Części regenerowane

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mariano
Posty: 37
Rejestracja: 24 paź 2013, 14:07

Części regenerowane

Post autor: mariano »

Zapytam w ogólnym żeby mieć pewność że ktoś odpowie. Trochę jeszcze jestem ciemny w tym temacie i szukałem informacji o częściach regenerowanych. Wszystkie poradniki przeczytałem http://www.czesciregenerowane.pl/porady/ ale dalej nie wiem czy warto regenerować, czy lepiej kupić nowe?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części regenerowane

Post autor: kylon »

Moim zdaniem w terenówce nie ma miejsca na kompromis w postaci regenerowanych części. Z doświadczenia wiele firm aby optanić koszty regeneracji szuka tanich chińskich zamienników. Co innego części regenerowane fabrycznie jak alternatory i rozruszniki w Toyocie. Również wteyski fabryczne w Denso są ok. Można regenerować turbiny i pompy nie mniej jednak też w sprawdzonych miejscach z odpowiednim zapleczem maszynowym.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Części regenerowane

Post autor: Rokfor32 »

Dużo zależy CO się regeneruje. Bo część podzespołów da się FIZYCZNIE zregenerować - a część a się co najwyżej "zregenerować" - ściema się znaczy ... :wink:

Bez problemu możesz na przykład zregenerować wahacze radialne J7 - zapodajesz fabryczne tuleje - i masz podzespół równy fabrycznemu (ubytki korozyjne przy grubości tej odkuwki sa minimalne). Ale już "regeneracja" wrażliwych podzespołów (jak pompa wtryskowa, wspomagania, czy turbina) - no właśnie. Często jedynie cudzysłów ... :wink:

Dużo mówi cena oferowanego podzespołu. Jeżeli cena regenerowanego elementu niewiele odbiega od ceny dobrej używki - to ja omijam łukiem szerokim. Zasady ekonomii naprawdę ciężko ruszyć ... :mrgreen:

ODPOWIEDZ