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: wiskotek ;)

Post autor: LEX »

To teraz ja się dołączę do tematu... Czy ktoś może potwierdzić 'pasowalność' wiskotów z różnych modeli? Bo mi się zawsze latem odrobinę przegrzewa w korkach i przy włączonej klimie. Jeśli wisko kosztuje około 200-300zł to bym sobie kupił. Domyślam się, że ważne parametry to rozstaw śrub u podstawy, rozstaw śrub przy łopatkach oraz wysokość.

Będę wdzięczny za jakieś info.


ODPOWIEDZ